Kauno rajono konservatorių koalicijos su socialdemokratais dar teks palaukti?

Raudondvario pilyje prisiekė ketvirtai kadencijai Kauno rajono meru perrinktas socialdemokratas Valerijus Makūnas ir 26 kiti naujos kadencijos savivaldybės tarybos nariai. Pirmajame posėdyje jie išrinko vicemerus ir administracijos direktorių.

Slaptu balsavimu mero pavaduotojais išrinkti V.Makūno partijos bendražygiai Paulius Visockas ir Antanas Nesteckis, praėjusią kadenciją ėjęs administracijos direktoriaus pareigas. Tai buvo vieninteliai kandidatai, pasiūlyti į šias pareigas. Už A.Nesteckį balsavo 18, prieš – 5, susilaikė 4. Už P.Visocką – 16, prieš – 8, susilaikė 3. A.Nesteckis vicemero pareigose pakeitė Joną Gurską, P.Visockas šias pareigas ėjo ir ankstesnėje kadencijoje.

Savivaldybės administracijai nuo šiol vadovaus 34-erių Šarūnas Šukevičius, iki šiol ėjęs administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas. Už jo kandidatūrą balsavo 22, prieš – 1, susilaikė 4.

Du administracijos direktoriaus pavaduotojus planuojama tvirtinti gegužės 2 d. vyksiančiame tarybos posėdyje.

Didžiausią Kauno rajono savivaldybės tarybos frakciją sudarys Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) atstovai su 16 narių. Toks mandatų skaičius yra pakankamas formuoti valdančiąją daugumą Kauno rajono taryboje, tačiau V.Makūnas, tikėdamasis konstruktyvesnio darbo, vis dėlto kvietė kitų partijų atstovus jungtis į valdančiąją daugumą. Tris mandatus šioje savivaldybės taryboje turi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), vieną – Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis (LRLS). „Valstiečiai“ ir liberalas paskelbė taryboje dirbsiantys opozicijoje.

Tačiau didžioji tarybos posėdžio intriga neįvyko – septynis mandatus taryboje turinčios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos atstovai neatsiliepė į socialdemokratų kvietimą dirbti koalicijoje, tačiau ir nepaskelbė, kad dirbs opozicijoje.

„Mes dar svarstysime, ar eiti į koaliciją su socialdemokratais, ar ne. Apie savo sprendimą paskelbsime kitame savivaldybės tarybos posėdyje. Šios idėjos nespėjome apsvarstyti visi septyniese, kurie šiuo metu esame savivaldybės taryboje. Keletas TS-LKD narių buvo išvykę į užsienį, vienas žmogus sirgo“, – sakė TS-LKD į savivaldos rinkimus Kauno rajone vedęs Justinas Urbanavičius.

Pasiteiravus, ar klaus partijos vadovų Vilniuje leidimo eiti į koaliciją su socialdemokratais, J.Urbanavičius atsakė aptakiai: „Mes šnekamės su visais. Palaikome ryšį tiek su centru, tiek su partijos taryba.“

Jauniausiai Kauno rajono tarybos narei konservatorei Marijai Kurantavičiūtei – 27-eri. Vyriausias narys – 65-erių Gvidas Rutkauskas yra taip pat šios partijos atstovas. Pagal tradiciją jis uždėjo merui regalijas.

„Registrų centras paskelbė naujausius demografinius duomenis. Juose Kauno rajonas įvardintas kaip viena labiausiai augančių Lietuvos savivaldybių, o pagal gyventojų iki 18 metų dalį esame pirmoje vietoje. Tai reiškia milžiniškus iššūkius, pirmiausia – švietimo srityje. Mums tenka atsakomybė užbaigti praėjusioje kadencijoje pradėtus darbus ir imtis naujų. Jie bus nukreipti į gyvenimo kokybės gerinimą kiekvienoje seniūnijoje. Sieksime, kad Kauno rajonas būtų šiuolaikinė darniai besiplėtojanti savivaldybė“, – žadėjo V.Makūnas.

Pasak mero, strateginiai Kauno rajono savivaldybės tikslai išlieka tie patys: atnaujinti visas ugdymo įstaigas, sporto aikštynus, statyti vaikų darželius, kurti parkus, tiesti dviračių takus, spartesniais tempais tvarkyti kelius, įgyvendinti vandentvarkos ir kitus infrastruktūros projektus.

„Savo darbais Kauno rajonas išsikovojo veržlios ir jaunatviškos savivaldybės įvaizdį. Mes privalome stiprinti šį įvaizdį ir siekti, kad tai būtų tvirtą tradicijų pamatą išsaugojusi, bet tuo pat metu laisva, atvira ir šiuolaikinė savivaldybė. Tikiu, kad kartu su jumis atliksime mūsų kraštui svarbius darbus, o Kauno rajonas ir toliau žengs lyderių gretose“, – kalbėjo V.Makūnas, kviesdamas naujosios tarybos narius susitelkti bendriems darbams.

Naujoji taryba – šiek tiek moteriškesnė nei ankstesnioji. Dailiosios lyties atstovių čia trimis daugiau nei anksčiau – dabar jų 11.

12 iš 27 tarybos narių šią priesaiką davė pirmą kartą arba po pertraukos. Darbą taryboje pradėjo keturi buvę Seimo nariai: socialdemokratai A.Nesteckis ir Violeta Boreikienė, konservatoriai Donatas Jankauskas ir Justinas Urbanavičius.NAUJAUSI KOMENTARAI

Magdė

Magdė portretas
Kas sutikdavo ir išlydėdavo merą su gėlėmis-tas ir administracijai vadovaus.Nieko naujo rajone.O opozicija be pozicijos...

Dar

Dar portretas
negana???

konservatKGBesnikai +socdemonai +lyberastai

konservatKGBesnikai +socdemonai +lyberastai portretas
tai viena ir ta pati gauja, kurie padedami ju chaluju smetoniniu policaju pakrumiu bandiugu polit kaliniu tremtiniu , jau 30 metu uoliai apiplessineja tauta ir valstybe , vygdo tautos genocida . Ir jei sustipres ,,valstieciu ir zaliuju partija ,, ir jei prie ju prisijungs kitos partijos ----Konservatlyberastine socdemonu gauja kaip mat susikryzmins tarpusavy ir taps viena gauja --,,,v zakone,,,,
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių