Kaune be gailesčio susidorota su stirnos jaunikliu: kaltų rasti neįmanoma?

Šeštadienio vakarą Aleksote, Linksmadvaryje, netoli savo namų, kaunietė Lina pasakojo išgirdusi nuaidėjusi garsą, panašų į šūvio. O sekmadienio rytą S. Dariaus ir S. Girėno aerodromo teritorijoje moters giminaitis aptiko, kaip manoma, nudirtą ir paliktą stirnos kailį. Apie atvejį pašnekovė pranešė Kauno gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos specialistams. Pastarieji beveik įsitikinę: tai – brakonieriavimo atvejis.

Nuaidėjo į šūvį panašus garsas

„Vėlų šeštadienio vakarą išgirdau garsą, ataidėjusį iš lauko. Pirmiausiai susimąsčiau – negi šaudo? Tačiau kadangi pas mus, Linksmadvaryje, Liepų gatvėje, prie šlaito, Dariaus ir Girėno aerodromo pašonėje, dažnai į padangę šaudo fejerverkus, sunku nuspėti, ar tai iš tiesų buvo ginklo, o ne fejerverkų šūvis. Sekmadienį į S. Dariaus ir S. Girėno aerodromo teritoriją pasivaikščioti ėjo mano dėdė, o sugrįžęs pasakė: „Radau nuluptą stirnos kailį““, – detalizavo Lina.

Kaunietė Lina / Laimio Steponavičiaus nuotr.

Netrukus po to, moteris teigė kartu su šunimi nuėjusi į įvykio vietą apžiūrėti radinio, apie kurį kalbėjo artimasis. „Prie kelio, kur anksčiau buvo lėktuvų takas, juosiantis visą aerodromą, gulėjo, tikėtina, neseniai nuluptas stirnos kailis. Palikusi jį sukau ratus aplinkui tikėdamasi surasti kraujo dėmes, jei laukinis gyvūnas buvo nušautas, arba įspaustus žmogaus pėdsakus, jei jį kažkas čia atnešė. Tačiau apėjusi didžiąją dalį šlaito, nieko neradau. Pastebėjau tik tai, kad primėtyta morkų ir kitų daržovių griežinėlių“, – portalo kauno.diena.lt žurnalistams pasakojo kaunietė.

Telefonu nufotografavusi minėtoje vietoje pamatytus vaizdus, pašnekovė teigė sekmadienį nusiuntusi juos elektroniniu paštu kartu su situacijos aprašymu Aplinkos apsaugos departamento Kauno skyriaus specialistams. Lina atviravo, jog prieš kelerius metus Linksmadvario apylinkėse, ji ne kartą buvo aptikusi pakabintas kilpas, kuriomis, tikėtina, tykoma sugauti laukinius gyvūnus, ypač žiemą.

Gelbėjo į kilpą įkliuvusį laukinį gyvūną

„Vieną sykį, nepamenu, rudenį ar pavasarį, radau nupjautą stirnos galvą ir kojas. Šios kūno dalys buvo pridėtos prie kilpos. Kitąkart pamačiau kilpoje įkliuvusį ir nudvėsusį stirnos jauniklį. O prieš maždaug šešerius ar septynerius metus prie kelio išvydau didelį stirnos patiną. Nusistebėjau, kad jis lyg ir mato mane, bet nebėga. Kai priėjau arčiau, gyvūnas bandė bėgti, bet jau buvo įkliuvęs į kilpą. Nuskubėjau namo pasikviesti dėdę ir dar kelis vyrus – tąkart vargais negalais mums pavyko stirnos patiną išlaisvinti“, – prisiminė ji.

Kauno gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos atstovai / Laimio Steponavičiaus nuotr.

Atostogoms pas tėvus į Linksmadvarį kiekvieną žiemą atvykstanti moteris teigė visuomet apžiūrinti teritoriją, ir, jei pastebinti pakabintas kilpas, ji imasi jas rinkti, kad savo pramintais takeliais einančios stirnos nepakliūtų į kažkieno, kaip galima nuspėti, piktavališkai paliktus spąstus.

Specialistai: tai – brakonieriavimo atvejis

Į įvykio vietą S. Dariaus ir S. Girėno aerodromo teritorijoje pirmadienio rytą nuvykę Aplinkos apsaugos departamento Kauno gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos atstovai portalo žurnalistams patvirtino – rastas elninių šeimos laukinio gyvūno kailis. Nors jo rūšis esą ir kelia abejonių, tačiau, galimai šis kailis – jaunos stirnos.

Kauno gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos atstovai / Laimio Steponavičiaus nuotr.

„Manome, kad kailį veikiausiai kažkas atvežė ir išmetė, nes teritorija – pakankamai nuošali, krūminga. Neatmetama tikimybė, kad laukinis gyvūnas buvo sugautas su kilpa, bet tiksliai to nustatyti tikriausiai nepavyks. Tačiau, kad tai – brakonieriavimo atvejis, neabejojame“, – kalbėjo Aplinkos apsaugos departamento Kauno gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos vyriausiasis specialistas Marijus Tomkus.

Įrodyti kaltę beveik neįmanoma?

„Jei už rankos nepagaunama, įrodyti, kas taip pasielgė, beveik neįmanoma“, – neslėpė pašnekovas ir pridūrė, jog būtent todėl tokį atvejį kaip pastarąjį, pirmadienį fiksuotą S. Dariaus ir S. Girėno aerodromo teritorijoje, galima prilyginti tiesiog ne vietoje išmestos atliekos tipui, nes šūvio požymių ar likusios kulkos dalies laukinio gyvūno kailyje nerasta.

Kauno gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos atstovas teigė, jog Linksmakalnio apylinkėse jau ne kartą yra tekę matyti parengtas kilpas laukiniams gyvūnams gaudyti, todėl stebėjimui, kas šitaip elgiasi, taikytos neviešo stebėjimo techninės priemonės. Tačiau esą ir tada piktadarių, besitaikančių sučiupti laukinius gyvūnus, sučiupti nepavyko.

Rengs papildomus reidus

„Jei pavyktų nustatyti medžiojamo gyvūno brakonieriavimo atvejį, asmeniui grėstų ne tik bauda, į kurią įskaičiuojama ir žala gamtai, bet ir įrankių konfiskavimas. Baudos dydis skiriasi priklausomai nuo laukinio gyvūno amžiaus. Jei tai – stirnos jauniklis, bauda gali siekti nuo 870 iki 1450 eurų“, – akcentavo M. Tomkus.

Kauno gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos atstovai / Laimio Steponavičiaus nuotr.

Pašnekovas patikino – apylinkėse, kur rastas laukinio gyvūno kailis, ateityje bus stengiamasi sustiprinti kontrolę vykdant Kauno gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos specialistų reidus, paremtus neviešu stebėjimu arba naudojant tam tikras technines taip pat neviešo pobūdžio priemones.

Imsis priemonių

Portalo kauno.diena.lt žurnalistų kalbintas S. Dariaus ir S. Girėno aerodromo direktoriaus funkcijas atliekantis Justas Limanauskas pripažino, jog beveik 200 hektarų teritoriją apimantis aerodromo plotas kol kas yra aptvertas tik iš dalies. Todėl čia nesunkiai patenka žmonės, nors taip būti esą ir neturėtų.

J. Limanauskas / Laimio Steponavičiaus nuotr.

„Apie tokius atvejus kaip šis anksčiau nebuvau girdėjęs. Jei pastebėtumėme S. Dariaus ir S. Girėno aerodromo teritorijoje statomas kilpas, neleistumėme to daryti. Šiemet planuojame pradėti tolimesnius teritorijos aptvėrimo darbus, įrengti vaizdo stebėjimo kameras“, – žadėjo J. Limanauskas.NAUJAUSI KOMENTARAI

whufaikeenees

whufaikeenees portretas
koks miestas tokie jo ir zmones,mazuma tik normaliu,pasakysiu ziaurus....lyg neturetu ka valgyti...

AIU

AIU portretas
TAO O KUR SUNYS POLICIJOS PEDSEKIAI?aR JAU VISI ANT SVAIGALU UZSOKE?

Nora

Nora portretas
Baisesnio žvėries kaip apgirtusio ir kraujo ištroškusio dvikojo žemėje daugiau nėra.
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių