"Kai buvau studentė dar kryžiai stovėjo. Ir kapavietės matėsi... Kaip padarė užstatymo zona?" – klausė laišką į redakciją parašiusi moteris.
2012 m. darytoje "Google" nuotraukoje matyti, kad dabar vykstančių statybų vietoje anksčiau buvo žole apaugęs pylimas.
Kultūros paveldo departamento (KPD) Kauno teritorinio padalinio vedėjas Svaigedas Stoškus patikslino, kad teritorijoje kažkada buvo Kauno tvirtovės dešiniojo kranto centrinio įtvirtinimo pylimas. Tarpukario ar karo metu jis sunaikintas ir neišlikęs.
"Teritorija mūsų nesaugoma, paveldosauginiai reikalavimai nekeliami, kapinių ten niekada nebuvo, dėl palaidojimų oficialių žinių niekada nebuvo", – tvirtino S.Stoškus.
Aplinkos apsaugos agentūros atstovai teigė, kad šioje vietoje nebuvo atliktos poveikio aplinkai vertinimo procedūros. "Statybos darbai vyksta viename iš Kauno gyvenamųjų namų kvartalų, tokių projektų derinimo procedūrose Aplinkos apsaugos agentūra nedalyvauja", – teigė agentūros atstovė ryšiams su visuomene Lina Gaidžiūnaitė.
Jūsų minimi įtvirtinimai ir pylimai Kaune nėra registruoti kultūros paveldo registre ar saugomų teritorijų kadastre.
Miesto savivaldybės atstovai informavo, kad pastato A.Baranausko g. 15 priestatas statomas pagal 2017 m. statybos leidimą, o leidimas išduotas, atsižvelgiant į detalųjį planą. Viešai skelbiama, kad bendrovė "Liremos turto valdymas" prieš dvejus su puse metų inicijavo sklypo detaliojo plano koregavimą.
"Jūsų minimi įtvirtinimai ir pylimai Kaune nėra registruoti kultūros paveldo registre ar saugomų teritorijų kadastre. Skundų, mūsų žiniomis, nebuvo gauta. Darbai atliekami pagal gautus ir su visomis reikalaujamomis institucijomis suderintus dokumentus", – "Kauno dienai" teigė pastate, prie kurio statomas priestatas, įsikūrusios bendrovės "Lirema" direktorius Mindaugas Socevičius.
Jis pridūrė, kad "pylimo daugiau kasama nebus, priestato tūris jau suformuotas".
Naujausi komentarai