Kaune įkurta nauja parapija, keičiasi kunigų tarnybos vietos

 • Teksto dydis:

Atsižvelgdamas į pasikeitusią demografinę situaciją Kauno arkivyskupijoje ir siekdamas tinkamai atsiliepti į tikinčiųjų poreikius, vadovaudamasis Kanonų teisės Kodekso 515 kanono nuostatais, Kauno arkivyskupas metropolitas Kęstutis Kėvalas birželio 24 d. dekretu įsteigė naują Giraitės Šventosios Šeimos parapiją.

Šiuo dekretu taip pat nustatytos Giraitės Šventosios Šeimos parapijos ribos:

Pietinė riba: nuo magistralinių kelių A1 (Vilnius–Kaunas–Klaipėda) ir Via Baltica V5 susikirtimo prie IX forto, magistraliniu keliu Via Baltica V5 iki Šilainių plento viaduko, Šilainių plentu iki Romainių gatvės.

Vakarinė riba: Romainių gatve (poriniai numeriai), kertant kelią Kaunas–Babtai iki Nevėžio upės. Nevėžio upės vaga iki Nevėžio upės ir Sausinės upelio santakos.

Šiaurinė riba: nuo Nevėžio upės ir Sausinės upelio santakos, Sausinės upelio vaga iki magistralinio kelio A1 (Vilnius–Kaunas–Klaipėda).

Rytinė riba: magistraliniu keliu A1 (Vilnius–Kaunas–Klaipėda) iki susikirtimo su magistraliniu keliu Via Baltica V5.

„Viešpats Dievas telaimina naująją parapiją, suteikdamas jos klebonui jėgų, buriant bendruomenę, o tikintiesiems – atvirumo dvasios ir kilnaus atsako į kvietimą kurti naują parapiją“, – rašoma arkivyskupo dekrete.

Kitu arkivyskupo dekretu drauge su kitais naujais kunigų skyrimais šios naujosios parapijos klebonu paskirtas kunigas Tomas Trečiokas.

Dekretas paskelbtas birželio 24 dieną Kauno arkikatedroje bazilikoje švenčiant Švč. Jėzaus Širdies iškilmę ir arkivyskupijos globėjo dieną.

Nauji kunigų skyrimai (2022 m. birželis)

Monsinjoras Vytautas GRIGARAVIČIUS, paliekant kitas šiuo metu einamas pareigas, atleistas iš Kauno M. V. J. Kristaus Prisikėlimo parapijos klebono pareigų ir paskirtas Kauno Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedros bazilikos parapijos klebonu.

Kunigas Kęstutis RUGEVIČIUS, paliekant kitas šiuo metu einamas pareigas, atleistas iš Kauno Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų (Vytauto) bažnyčios rektoriaus pareigų ir paskirtas Kauno M. V. J. Kristaus Prisikėlimo parapijos klebonu.

Kunigas Arvydas KASČIUKAITIS paskirtas Kauno Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų (Vytauto) bažnyčios rektoriumi.

Kunigas Evaldas VITULSKIS, paliekant kitas šiuo metu einamas pareigas, atleistas iš Kauno Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedros bazilikos administratoriaus pareigų ir paskirtas Kauno Šv. Antano Paduviečio parapijos klebonu.

Kunigas Tomas TREČIOKAS atleistas iš Kauno Šv. Antano Paduviečio parapijos klebono pareigų ir paskirtas Giraitės Šventosios Šeimos, Vandžiogalos Švč. Trejybės ir Labūnavos Dievo Apvaizdos parapijų klebonu.

Kunigas Norbertas MARTINKUS, paliekant kitas šiuo metu einamas pareigas, atleistas iš Labūnavos Dievo Apvaizdos parapijos klebono pareigų.

Kunigas Giedrius MASKOLAITIS atleistas iš Jonavos Šv. apaštalo Jono ir Upninkų Šv. arkangelo Mykolo parapijų klebono pareigų ir paskirtas Dotnuvos Viešpaties Apreiškimo Švč. M. Marijai ir Šlapaberžės Nukryžiuotojo Jėzaus parapijų klebonu.

Kunigas Gražvydas GERESIONIS atleistas iš Dotnuvos Viešpaties Apreiškimo Švč. M. Marijai ir Šlapaberžės Nukryžiuotojo Jėzaus parapijų klebono pareigų ir paskirtas Ukmergės Šv. apaštalų Petro ir Povilo parapijos vikaru.

Kunigas Jonas BUJOKAS atleistas iš Jurbarko Švč. Trejybės parapijos altaristo pareigų ir paskirtas Jonavos Šv. apaštalo Jokūbo parapijos altaristu.

Kunigas Virginijus BIRJOTAS, paliekant kitas šiuo metu einamas pareigas, paskirtas Jonavos Šv. apaštalo Jono ir Upninkų Šv. arkangelo Mykolo parapijų klebonu.

Kunigas Žygintas VESELKA atleistas iš Butkiškės Šv. Jono Krikštytojo ir Juodaičių Nukryžiuotojo Jėzaus parapijų klebono pareigų ir paskirtas Jurbarko Švč. Trejybės parapijos altaristu.

Kunigas Mindaugas SMETONIS paskirtas Butkiškės Šv. Jono Krikštytojo ir Juodaičių Nukryžiuotojo Jėzaus parapijų klebonu.

Kunigas Valdas ŠIDLAUSKAS atleistas iš Ukmergės Šv. apaštalų Petro ir Povilo parapijos vikaro ir Ukmergės ligoninės kapeliono pareigų ir paskirtas Kėdainių Šv. Juozapo parapijos vikaru.

Kunigas Martynas POVYLAITIS atleistas iš Kėdainių Šv. Juozapo parapijos vikaro pareigų ir siunčiamas studijų į Romą.

Kunigas Skaidrius KANDRATAVIČIUS, paliekant kitas iki šiol einamas pareigas, atleistas iš Vandžiogalos Švč. Trejybės parapijos administratoriaus pareigų.

Kunigas Ramutis JANŠAUSKAS, paliekant kitas iki šiol einamas pareigas, paskirtas Kauno kunigų seminarijos dvasios tėvu.

Kunigas Artūras KAZLAUSKAS, paliekant kitas iki šiol einamas pareigas, paskirtas Kauno arkivyskupijos ceremonijarijumi ir įpareigotas įsijungti į Kauno Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų (Vytauto Didžiojo) bažnyčios sielovadą.

Kunigas Sigitas JURKŠTAS, paliekant kitas iki šiol einamas pareigas, paskirtas Kauno „Arkos“ bendruomenės kapelionu.

Kunigas Žydrūnas PAULAUSKAS, paliekant kitas iki šiol einamas pareigas, paskirtas LSMU ligoninės kapelionu.

Kunigas Šarūnas PETRAUSKAS, paliekant kitas iki šiol einamas pareigas, paskirtas Ukmergės ligoninės kapelionu.

Diakonas Eligijus ŽAKYS paskirtas atlikti sielovadinės praktikos Kauno Švč. Jėzaus Širdies (Šančių) parapijoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Cvn

Cvn portretas
Dėl reperio kunigo, kad lygtai grįžta į Lietuvą , į Kauno Gerojo Ganytojo parapiją klebonu vietoj Grabausko,o Grabauskas lieka altarista ten po jauno mafuko padu.

Mergina Žaliakalnis

Mergina Žaliakalnis portretas
Tikrai labai gaila parapijai netekus nuostabaus klebono Tomo Trečioko. Reikės ieškotis kitos bažnyčios:(. Kažkam pasisekė, jog gavo nuostabų kunigą, žmogų ir mūsų tautos šviesulį! Džiaugiuosi, jog dar šį pavasarį spėjau privesti prie pirmos komunijos sūnų pas šį kleboną. Kuo didžiausios sėkmės!

Saulius

Saulius portretas
Tai kur ta bažnyčia yra? Gal dar nepradėta statyti? Esu labai, labai pasipiktinęs, kad atima iš mūsų kunigą. Antano bažnyčia, kurią lankydavau, manau praras daug tikinčiųjų. Darot klaidą ponas Kėvalai, atitolinat daug tikinčiųjų nuo bažnyčios. Jeigu bažnyčia yra strategiškai nepatrauklioj vietoj, daug lengviau išviso neiti į bažnyčią, o pasimelsti namuose. Ką manot bažnyčios galvos? Norėjot kaip geriau, o išėjo kaip visada? Sėkmės jums ir telaimina Dievas visus tikinčiuosius !!!
VISI KOMENTARAI 13
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių