Į Kauno pilį antradienį rinkosi menui neabejingi kauniečiai, turėję galimybę išbandyti tapybą ant vandens, vadinamą ebru.
Ebru menui – jau apie 500 metų. XVI a. antroje pusėje šis menas iš Turkestano Šilko keliu buvo perduotas į Iraną. O XVI a. pabaigoje Europos keliautojai parsigabeno ebru popierių iš Stambulo ir jis paplito pirmiausiai Vokietijoje, vėliau Prancūzijoje ir Italijoje. XVI a. ebru popierius buvo naudojamas įvairiems papuošimams ir rankraščių aplankams.
Ebru – menas, apgaunantis gerąja prasme. Šio metodo dėka ant popieriaus sukuriama marmuro rašto imitacija, kurią nuo tikro marmuro paviršiaus atskirti gali tik akylas žiūrovas. Kiekviena ebru meno technikos struktūra yra unikali. Pakartoti to paties antrą kartą neįmanoma, o galutinis rezultatas išryškėja tik perkėlus paveikslą ant popieriaus lapo.
Pats paveikslo kūrimo procesas – taip pat unikalus. Paveikslas kuriamas inde: vandens paviršiuje teptukais paskirstomi dažai, sukuriamas vaizdas. Tuomet ant jo dedamas popierius, kuriame lieka autoriaus darbas.
Ebru mene naudojamos tik natūralios, žmogaus sveikatai nekenksmingos medžiagos. Sakoma, kad tai puiki terapija žmonėms, turintiems įvairių fizinių, emocinių ar psichikos sutrikimų.
Lietuvoje ebru pradėjo gyvuoti visai neseniai, nuo 2009-ųjų.
Naujausi komentarai