Pereiti į pagrindinį turinį

Pareigūnai išgelbėjo parą be maisto išbuvusius vaikus

2013-11-18 16:00

Alkoholis, skurdas, smurtas – tokią kasdienybę mato socialinės rizikos šeimose augantys vaikai. Tuo dar kartą įsitikino Kauno pareigūnai, kartu su socialiniais darbuotojais tikrinę šias šeimas.

Artūro Morozovo nuotr.

Alkoholis, skurdas, smurtas – tokią kasdienybę mato socialinės rizikos šeimose augantys vaikai. Tuo dar kartą įsitikino Kauno pareigūnai, kartu su socialiniais darbuotojais tikrinę šias šeimas.

Tikrina nuolat

Portalui kaunodiena.lt pasidomėjus, kiek Kauno šeimų patenka į socialinės rizikos šeimų sąrašus, paaiškėjo nedžiuginanti statistika.

„Socialinės rizikos šeimų Kauno mieste yra apie 500. Šis skaičius pastaruosius metus nekinta. Džiaugiamės, kad skaičiai bent jau neauga”, – sakė Kauno miesto savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Birutė Daugėlienė.

Kauno pareigūnai, padedami vaiko teisių specialistų, socialinių darbuotojų nuolat tikrina šias šeimas, kad užkirstų kelią vaiko teisių pažeidimams, be to, prižiūri, kaip tėvai rūpinasi vaikais, ar nepažeidinėja jų teisių.

„Patikrinimus atliekame neperspėję šeimų, kad būtų netikėtumo faktorius. Spalio 22 d. aplankėme 108 socialinės rizikos šeimas ir buvo nustatyti tik du tėvų pažeidimai. Beveik po mėnesio atlikus pakartotiną patikrinimą 97 šeimose, vaizdas buvo jau ne toks džiugus – nustatyta 10 pažeidimų”, – portalui kaunodiena.lt pasakojo Kauno apskrities policijos komisariato Prevencijos skyriaus vyresnioji specialistė Jūratė Stukienė.

Pareigūnai patikrinimui šį kartą pasirinko tokią dieną, kai šeimoms mokamos socialinės pašalpos.

„Tuomet tėvai atsipalaiduoja ir pamiršta savo vaikus”, – konstatavo J. Stukienė.

Gelbėjo išalkusius ir sušalusius vaikus

Pastarojo patikrinimo metu devyniose šeimose buvo rasti neblaivūs tėvai. Petrašiūnų mikrorajono daugiabutyje pamatytas vaizdas šokiravo – mama neblaivi voliojosi prie buto durų, o jos mažametė dukra verkė, blaškėsi bute, primenančiame lindynę.

Prevencijos skyriaus vyresnioji specialistė J. Stukienė prisiminė, kad kitoje vietoje teko gelbėti paliktus keturis mažamečius vaikus, kurie buvo sušalę ir išalkę.

„Vaikai be priežiūros buvo palikti visą parą, todėl skubiai iškvietėme greitąją pagalbą ir jie buvo nugabenti į Kauno klinikinę ligoninę”, – sakė pareigūnė.

Policija surado vaikų mamą, ji namo grįžo neblaivi.

Iš girtaujančių šeimų teko gelbėti dar tris mergaites, iš kurių viena buvo perduota mamos seseriai, dvi išvežtos į Kauno klinikinę ligoninę.

Bėdų šaltinis – alkoholis

Kalbinta specialistė įsitikinusi, kad didžiausia bėda socialinės rizikos šeimose – alkoholis.

Po kiekvieno patikrinimo, pareigūnai visą surinktą informaciją perduoda vaikų teisių specialistams, kurie sprendžia, ar vaikas ir toliau gali augti tokioje aplinkoje, ar būtina jį atimti iš tėvų.

„Socialiniai darbuotojai nuolat dirba su tokiomis šeimomis, vienos sugeba susitvarkyti, bet kitos klimpsta vis gilyn”, – pripažino J. Stukienė.

Jos teigimu, yra buvęs ne vienas atvejis, kai šeimos atsisako alkoholio, apsikuopia, vaikai būna pamaitinti, aprengti, nuprausti. Tačiau, anot pareigūnės, pažeidimų socialinės rizikos šeimose nemažėja.

„Kiek be organizuotume patikrinimų, visada būna pažeidimų”, – apgailestavo ji.

Jeigu tėvai už vaiko nepriežiūrą baudžiami pirmą kartą, jie atsiperka tik įspėjimu, o jeigu antrą kartą – jiems gresia bauda iki 400 litų. Tačiau jeigu tėvai nesusitvarko ir toliau girtauja, palieka vaikus be priežiūros, yra sprendžiamas klausimas dėl nepilnamečių paėmimo iš šeimos.  

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų