Pereiti į pagrindinį turinį

Kaunietė namus dalijasi su skraidančiomis voverėmis

2015-12-26 19:00

Kaunietės Lauros Dobrovolskaitės augintiniai – neįprasti keturkojai, mokantys sklandyti. Mergina gali iš karto su keliais šiais mažaisiais draugais lankytis beveik visur, kur jai reikia: ir universitete, ir prekybos centre ar miesto šventėse.

Mėgsta miegoti kišenėse

L.Dobrovolskaitės namuose įsikūrusios net penkios voverės skraiduolės. "Jos labai mėgsta miegoti kišenėse", – šypsodamasi pasakojo mergina, rodydama savo augintinių mėgstamiausias buveines. Trys voveraitės yra merginos – Šatrė, Ksena ir Mažylė. Joms bendriją palaiko du vaikinai – Pou ir Gyzmau. Mažylė yra Pou ir Šatrės jauniklė. Kita šeima – Gyzmau ir Ksena.

Pou yra didžiausias ir sunkiausias. Jis sveria 105 g, kūnas yra 15 cm ilgio, uodega – centimetru ilgesnė. Mažylė, kaip galima spėti iš vardo, – pati mažiausia. Ji sveria 60 g, yra 11 cm ilgio, ir dar 12 cm uodega.

Pradeda siausti vakare

Nors voveraičių daug, dieną namuose ramu. Siautulys prasideda sutemus. Beveik visą dieną pramiegojusios, vakare prabudusios iš pradžių užkanda, o pasisotinus – laikas žaidimams, kurių vienas – bėgioti rateliu.

Šeimos gyvena atskiruose narveliuose ir tarpusavyje nesutaria, kovoja dėl teritorijos. Skraidūnės suranda laiko ir pabendrauti su savo šeimininke. "Labiausiai jos mėgsta karstytis ant manęs, lįsti į kišenes, šokinėti nuo šeimininko ant daiktų, ant kitų žmonių", – pasakojo šių mielų gyvūnėlių savininkė. Lyg pritardama jos žodžiams, viena voveraičių nuo jos pečių nusklendžia iki aukštai pakabintos sapnų gaudyklės ir ant jos pakimba.

Susilaukė mažylio

Skraidančios voverės L.Dobrovolskaitės namuose įsikūrė prieš pusantrų metų. Keturias parsivežė iš JAV. Pou ir Šatrės Mažylė pasaulį išvydo Lietuvoje.

"Mažylė gimė birželio viduryje, o iš sterblės išlindo rugpjūčio 26-ąją. Vos gimusią mažylę mama pati įstūmė į savo sterblę, kur ji gyveno iki rugpjūčio pabaigos", – pasakojo šeimininkė.

Išlindusi iš sterblės, voverytė dar apie du mėnesius maitinosi mamos pienu. L.Dobrovolskaitė pasakojo, kad Mažyle rūpinosi abu tėveliai. "Kai suaugėlės miegodavo guolyje, mažylė tūnodavo tarp tėvų. Jie nešiodavo savo mažylę ant nugaros iš vienos vietos į kitą, mama atsiliepdavo į jos kvietimus", – apie augintinių tėvystės įgūdžius kalbėjo kaunietė.

 

Lyg iš kompiuterinio žaidimo

Mergina pasakojo, kad jos augintiniai – labai smalsūs, mėgsta susipažinti su viskuo, kas pakliūva į jų akiratį. "Kai kartu su kuria nors iškeliaujame iš namų, voverė drąsiai žvalgosi aplinkui", – sakė L.Dobrovolskaitė.

Voveraitės yra ne tik linksmos, bet ir apsišvietusios – kartu su šeimininke yra apsilankiusios keliose paskaitose. "Kartą vidury paskaitos universitete linksmuolės kažko supyko ir ėmė leisti joms būdingus pykčio garsiukus. Niekas iš studentų nesuprato, kad tai  gyvūnėliai – garsai priminė telefoninio žaidimo garsus", – pasakojo mergina.

Buvo pasprukusios

Atsiradus šiems augintiniams, Lauros vakarai tikrai tapo kur kas linksmesni. "Su jais visada smagu pažaisti", – šypsojosi studentė.

Bet šie gyvūnėliai skleidžia ne vien tik linksmybes. Dėl voveraičių teko ir pasinervinti – kelios buvo pasprukusios. "Tik po kelių dienų radome miegančias bokaluose, kurie sudėti dėžutėje", – prisiminė mergina.

Voveraičių priežiūra nėra varginanti ir sudėtinga, bet jau prausimas ir nagučių karpymas – ne itin laukiama šių gyvūnėlių procedūra, veikiau – būtina prievolė.

Skanumynas – šakotis

Ar skraidančios voverės yra brangus malonumas? "Amerikos veisėjai apskaičiavo, kad išlaikyti vieną voverytę per mėnesį kainuoja apie 6 dolerius", – sumą pateikė L.Dobrovolskaitė.

Pusę tokių gyvūnų raciono sudaro vaisiai, daržovės, riešutai, sėklos. Pirkdama ką nors iš to raciono sau, Laura pasidalija ir su mažaisiais keturkojais.

Vis dėlto didžiausias skanumynas iš Australijos ir Naujosios Gvinėjos kilusiems gyvūnams – lietuviškas šakotis. Kai šeimininkė pasiūlo šio skanumyno gabalėlį, voveriukai nedelsia – capt jį savo nagučiais į saujeles ir pasigardžiuodami graužia, nekreipdami dėmesio net į nepažįstamus svečius.

Sužavėjo prisirišimas

L.Dobrovolskaitė į JAV ne kartą trenkėsi ne dėl voveraičių, o aplankyti sesers, dirbti. Vienos viešnagės metu nuvažiavo iki skraidančių voverių veisėjo. Ten pirmą kartą išvydo šiuos skraidančius stebuklus.

"Pamačiau, palaikiau rankose, pažaidžiau su skraiduolėmis ir supratau, kad noriu jas auginti", – kalbėjo mergina, kuriai sesuo apie šiuos gyvūnus buvo užsiminusi maždaug prieš dvejus metus ir sakė, kad juos galima įsigyti kaip naminius gyvūnėlius.

"Šias voverytes buvau mačiusi vienoje "Discovery" kanalo programoje. Mane iškart sužavėjo ne tik jų išvaizda, švelnus kailiukas, gebėjimas sklandyti, bet ir prisirišimas prie žmonių. Jos gali būti dresuojamos, reaguoti į savo vardą", – aiškino Laura, būsimoji veterinarijos gydytoja, kurios namuose anksčiau gyveno banguotosios papūgėlės, jūrų kiaulytės, Džungarijos žiurkėnas, kelios katės.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų