Darbą pradeda didžiausias vakcinavimo centras Lietuvoje – Kauno ledo rūmai (vaizdo įrašas)

Didinant kauniečių skiepijimo nuo koronaviruso apimtis, Kaunas atidaro antrąjį vakcinavimo centrą. Skiepijimo eilės sulaukę miestiečiai jau kviečiami į naujus ledo rūmus. Skaičiuojama, kad dirbant pilnu pajėgumu per dieną bus galima aptarnauti iki 10 tūkst. kauniečių.

Naujoji skiepijimo vieta

Penktadienį duris atveria naujieji ledo rūmai, pastatyti šalia „Girstučio“ baseino. Tiesa, kol kas naujasis objektas bus naudojamas ne populiarinti žiemos sportą, o kauniečių vakcinacijai.

Metų pradžioje Kauno miesto gyventojų skiepijimas nuo COVID-19 infekcijos buvo pradėtas buvusiame Kauno centrinio pašto pastate. Tačiau didinant vakcinacijos apimtis, skiepijimo centras keliamas į naujus ledo rūmus. Paštas per kelias dienas bus atlaisvintas ir laikomas kaip rezervinė vakcinavimo vieta.

 

 

Naujuose ledo rūmuose (Kovo 11-osios g. 26, greta „Girstučio“ baseino) įrengtos patalpos, kuriose bus saugiai skiepijami Kauno gyventojai. Siekiant kuo efektyviau išnaudoti patalpas, sugalvota ir nauja aptarnavimo sistema. Taip pat automatiškai stebimas žmonių kiekis įvairiuose vakcinavimo etapuose, tad jei kažkur susidaro eilė, galima operatyviai ją sumažinti.

„Centrinis paštas jau gali būti ankštokas, todėl mus įsileido į ledo rūmus. Tai bus tarsi ir krikštas šiai vietai. Ši erdvė yra visai kitokių išmatavimų ir suteikia kitokį patogumą. Čia galėjome pritaikyti ir naujoviškus sprendimus, kurie paspartina skiepijimo procesą. Vienas tokių yra tai, jog pas mus viena slaugytoja gali pasirūpinti dviem pacientais. Kol vienas rengiasi, kitas – skiepijamas, suvedama jo informacija, taip viena kabina atsilaisvina, ateina kitas žmogus. Tokiu būdu mes padarome žymiai didesnį pralaidumą“, – apie naująjį vakcinavimo centrą komentavo Kauno miesto poliklinikos vadovas Paulius Kibiša.

Jis nurodė, kad šiuo metu ledo rūmuose yra šešiolika kabinų, tačiau jau kitą savaitę jų kiekis bus padvigubintas. Visą procesą padeda koordinuoti Raudonojo Kryžiaus, Kauno Greitosios medicinos stoties bei medicinos studentų savanoriai.

Vakcinavimo greitis

Kauno miesto poliklinikos vadovas P.Kibiša teigė, kad ES nurodžius, jog tiekiamų vakcinų kiekis sparčiai augs, miestas taip pat pasiruošė ir masinei vakcinacijai. Skaičiuojama, kad per dieną Kaunas būtų pajėgus paskiepyti apie 6 tūkst. žmonių, o jei prisidėtų ir privačios klinikos – vakcinuojamų kauniečių skaičius per dieną galėtų siekti ir 10 tūkst.

„Šiai dienai Kaune paskiepyta apie 2,5 proc. populiacijos. Jei mes gautumėme pakankamai vakcinų kiekių, su mūsų turimais resursais pasiekti 70 proc. populiacijos galėtumėme per 85 dienas. Kitaip tariant, jei gautumėme reikiamą kiekį vakcinų ir pirmadienį vakcinavimo procesą paleistumėme pilnu tempu, gegužės 25 dieną pasiektumėme 70 proc. paskiepytų kauniečių rodiklį. Tačiau dabar viskas priklauso nuo to, kiek gauname vakcinų, todėl žmonių, kuriuos galime skiepyti, skaičius nuolat kinta“, – sakė P.Kibiša.

Paulius Kibiša/Vilmanto Raupelio nuotr.

Šiuo metu skiepijami vyriausieji senjorai. Taip pat skiepą gali gauti ir švietimo įstaigų darbuotojai, išreiškę norą turėti imunitetą. Vėliau bus pradėta skiepyti 65 metų sulaukusius kauniečius.

Vakcinos laukė

Į Kauno ledo rūmus senjorai ateina ir vieni, ir atlydimi artimųjų. Kalbinti kauniečiai tikino, kad laukė vakcinos, nes jau pasiilgo įprasto bendravimo su anūkais bei nori jaustis saugiai.

Centrinis paštas jau gali būti ankštokas, todėl mus įsileido į ledo rūmus. Tai bus tarsi ir krikštas šiai vietai.

„Abejonių jokių nebuvo. Užsiregistravau ir gavau pranešimą, kad čia ateičiau. Nežinau, kurią vakciną gavau. Šiaip ir nelabai svarbu, juk vis tiek ne vandenį leidžia. Patalpos labai geros, patogu čia atvažiuoti“, – kalbėjo jau po skiepo laukimo salėje sėdintis Marijonas.

„Tikrai laukiau, nes vis tiek bus kažkokia apsauga. Gali būti, kad nuo skiepo porą dienų blogai jausiuosi, bet po to bus gerai, būsiu apsaugota ir bus mažesnė rizika užsikrėsti. Labai anūkų pasiilgau. Aš nenorėjau ta trečiąja vakcina („AstraZeneca“ – red. past.) skiepytis, gavau „Moderną“, tai dar kartą reikės ateiti, bet viskas gerai, puikus aptarnavimas“, – antrino ir kita tik ką paskiepyta kaunietė Aldona.

Penktadienį senjorai skiepyti „Moderna“ vakcina. Tačiau kitomis dienomis bus skiepijama visomis turimomis vakcinomis.

Vilmanto Raupelio nuotr.

Pilnai išnaudota infrastruktūra

7,5 tūkst. kvadratinių metrų plote gyventojų srautai proporcingai išskirstomi ir nesimaišo tarpusavyje. Į vakcinavimo centrą kauniečiai pateks per vieną įėjimą, o namo iškeliaus kitu. Orientuotis lankytojams padeda būrelis Raudonojo Kryžiaus savanorių.

Ledo rūmuose pacientai iškart bus išskiriami į du srautus: vieni nukreipiami atskiroje salėje pildyti klausimynus bei sutikimo formas, o susitvarkiusieji dokumentus internetu iš karto keliaus arenos aikščių link, kuriose ledą laikinai pakeis ten išdėstyta gyvybiškai svarbi medicininė infrastruktūra.

Vienoje aikštėje įrengta skiepijimo zona, o antroje, prireikus, gali būti įrengta erdvė greitiesiems antikūnų serologiniams tyrimams. Šiuo metu čia pagal specialią schemą išdėstyta 16 vakcinavimo kabinų, tačiau esant poreikiui šis skaičius gali operatyviai padvigubėti.

Šiuo metu skiepai yra geriausia prevencinė priemonė nuo COVID-19.

Iš karto po skiepų gyventojai nukreipiami į 170 vietų stebėjimo salę, kurioje privalo praleisti bent 15 minučių. Saugiais atstumais sėdinčius pacientus po skiepų procedūros prižiūri budintys Greitosios medicinos pagalbos medikai, kad vos tik prireikus būtų skubiai suteikta kvalifikuota pagalba.

Skaičiuojama, kad vienu metu naujajame vakcinavimo centre gali būti aptarnaujama iki kelių šimtų pacientų, o darbuojantis pilnu pajėgumu Kauno mieste per dieną galės būti suvakcinuota iki 10 tūkstančių žmonių.

Atspirties taškas – tarptautiniai pavyzdžiai

„Dėl pandemijos miestas negalėjo pakviesti žiemos sporto mėgėjų į naujųjų ledo rūmų atidarymo šventę, tačiau dėl to turime idealią vietą darbui. Sąlygos vakcinavimui čia žymiai geresnės – daugiau erdvės, geresnis apšvietimas, modernios šildymo ir vėdinimo sistemos, taip pat srautų valdymas.

Visi procesai vyksta sklandžiai – vos per keletą dienų paskiepijome kelis šimtus senjorų, o šiandien vakcinuojamų žmonių sąraše turime dar 645 pacientus. Speciali informacinė sistema leidžia tiesiogiai matyti lankytojų srautus, procedūrų trukmę ir kitus svarbius parametrus, kurie padės darbą organizuoti dar kokybiškiau, atsižvelgiant į realią situaciją bei objektyvių duomenų analizę. Esame pasiruošę didinti tempą, kai tik sulauksime vakcinų papildymo“, – pirmaisiais įspūdžiais dalijosi Kauno miesto poliklinikos direktorius Paulius Kibiša.

Vilmanto Raupelio nuotr.

Planuojant judėjimo srautus ir Kauno ledo rūmų patalpų panaudojimą, vienu iš atspirties taškų tapo įdirbis Centrinio pašto vakcinavimo centre. Be to, pasitarnavo ir tarptautinė praktika. Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje, JAV ir kitose šalyse didžiosios sporto arenos jau kuris transformuojamos į skiepijimo centrus. Lietuvoje tokio masto centras – kol kas pirmasis.

COVID-19 vakcinavimo ir testavimo procesus koordinuojantis Kauno miesto poliklinikos Kalniečių padalinio vadovas Justinas Dzidzevičius pripažįsta, kad naujasis vakcinavimo centras Kaune įrengtas tik nuodugniai išanalizavus užsienio ir vietinius pavyzdžius. Ledo rūmuose pritaikyti labiausiai pasiteisinę pacientų srautų ir personalo valdymo procesai, patalpų skirstymo bei ženklinimo principai.

Atidarymas – po karantino

Naujųjų ledo rūmų tikrasis atidarymas numatytas tuomet, kai baigsis karantinas. Po karantino šis žiemos sporto kompleksas vilios ne tik moderniomis erdvėmis, bet ir funkcionaliomis ledo aikštėmis, kuriose vietą ras įvairių ledo šakų sportininkai bei miestiečiai.

Naujasis pastatas atitinka aukščiausius energetikos reikalavimus. Tai reiškia, kad bus naudojama ir atsinaujinanti energija, taip mažinamas poveikis aplinkai bei klimatui. Šalia žiemos sporto komplekso įrengta ir automobilių stovėjimo aikštelė, pritaikyta mažoji architektūra, tad lankytojus pasitiks sutvarkyta aplinka. Ledo rūmuose įrengtos net kelios aikštelės, tad vietą ras ir dailiojo čiuožimo meistrai, ir ledo ritulininkai, o žiūrovai galės rungtynes stebėti patogiose tribūnose. Pastato viduje taip pat įrengtos erdvės ir administracijai, o geresnę akustiką užtikrins specialios lubos. Žiemos sporto kompleksą statė bendrovė „Autokausta“. Naujasis objektas kainavo apie 14 mln. eurų, iš kurių apie 8 mln. skyrė Vyriausybė.

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

>>Laimutei

>>Laimutei portretas
Heh ne visai, seselės dabar oficialiai vadinamos bendrosios praktikos slaugytojomis. Ex slaugės - kurios dabat turi baigti tam tikrus kursus - slaugos padėjėjomis, o valytojos yra valytojos :)

>Laimutei,

>Laimutei, portretas
nėra tokios kvalifikacijos:"medicinos seselė' : yra "slaugė". Todėl ir sumažėjo stojančių į KMUK tos specialybės.Žemina žmogų, norinčio mokslo...Ta "slaugė", išmano daugiau, negu ta daktarė, bet yra "slaugė", kuri šluosto ryte palovius...Kur dingo tikros "valytojos" -slaugės???

Žilvinas Ručys

Žilvinas Ručys portretas
galiausia ką turit visi žinoti : kad nėra tikslaus vakcinos imunitetinio laikotarpio , o tai reiškia kad reiks skiepytis ir skiepytis . Ir galiausiai kol nėra realaus vaisto , tol virusas jumis tykos kol jūsų imuninė sistema nusilps ir skiepas nepadės ir jūs tapsit auka net jus paskiepijus . Kitaip tariant nusikaltėliai sukūrė antrą hitlerį , kuris naikins silpnus imunitetu , darys finansinę žalą - kraus milijonus farmacijai , na ir kaip suprantat paspartins žmonių mirtis . O parazitai buve esami seimo nariai ir prezidentas su veryga , laikė sienas atidare kad virusas patektu į šalį ir mirtu žmonės , Lietuvą patirtu milijardinės žalos , nuskurdinti Lietuvos žmones .
VISI KOMENTARAI 16
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių