Kas diriguos oficialiems Kauno renginiams? Pereiti į pagrindinį turinį

Kas diriguos oficialiems Kauno renginiams?

2013-10-05 07:30

Jau daug metų Kauno istorijos puoselėtojas, tradicijų, ceremonijų iniciatorius yra Kęstutis Ignatavičius. Vis dėlto ceremonimeistro pareigas jis visada ėjo tik skatinamas entuziazmo.

Kas diriguos oficialiems Kauno renginiams?
Kas diriguos oficialiems Kauno renginiams? / Tomo Raginos nuotr.

Jau daug metų Kauno istorijos puoselėtojas, tradicijų, ceremonijų iniciatorius yra Kęstutis Ignatavičius. Vis dėlto ceremonimeistro pareigas jis visada ėjo tik skatinamas entuziazmo. Kauniečiai siūlo šią pareigybę įrašyti į savivaldybės etatų sąrašą.

Dirba iš entuziazmo

Merų inauguracijos, užsienio delegacijų priėmimas rotušėje, iškilmingi įvairių renginių pristatymai, teatralizuotos ceremonijos jau daugiau kaip du dešimtmečius neįsivaizduojami be K.Ignatavičiaus. Daugelis jį ir vadina miesto ceremonimeistru, nors iš tiesų tokios pareigybės Kauno savivaldybės administracijoje nėra.

K.Ignatavičius yra Kauno savivaldybės administracijos civilinės metrikacijos skyriaus vedėjas, o ceremonijomis rūpinasi savo iniciatyva. "Visada buvau neabejingas menui, istorijai, domiuosi ceremonijomis, tradicijomis. Pradėjęs dirbti rotušėje norėjau, kad ji būtų ne tik santuokų rūmai, bet ir tikra miesto širdis", – pasakojo jis.

Spalio 7 d. K.Ignatavičius švęs 70 metų jubiliejų. Pagal įstatymus tokio amžiaus valstybės tarnautojai privalo palikti tarnybą. Kol kas neaišku, kas iš jo perims ceremonimeistro lazdą su varpeliu, kuria paskelbiama miesto iškilmių pradžia.

Kreipėsi į valdžią

Artėjant K.Ignatavičiaus pasitraukimui iš pareigų, miesto organizacijų, aukštųjų mokyklų atstovai parengė kreipimasi miesto valdžiai. Jame siūloma įteisinti ceremonimeistro pareigybę. Taip pat prašoma į ją paskirti K.Ignatavičių, nes į šias pareigas galima priimti bet kokio amžiaus žmones.

Kauno technologijos universiteto rektoriaus Petro Baršausko nuomone, K.Ignatavičius būtų sunkiai pakeičiama asmenybė. "Ceremonimeistras reikalingas miestui, jo veidui formuoti. Jei būtų įteisinta ši pareigybė, atsirastų galimybių rengti ir įpėdinius, nereikėtų pasikliauti vien entuziastais, turėtume aiškiai reglamentuotą etatą su tam tikrais reikalavimais", – argumentavo P.Baršauskas.

Senamiesčio draugijos valdybos pirmininkas Edmundas Kolevaitis irgi norėtų toliau ceremonimeistro vaidmenyje matyti K.Ignatavičių. "Tai patyręs ir šiam darbui atsidavęs žmogus, jis pasiūlęs labai daug idėjų ir jas įgyvendinęs", – sakė jis.

E.Kolevaitis akcentavo, kad būtina tęsti Senamiesčio gaivinimą ir K.Ignatavičiaus patirtis labai praverstų. "Jis myli Senamiestį, yra kultūrininkas, geras organizatorius ir turi patirties savivaldybės darbe. Šios savybės bus labai reikalingos kuriant įvairius kultūrinius, miestui naudingus projektus", – kalbėjo jis.

Kauno meras Andrius Kupčinskas sutinka, kad ceremonimeistro Kaunui reikia. Vis dėlto detalesnių komentarų dar nenorėjo teikti. "Kol kas šio klausimo savivaldybėje dar neaptarėme. Reikia pagalvoti, kuriam savivaldybės skyriui šias pareigas galėtume priskirti", – sakė meras.

Įgyvendino daug idėjų

Per 23 metus, kuriuos praleido savivaldybėje K.Ignatavičius pasiūlė 23 idėjas, kurių daugelis tapo tradicijomis.

K.Ignatavičius sugalvojo naudoti ceremonimeistro lazdą su varpeliu, kuriuo iškilmingai paskelbia apie garbingų svečių priėmimą, kitas iškilmingas ceremonijas, apdovanojimus. Per merų inauguracijas būtinu ritualu tapo naujajam miesto vadovui dovanoti miestui midaus statinaitę ir pinigėlį. Jo dėka miestas turi ne vieną simbolį: miesto garbės svečių knygą, miesto raktą.
K.Ignatavičius inicijavo miesto vėliavos ir reprezentacinio herbo konkursą, rado rėmėjų vaško lydimo krosniai prie Rotušės įrengti. Būtent jo idėja buvo pakabinti varpelį prie durų, kuriuo paskambina išeidami susituokę jaunavedžiai.

Su deputatų klubu K.Ignatavičius inicijavo idėją švęsti Kauno dienas, įkurti Kauno muziejų, rengti labdaringas akcijas, ceremonijas.

Jis ir dabar kupinas sumanymų, kaip pagyvinti Kauną: su Senamiesčio draugija planuoja įkurti Senamiesčio magistratą, įdiegti turistus džiuginantį Rotušės ritualą fanfaromis skelbti iš balkono laiką, plačiau atverti rotušę santuokų jubiliejams, teatralizuotoms ekskursijoms.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra