„Kaunas Pride“ eisenoje dalyvavusiai A. Armonaitei nuotaikos nesugadino ir į ją paleistas kiaušinis

Pirmosiose Kauno miesto istorijoje seksualinių mažumų eitynėse su minia žmonių ėjusi Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė džiaugėsi įvykusiu renginiu.

„Manau, kad tai yra nuostabi šventė, eisena. Labai gera ir graži diena Kaunui“, – žurnalistams iš karto po eisenos kalbėjo A. Armonaitė.

Ekonomikos ir inovacijų ministrė laikosi pozicijos, kad pareigūnai padarė nuostabų darbą užtikrinant dalyvių saugumą. Nuotaikos politikei nesugadino ir iš oponentų į ją renginio metu paleistas kiaušinis.

„Gavau kiaušinį į nugarą, bet tai nieko tokio“, – tikino Laisvės partijos pirmininkė.

Politikė įsitikinusi, kad įvykusi „Kaunas Pride“ eisena rodo, jog Partnerystės įstatymas šalyje yra reikalingas.

„Tai rodo, kad žmonėms reikia politinių pokyčių, partnerystės įstatymo“, – mano A. Armonaitė.

JAV ambasadorius ragina Lietuvą užtikrinti lygias galimybes

LGBT eitynėse Kaune žygiavęs Jungtinių Valstijų ambasadorius Robertas Gilchristas ragina Lietuvą užtikrinti lygias galimybes seksualinėms mažumoms.

„Daugiau nei 50 metų vykstančios „Pride“ eisenos visame pasaulyje yra skirtos pabrėžti lygybę, pagarbą, teisingumą, drąsą ir, svarbiausia, meilę. Tai yra metas švęsti, tačiau taip pat iš naujo įsipareigoti kurti saugesnę, įtraukesnę pasaulio visuomenę visų LGBTQI+ bendruomenės narių atžvilgiu“, – JAV ambasados pareiškime feisbuke šeštadienį cituojamas ambasadorius.

„JAV remia LGBTQI+ bendruomenę Lietuvoje. Visi žmonės, nesvarbu, kas jie yra ar ką myli, nusipelno vienodo vertinimo įstatymuose, gyvenimo be baimės ir prigimtinio orumo pripažinimo“, – teigė R. Gilchristas.

Kauno Laisvės alėjoje šeštadienį vyko pirmosios miesto istorijoje LGBTQ+ bendruomenės eitynės „Kaunas Pride. Organizatoriai vidudienį rinkosi prie rytinėje Laisvės alėjos dalyje esančio Soboro ir žygiavo alėja bei grįžo ja atgal.

Renginio dalyviai Laisvės alėja žygiavo nešini LGBT vėliavomis, pirmosiose eilėse grupė žmonių laikė transparantą su užrašu „Mes esame visur“ ir vaivorykštės spalvomis stilizuotą Kauno herbą, turėjo plakatus, skelbiančius „Visi yra verti tikros meilės“, „Meilė nėra nusikaltimas“, „Kada trans žmonės turės elementarias teises?“. Eisenoje buvo matomas ir ne vienas angliškas užrašas: „Love is love“, „Born this way“, „We are all human“ ir t.t.

Renginio saugumui užtikrinti buvo pasitelktos gausios policijos pajėgos bei savanoriai. Pareigūnai dar prieš renginį įrengė metalinį atitvarą, ribojantį patekimą į renginio vietą.

 

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

By. Rka paklojęs

By. Rka  paklojęs  portretas
REIKEJO DYCHLOFOSU ISPURKŠTI..... NUO ŠUDO!!!! KAD VISI APSIWEMTU IR BUTU ŠVARI GATWE NUO ŠLAMŠTO, BUTU NEZYGIAWE... TIK MILICIJOS GAILA.... KAD SAUGOJO BAILIU APSIMYZUSIU IS BAIMES UKY

ArunaS

ArunaS portretas
Man atrodo, kad reiktų visą LAISVĖS ALĖJĄ chliorke dezinfekuoti.

smg

smg portretas
reik Kaune to kiaušinio garbei paminklą pastatyt.
VISI KOMENTARAI 60

Galerijos

Daugiau straipsnių