Pereiti į pagrindinį turinį

Kauno ruoniai paniro į ledinį Nemuną

2019-01-01 14:20

Pirmąją metų dieną Kaune tradiciškai švenčiama Pasaulinė ruonių diena, kai ledinių maudynių aistruoliai niurkteli į vandens telkinius, kad ir koks oras bebūtų.

Upėse, ežeruose, jūroje šiandien maudėsi daugelio Lietuvos miestų ir miestelių sveikuoliai. 

Kaune kelios dešimtys entuziastų rinkosi Panemunėje prie pėsčiųjų tilto. Iš pradžių - apšilimas, o vėliau ir lemiama akimirka įbrendant į vandenį ir panyrant bent iki kaklo.

Nors oras anaiptol ne vasariškas, tarp besimaudžiusiųjų - nė vieno susiraukusio žmogaus. "Gaila, nėra sniego", - tarstelėjo vienas maudalių. Vandens temperatūra rodė +4 laipsniai Celsijaus.

"Jauti, kad kūnas gyvas, kad esi gamtos dalis. Labai geras jausmas, ypač kai maudaisi kartu su bendraminčiais, visu būriu. Jauti visų palaikymą", - kalbėjo aktyvaus laisvalaikio ir sveikos gyvensenos organizatorė Kristina Visagurskienė ir Kauno jungtinio sveikatos klubo vadovė.  

Pirmą kartą nėręs į ledinį vandens telkinį Ignas Čepulis teigė, kad nuotaikos geros. "Gali būti, kad ir kitais metais čia susitiksime, nežinau, ar tada Kaune būsiu, bet šiaip visai įdomu. Verta bent pabandyti", - kalbėjo vaikinas.

Anot K. Visagurskienės, sunkiausia maudynių dalis - įveikti psichologinį barjerą, tad ypač svarbu yra nusiteikimas. Po maudynių šaltame vandenyje užplūsta geros nuotaikos ir energijos dozė - adrenalinas ir endorfinai.

"Aišku, prieš pradedant maudytis reikia įvertinti savo sveikatos būklę. Pavyzdžiui, reikėtų susilaikyti, jeigu turite rimtesnių širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimų", - akcentavo K. Visagurskienė, nusijuokusi, kad šiųmetę sausio 1-ąją oras toks, kad renginiai dalyviai sušlaps dar net nespėję įlįsti į upę.

Be nusiteikimo dar būtinas ir tinkamas pasirengimas. "Būtina apšilti, kad organizmas būtų pasirengęs šalčio šokui", - kalbėjo sveikuolė. Po nedidelės mankštos, per kurią daugiausiai dėmesio skiriama sąnariams ir raumenų grupėms, entuziastai pasileidžia ristele, kad kūnas galutinai išsijudintų ir sušiltų. Visam apšilimui sugaištama apie pusvalandį.

Po maudynių nuo kūno reikia nubraukti vandenį, galūnes pamasažuoti, kad į jas priplūstų šilumos ir, be abejo, šiltai apsirengti. Šįmet apsieita be pirties.

„Visada smagiau gyventi sveikiau“, - įsitikinusi K. Visagurskienė. Ji pati žiemą maudytis vandens telkiniuose pradėjo gal prieš dešimtmetį, o klubas, švenčiantis 25 metų jubiliejų, tokią laisvalaikio pramogą ir sveikatinimo būdą propaguoja visus savo gyvavimo metus.

Klubo nariai maudytis kartu renkasi kas dvi savaites.

Sveikuoliai įsitikinę, kad tokios pramogos padeda atsikratyti neigiamų minčių, o reguliarus prausimasis po vėsiu vandeniu stiprina imunitetą, pagerina kraujo apytaką ir yra kur kas efektyviau už rytinį kavos puodelį.

Kovo 2 dieną Sveikuolių sąjunga organizuoja 25 metrų plaukimą ekete. Vieta parinkta Trakuose, Galvės ežere.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų