Rinkimų ritmą Kaune reguliavo Bažnyčia ir dangus

Sekmadienį ryte gana aktyviai Lietuvos prezidento ir Europos Parlamento rinkimuose balsavę kauniečiai vėliau prie balsavimo urnų rinkosi vangiai. Viltasi, kad prie lankomumo didinimo prisidės popiet Kauną pasiekęs lietus.

Sekmadienį ryte gana aktyviai Lietuvos prezidento ir Europos Parlamento rinkimuose balsavę kauniečiai vėliau prie balsavimo urnų rinkosi vangiai. Viltasi, kad prie lankomumo didinimo prisidės popiet Kauną pasiekęs lietus.

Iki 14 val. prie balsadėžių atėjo 24,36 proc. balsavimo teisę turinčių kauniečių – daugiau kaip 4 proc. mažiau nei iki 14 val. kauniečių balsavo prieš dvi savaites, kai vyko pirmasis Lietuvos Respublikos prezidento rinkimų turas.

„Belieka tikėtis, kad atsigriebsime vakare, kai žmonės grįš pagulėję prie vandens ar baigę darbus soduose“, – po pietų vylėsi Kauno miesto savivaldybės rinkimų komisijai vadovaujantis Edvinas Gerulskis.

Ryte žmonės buvo aktyvesnis. Iki 10 val. ryto buvo atėję 7,96 proc. rinkėjų, o tai yra daugiau nei rinkimuose prieš dvi savaites.   

„Toks rytinis aktyvumas išties nustebino. Dirbame išsijuosę. Dar gerai, kad atsinešėme porą asmeninių kompiuterių. Kitaip susidarytų rinkėjų eilės“, – sakė Žeimenos apylinkėje dirbančios rinkimų komisijos pirmininkė Irena Lašienė.

Žeimenos apylinkė buvo viena iš septynių Kauno apylinkių, kuriose iki 10 val. atėjo daugiau kaip 10 proc. rinkėjų. Žinoma, tokiais rezultatais galėjo pasigirti ne visi. Ryte vangiausiai balsavo Jonavos rinkimų apylinkės gyventojai. Iki 10 val. ryto čia balsavo tik 4,21 proc. rinkėjų. Pačiu mažiausiu rytiniu rinkėjų aktyvumu ši apylinkė išsiskyrė ir prieš dvi savaites. Apylinkės rinkimų komisijos pirmininkas Romualdas Gedvilas įsitikinęs, kad prie ateinančių rinkėjų gretų mažinimo ženkliai prisideda apylinkės geografinė padėtis. Į Jonavos g. pradžioje esančią balsavimo vietą rinkėjai turi važiuoti iš atokiau esančios Žemaičių g ir Kleboniškio.

„Daugeliui rinkėjų ateiti neįmanoma – reikia važiuoti. Galvojome balsavimo vietą perkelti kitur, tačiau Jonavos g. tinkamų vietų beveik nėra, o išsikelti už apylinkės ribų irgi neišeina“, – kalbėjo R.Gedvilas.

Didžiausias rinkėjų aktyvumas pastebimas ten, kur rinkimų apylinkės štabas įsikūręs tankiai apgyvendintoje teritorijoje, šalia yra masinė susibūrimų vietą. Pavyzdžiai, J.Jablonskio apylinkės rinkimų komisijos nariai žino tikslią valandą, kada tikėtis rinkėjų gausos. Daugiausiai jų pasipila apie 11 val., kai Prisikėlimo bažnyčioje baigiasi Mišios.

Atokiau nuo bažnyčių esančių apylinkių komisijų nariai rinkėjų aktyvumo ir religingumo sąsajų nejaučia. Šilo rinkimų apylinkės rinkimų komisijos pirmininkė Palmira Kazlauskienė mano, kad rinkėjų aktyvumui sekmadienį didelę įtaką turės žmones iš miesto išviliojusios oro sąlygos. Jei praūš prognozuojamas škvalas, tada ir rinkėjų gali pagausėti.

Iki 11 val. atėjusių rinkėjų skaičiumi negalėjo pasigirti ir Aušros rinkimų apylinkė. Tačiau čia akivaizdžiai buvo daugiau jaunų rinkėjų.

„Pirmiausia atliekam pareigą, o šilto oro teikiamais malonumais pasidžiaugsime vėliau“, – sakė Egidijus Sadauskas.

Aušros rinkimų apylinkę galima vadinti pačia gausiausia, nes prie įprastai apylinkės teritorijoje gyvenančių žmonių čia prijungti ir Gyvenamosios vietos neturinčių asmenų sąraše esantys asmenys. Jų yra apie 6,5 tūkst.

“Šių žmonių aktyvumas gal ir nėra pavyzdinis, tačiau jie tikrai balsuoja. Tad darbo netrūksta“, – sakė rinkimų komisijos pirmininkė Kristina Bagdonavičiūtė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Vladimir

Vladimir portretas
ZOMBIAI IŠMIRS -TVARKA BUS.

bažnyčiose

bažnyčiose portretas
irgi nuo ryto pabrėžtinai aiškino, kad renkame prezidentĘ. žodžiu politika į Viešpaties namus.

2kart2

2kart2 portretas
nu jo...Kaune balsuoja pencininkai, arba diedai su "terbeckomis"per peti (kaip nuotraukoje)...
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių