Kauno fontanai: kuris jų gražiausias?

Vasara baigėsi, tačiau Kaune esantys fontanai dar mėnesį džiugins savo čiurlenimu.

„Rugpjūčio mėnesį mieste paleisti du nauji fontanai. Tačiau šiemet neveikė gražiausias Kauno fontanas, džiuginęs Laisvės alėjos praeivius. Kiek dabar Kaune yra čiurlenančių fontanų?“, - portalo kauno.diena.lt teiraujasi skaitytojas Romualdas.

Pasidomėjau, ar kauniečiai žino, kiek dabar mieste yra veikiančių fontanų. Apklausiau daugiau nei dešimt žmonių – pažįstamų ir sutiktų prie fontanų. Nė vienas nežinojo.

Šiuo metu Kaune veikia šeši fontanai, kuriuos prižiūri bendrovė „Kauno vandenys“: Rotušės aikštėje, Muzikinio teatro sodelyje, Steigiamojo Seimo aikštėje, Čečėnijos aikštėje, Dainavos ir Kalniečių parkų tvenkiniuose.  Rotušės aikštėje yra ir du fontanėliai, iš kurių galima atsigerti vandens.

Šį sezoną anksčiausiai buvo įjungtas fontanas Steigiamojo Seimo aikštėje.

Fontanas Steigiamojo Seimo aikštėje

Seniausias yra Kauko laiptų fontanas, jis pradėjo trykšti 1926 metais. Steigiamojo Seimo aikštėje esančiam fontanui – 40 metų. Tačiau jis nėra populiarus, žmonių čia dažniausiai nebūna.

Kauniečiams geriausiai žinomas Laisvės alėjos fontanas skaičiuoja 36-us metus. Pastarasis dėl Laisvės alėjos rekonstrukcijos šiuo metu neveikia. Gyventojų labiausiai mėgiamas fontanas pradės džiuginti tik kitais metais.

Laisvės alėjos fontanas veiks tik kitais metais

Seniausias yra Kauko laiptų fontanas, jis pradėjo trykšti 1926 metais.

Dėl vykstančių darbų nečiurlena ir Kauko alėjos papėdėje esantis fontanas. Taip pat išjungtas Karo muziejaus sodelyje įrengtas fontanas.

Rugpjūčio 29-30 dienomis neveikė Čečėnijos aikštėje esantis fontanas.

„Jis buvo laikinai išjungtas dėl vandens užteršimo. Nežinomi asmenys pripylė į vandenį indų ploviklio, todėl fontanas buvo plaunamas. Rugpjūčio 31 d. fontanas vėl paleistas“, - portalą kauno.diena.lt informavo „Kauno vandenų“ generalinis direktorius Vilius Burokas.

Tarp Kalniečių gyventojų šis fontanas labai populiarus, prie jo visada būna daug žmonių. Ypač trykštančiais purslais džiaugiasi vaikai, kurie braido po fontaną, turškiasi jame.

Rugpjūčio mėnesį Kaune buvo paleisti du nauji fontanai – 19 dieną Dainavos parke, po savaitės – Kalniečių parke. Kauniečiai juos pamėgo iš karto, dažnas nusifotografuoja prie trykštančių vandens purslų.

Prie Kalniečių parko tvenkinyje esančio fontano sutikti praeiviai teigė, kad šis fontanas jiems dabar yra gražiausias. „Nežinau, ar visi mano matyti fontanai šiemet veikia. Esu mačiusi turbūt visus, išskyrus prie Kauko laiptų. Jei čiurlentų Laisvės alėjos fontanas, balsuočiau už jį. Tačiau jis išjungtas, todėl dabar man mieliausias šiame tvenkinyje įrengtas fontanas“, - mūsų portalui  sakė ant suolelio su drauge sėdėjusi Aušra.

Jos draugė Jolanta taip pat gyrė naujausią miesto fontaną: „Ir man jis gražiausias“.

Čečėnijos aikštės fontanas naktį

Pensininku prisistatęs Jonas nenorėjo išskirti kurio nors fontano. „Man smagu prisėsti ant suolelio ir gėrėtis gražiu vaizdu, girdėti vandens čiurlenimą. Gyvenu P.Lukšio gatvėje, todėl lankausi prie Čečėnijos aikštėje esančio fontano, dabar atėjau ir prie visai šalia paleisto Kalniečių fontano. Abu jie man labai patinka“, - tvirtino vyras.

Man smagu prisėsti ant suolelio ir gėrėtis gražiu vaizdu, girdėti vandens čiurlenimą.

Mieste veikia ir didelis fontanas Kauno klinikų teritorijoje. Jis priklauso ne savivaldybei, o Kauno klinikoms. Nedidelis fontanėlis yra ir Statybininkų gatvėje prie Kalniečių aptarnavimo centro "Mano Kaunas".

Fontanai išjungiami rugsėjo pabaigoje - spalio pradžioje.


Šiame straipsnyje: Kauno fontanaiLaisvės alėjos fontanasskaitytojo naujienaČečėnijos aikštės fontanasKauno vandenysKalniečių parko tvenkinysRotušės aikštės fontanas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Kauniokas

Kauniokas portretas
Gražiauses buvo kur dabar Darius ir Girėnas! Visi kiti gaidžiai beskonybė.

Daiva

Daiva portretas
Graziausias Kalnieciu parke!

Algis

Algis portretas
Man tai grazu prie visu veikianciu fontanu ar fontaneliu ir nesmagu prie desimtmeciais neveikianciu, Atgaivinkit neveikiancius.
VISI KOMENTARAI 29
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių