„Žalgirio“ arenos erdves okupavo šviesos apgaubti tekstilės kūriniai – į arenos Medijų centrą atkeliavo paroda "Eksperimentai su šviesa: Meno laboratorija“
Ši paroda – vienas iš Kauno bienalės „Tekstilė“ lydinčių projektų, sumanytas Tekstilininkų ir dailininkų gildijos. Į parodos atidarymą susirinko gausus būrys bienalėje dalyvaujančių užsienio ir lietuvių menininkų. Jiems Kauno meras Rimantas Mikaitis įteikė asmenines padėkas.
Paroda unikali tuo, kad yra eksponuojama visiškoje tamsoje, apšviečiant liuminescencine šviesa tik pačius kūrinius. Toks apšvietimas sukuriamas dekoruojant kūrinius liuminescenciniam apšvietimui jautriais siūlais ar dažais. Šiai grupinei parodai savo kūrinius pateikė 39 menininkai iš Lietuvos kitų Europos šalių, taip pat JAV, Kanados ir Taivano.
„Tamsioje erdvėje švytintys meno objektai išgrynina apžiūros lauką ir nuošalėje palieka šalutinius dirgiklius. Lokalus apšvietimas kviečia žiūrovą artimiau susiliesti su kūriniais. Tai – jausminė, defektinė paroda“, – užsiminė viena parodos organizatorių Tekstilininkų ir dailininkų gildijos vadovė Jolanta Šmidtienė.
Naujausi komentarai