Kauno rajone įsibėgėja vietinės rinkliavos įgyvendinimas

 • Teksto dydis:

Kauno rajono gyventojų, taip pat ir juridinių asmenų pašto dėžutes artimiausiu metu pasieks pirmieji vietinės rinkliavos mokėjimo pranešimai už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą pagal naują tvarką, kuri įsigaliojo balandį.

Rinkliavos administratorius UAB Komunalinių paslaugų centras apskaičiuos ir pateiks kiekvienam gyventojui mokėjimo pranešimus, kuriuose bus nurodyta kalendorinių metų mokėtina suma.

"Vietinė rinkliava už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą mokama kas ketvirtį, iki einamojo ketvirčio paskutinio mėnesio paskutinės dienos. Taip pat vietinę rinkliavą galima sumokėti už visus metus iš karto", – aiškino Kauno rajono savivaldybės Aplinkos skyriaus vedėja Jurgita Rakauskaitė.

Rajono savivaldybė primena, kad vietinės rinkliavos mokėtojai yra visi fiziniai ir juridiniai asmenys, valdantys nekilnojamąjį turtą, naudojantys jį ar juo disponuojantys (išskyrus žemės sklypus) savivaldybės teritorijoje.

Aplinkos skyriaus vedėja priminė, kad vietinė rinkliava susideda iš dviejų dedamųjų – pastoviosios ir kintamosios:

– pastoviąją dvinarės rinkliavos dedamąją moka visi savivaldybės nekilnojamojo turto objektų savininkai arba jų įgalioti asmenys;

– kintamąją dvinarės rinkliavos dedamąją moka nekilnojamojo turto objektų savininkai arba jų įgalioti asmenys, kuriems teikiama komunalinių atliekų paėmimo ir tvarkymo paslauga.

Iš gyventojų surinkta vietinė rinkliava bus naudojama išimtinai komunalinių atliekų tvarkymo sistemos sąnaudoms apmokėti, vietinės rinkliavos administravimo, visuomenės švietimo komunalinių atliekų tvarkymo klausimais išlaidoms padengti ir kitoms priemonėms, numatytoms savivaldybės ir regiono atliekų tvarkymo plane, įgyvendinti.

Kauno rajono gyventojai vietinę rinkliavą už komunalinių atliekų tvarkymą gali sumokėti:

– pervedant mokėtiną sumą į Kauno rajono savivaldybės administracijos surenkamąją sąskaitą, nurodytą mokėjimo pranešime;

– Lietuvos pašto skyriuose;

– prekybos tinklo "Maxima" kasose;

– atliekant mokėjimus elektroninėje savitarnos sistemoje www.vienasaskaita.lt ar užsisakius popierinę "Vieną sąskaitą".


Daugiau informacijos:

Aktualią informaciją apie vietinę rinkliavą galite rasti čia.

Jeigu turite klausimų dėl vietinės rinkliavos, kreipkitės į UAB "Komunalinių paslaugų centrą" (Vytauto g. 71, Garliavos m., Kauno r.), tel. 8 679 210 33 arba e.paštu rinkliava@rkpc.lt.

Atliekų surinkimo priemonėmis aprūpina ir informaciją apie komunalinių atliekų surinkimo grafikus teikia UAB "Kauno švara", tel. 8 612 711 50, 8 655 153 39, e.p. info@svara.lt.

Svarbu: jei mokėjimo pranešime nurodyta informacija yra pasikeitusi ar neteisinga, prašom apie tai nedelsiant informuoti UAB "Komunalinių paslaugų centrą" anksčiau nurodytais kontaktais.



NAUJAUSI KOMENTARAI

J00

J00 portretas
Kas cia per pasipinigavimas vietine rinkliava rajonui siuksles veza svara tai kam tie tarpininkai uz ka sis mokestis jokio pasirinkimo nezinau net kam palyginti tai kas sumanyta kuo buvo blogai econovus ar kad pigiau veze vienu zodziu pastovioji .dedamojo....oji ir oji kiek dar knis protus musu ponu grobuoniski apetitai kur kursus lanke turbut Briuselyje .manau gyventojams uz visas paslaugas turi but aiskiai parasyta 1 kaina o ne dedamoji ir dar ...oji

Dana

Dana portretas
Daug metų atliekų konteineriuką išveždavom vieną kartą per mėnesį ir mokėjome 1,39 €.Dar pakuočių konteinerį įvairiai:vieną ar du kartus.Dabar man aiškina,kad ministerijoje nusprendė,kad du žmonės prirenka didesnį konteinerį atliekų ir privalo išvežti du kartus per mėnesį. Nu niekaip neprirenkame dviese net pusės konteinerio per mėnesį.Atsimušame ,kaip anais laikais,į sieną.Linksmi žmonės patarė į maišelius reikalus atlikti ir mesti į šiukšlių konteinerį.Tuomet bus pilni ir du kartus vešime ,kad ,,Švara" išvežtų.O jei visi taip pasielgtų,kurie gyvena ne bute,o name su sodu ir komposto dėžėm,protestuodami prieš ministerijos nurodymus kiek kas turi šiukšlių prikrauti?

Gražu

Gražu portretas
Ir vėl miestas kaltas?.. O kas Paslaugų centrą įkūrė - Matijošaitis ar Makūnas? Savivaldybė jau nuo etatų sprogsta! Tai padarė naują irštvą, savus sukišo ir pinigus dar leido lupti. Gyvenk ir žvenk!
VISI KOMENTARAI 18
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių