„Kauno diena“ susižėrė tris apdovanojimus už Europos Sąjungos investicijų analizę

 • Teksto dydis:

Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną apdovanoti Europos Sąjungos (ES) investicijų efektyvumą Lietuvoje profesionaliausiai nagrinėjantys žurnalistai, redaktoriai ir nacionalinės bei regioninės žiniasklaidos priemonės.

Ketvirtus metus iš eilės šį konkursą rengia Lietuvos Respublikos Finansų ministerija.

Šiame konkurse „Geriausia regiono žiniasklaidos priemonė, rašanti ES temomis“ tapo „Kauno diena“. „Geriausia regiono žurnalistė“ – „Kauno dienos“ atstovė Edita Šileikė, o jos parašytas rašinys „Palemono galvos skausmas – „Rail Baltica“ pripažintas „Geriausiu regiono straipsniu ES tema“.

Konkurso tikslas – skatinti žurnalistus ir tinklaraštininkus įsitraukti į ES struktūrinių fondų investicijų Lietuvoje panaudojimo efektyvumo analizę bei skatinti diskusijas apie ES lėšomis įgyvendinamus socialinius ir ekonominius pokyčius.

Asmeninio archyvo nuotr.

Pasak finansų viceministrės Vaidos Česnulevičiūtės, per atkurtos nepriklausomybės metus ES į mūsų šalies gerovės kūrimą investavo beveik 25 milijardus eurų.

„Metų perspektyvoje gali pasirodyti, kad niekas nepasikeitė, tačiau jei sudėti šalia dvi Lietuvas – prieš 30 metų ir dabar – vaizdas pasikeitė neatpažįstamai. Bet ir mes patys pasikeitėme, todėl daug ko jau nebepastebime, nebeprisimename“, – teigė viceministrė.

Pasak naujausių visuomenės nuomonės tyrimų, net 71 proc. Lietuvos gyventojų jaučiasi ne tik lietuviais, bet ir Europos bendrijos nariais. 67 proc. pripažįsta pajutę asmeninę ES investicijų naudą. Anot viceministrės, toks pozityvus vertinimas yra net didesnis nei daugelyje ES šalių.

esinvesticijos.lt nuotr.

„Tai, jog lietuviai jaučiasi Europos piliečiais ir jaučia investicijų naudą, yra ir žurnalistų kasdieninio darbo nuopelnas. Būtent žurnalistai stebi, analizuoja, kritikuoja ir kasdien kovoja su bet kokioms korupcijos apraiškoms. Viešumas yra stiprus ginklas kovojant su sukčiavimo, korupcijos ir asmeninės naudos siekimo atvejais, ir šį viešumą turime puoselėti dėl teisingesnės ir tobulesnės Lietuvos“.

Konkurse šiemet varžėsi daugiau nei šimtas įvairių spaudos, radijo, televizijos ir internete skelbtų darbų. Daugiausiai paraiškų konkurso dalyviai teikė „Metų straipsnio“ ir „Metų žurnalisto“ kategorijose.

esinvesticijos.lt nuotr.

Piniginiais 1000 eurų bei 500 eurų prizais, diplomais ir autorinėmis skulptūromis apdovanoti dešimt konkurso laureatų. Vertinimo komisijos pirmininko Ryto Staselio teigimu, šiais metais komisijos narius maloniai nustebino ne tik spaudos, bet ir radijo bei televizijos žurnalistų aktyvus dėmesys ES investicijų teikiamai naudai.

„Praėjusiais metais žurnalistai ir žiniasklaidos platformos dar aktyviau domėjosi ES paramos lėšų panaudojimu Lietuvoje. Šis žurnalistų darbas svarbus ir nacionaliniu lygmeniu, ir bendruomenėms. Dėl to reikšminga, kad jau kelerius metus iš eilės Finansų ministerija šias pastangas pastebi ir įvertina“, – sakė R. Staselis.

esinvesticijos.lt nuotr.

Šiais metais pretendentus į premijas vertino penkių žiniasklaidos, komunikacijos ir investicijų ekspertų komisija. Žurnalisto ir Vilniaus universiteto lektoriaus R. Staselio vadovaujamoje komisijoje dirbo Lietuvos Respublikos Finansų ministerijos Investicijų departamento vyresnysis patarėjas Paulius Baniūnas, Europos komunikacijos direktorių asociacijos ambasadorė Lietuvai Lina Jakučionienė, Lietuvos laisvosios rinkos instituto komunikacijos vadovė Kotryna Tamkutė ir žurnalistas Henrikas Vaitiekūnas.


Konkurso nominacijos ir laureatai:

Metų radijo laida/reportažasRaigardas Musnickas („Žinių radijas“)

Metų TV laida/reportažasDominykas Šumskis, Andrius Tapinas („Laisvės TV)

Metų straipsnis (nacionalinė žiniasklaida)Dalius Simėnas, Jovita Budreikienė („Verslo žinios“)

Metų straipsnis (regioninė žiniasklaida) Edita Šileikė („Kauno diena“)

Metų žurnalistas (nacionalinė žiniasklaida)Edgaras Savickas („Delfi“)

Metų žurnalistas (regioninė žiniasklaida) Edita Šileikė („Kauno diena“)

Metų nacionalinės žiniasklaidos priemonė „Verslo žinios“

Metų regioninės žiniasklaidos priemonė„Kauno diena“

Specialus vertinimo komisijos prizasDalius Simėnas („Verslo žinios“) ir Agnė Adomaitė („Banga“).NAUJAUSI KOMENTARAI

Arvys

Arvys portretas
Vatnikai pavydi komentuoja už rublius.šaunuoliai toliau gerai dirbkit

KD - geltonoji žiniasklaida

KD - geltonoji žiniasklaida portretas
patiems juokas neima iš tokių apdovanojimų? KD kaip populistinio, užsakomųjų rašliavų apdovanojimo negavo dar?

Smagu

Smagu portretas
O man patinka. Gražu. Tegul džiaugiasi jauni žmonės.
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių