Kauno rajone apsigyveno Kalėdos: Raudondvaryje įžiebta gražuolė eglė!

  • Teksto dydis:

Kauno rajonas pradeda laukti Kalėdų. Nuotaikingu koncertu ir pasakos stebuklu Raudondvario dvare įžiebta pagrindinė pakaunės kalėdinė eglė, tačiau šventiniai akcentai pasitinka ir kitur.

Įžiebimą lydėjo pasaka

Raudondvaryje pakvipo Kalėdomis, sužibo nuostabi eglutė, o jos įžiebimas leido pasinerti į pasaką.

„Mes visuomet renkamės pasaką. Turėjome „Alavinį kareivėlį“, „Miegančiąją gražuolę“, „Pelenę“, o šiemet – „Gražuolė ir pabaisa“, – apie idėją pasakojo Raudondvario dvaro direktorė Snieguolė Navickienė. – Ši pasaka siunčia užkoduotą žinutę, simbolizuoja tamsos ir šviesos kovą. Šviesa laimi ir visi laimingi einame į Kalėdas.“

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Pasirinkta pasaka padiktavo šviesos instaliacijas prie eglės. Raudondvario dvare įžiebta tradicinė žaliaskarė, tačiau nustebinusi ir savo kitoniškumu.

Šventės organizatoriai pasakojo, kad Gražuolę ir Pabaisą dvaro svečiai galėjo matyti ne tik scenoje šokio spektaklio-pasakos metu, bet ir parke, kur pražydo užkerėtos auksinės rožės. Žinoma, visa pasaka skleidėsi po truputį. Atvykus Kalėdų Seneliui į pagalbą atėjo ir Kauno rajono meras Valerijus Makūnas. Kartu jie įžiebė ir pagrindinę pakaunės Kalėdų puošmeną, o po jos suspindo ir kitos šventinės dekoracijos.

Tik tada stebuklinga Kalėdų šviesa nušvietė čiuožyklą, karuselę, kuri yra viena šių metų naujovių, mugės prekystalius, visus pastatus, nuo žirgyno į pilį vedantį taką, parke esančius dekoro elementus: žvakides, arbatinuką ir kitus. Taip sukurta pasakiška šventės nuotaika.

Tam kad susirinkusiųjų nuotaika būtų dar geresnė, pasaką padėjo skleisti grupės „Sisters on Wire“ koncertas, o po jo – šventinis fejerverkas ir diskoteka.

Kvies įsitraukti į veiklas

Šviesa ir džiugi nuotaika Raudondvario dvare karaliaus visą šventinį laikotarpį: bus rengiamos pamėgtos ir dar nematytos edukacijos, kurių nemaža dalis persikels į išpuoštą pilį.

Norintys galės pasigaminti advento žvakę, nusipinti vainiką, sukurti namų dekoracijų, kvapų, o Gintaro dirbtuvėlėse – angeliuką ar kitokį kalėdinį žaisliuką iš gintaro, parašyti senovinį laišką. „Norime, kad apsilankiusieji rastų tai, ko įprastai kasdienybėje nebūna“, – patikino Raudondvario dvaro direktorė.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Į ekskursijas kvies gidai, žadėdami atskleisti dar daugiau paslapčių, vilios arbatinė, pasipuošusi originaliais pyragaičių, riestainių, meduolių formos žaisliukais, čiuožykla (ji šventiniu laikotarpiu neveiks tik pirmadieniais) ir karuselė su arkliukais, Kalėdinis miestelis su šventinės mugės prekėmis.

Ši pasaka siunčia užkoduotą žinutę, simbolizuoja tamsos ir šviesos kovą. Šviesa laimi ir visi laimingi einame į Kalėdas.

Kaip ir pernai, Raudondvario dvaro parke veiks Kalėdinis radijas: mėgstamą muzikos kūrinį bus galima kam nors dovanoti arba pasidžiaugti pačiam.

Norima, kad žmonės šiemet pasklistų po visą parką, pasivaikščiotų po eglučių alėją ir pasisemtų kalėdinės nuotaikos.

Šiais metais specialiai kalėdiniam laikotarpiui sukurta internetinė svetainė kaledoskaunorajone.lt, kurioje galima atrasti visus Kauno rajone vyksiančius kalėdinius renginius, tad įžiebus pagrindinę pakaunės eglę, bus galima pasakiškų akimirkų atrasti visose rajono seniūnijose. Prie Kauno rajono savivaldybės pastato taip pat jau įžiebta smaragdinė eglutę, tad ir čia gyventojai kviečiami įsiamžinti.NAUJAUSI KOMENTARAI

Rita

Rita portretas
Nezinau ,bet tie SLOIKAI jau atsibodo ! Norim tikros ,kvepiancios misku

:)))

:))) portretas
pedopartijos rinkejas vel nepatenkintas , jam pakaunieciu pinigai rupi...

Kačergis

Kačergis portretas
Jauki šventė
VISI KOMENTARAI 10

Galerijos

Daugiau straipsnių