Dvi dešimtys stovyklų
„Šie mokslo metai buvo nelengvas iššūkis visiems mažiesiems kauniečiams, todėl siekiame, kad vaikai kaip reikiant pailsėtų – susirastų draugų, laisvalaikį leistų gryname ore, o ne prie kompiuterių ekranų, būtų aktyvūs, įgytų naujų žinių ar lavintų turimus įgūdžius. Profesionalūs stovyklų vadovai, treneriai, mokytojai paruošė platų spektrą įvairiausių veiklų, tad net neabejojame, kad sau patinkančią pramogą ras kiekvienas“, – teigė Kauno miesto savivaldybės švietimo skyriaus vedėja Ona Gucevičienė.
Į miesto kvietimą pasirūpinti kokybišku vaikų laisvalaikiu atsiliepė 21 nevyriausybinė organizacija, švietimo, kultūros bei sporto įstaiga. Šiemet vaikams siūlomas platus pramogų spektras – žygiai, pažintinės ekskursijos, sporto ir edukaciniai žaidimai gamtoje, kūrybinės dirbtuvėlės. Vasaros stovyklų organizatoriai taip pat kvies mažamečius tapti tyrinėtojais, pasimatuoti cirko artistų, fotografų, mokslininkų, šokėjų ir kitų profesijų batus.
Kauno m. savivaldybės nuotr.
Planuojama, kad pirmosios neformalaus švietimo veiklos startuos iš karto po oficialių mokslo metų užbaigtuvių – pradinukai pradės stovyklauti nuo birželio 17 d., o vyresnėliai – nuo birželio 28 d. Išsami informacija apie veiklas jau dabar pasiekiama internetu: vaikai.kaunas.lt, o nuo gegužės 24 dienos tėveliai galės užregistruoti savo mažamečius į norimas stovyklas.
Skaičiuojama, kad per šias vasaros atostogas pavyks užimti apie 2230 vaikų ir paauglių. Beveik pusę jų sudarys socialiai jautrioje aplinkoje gyvenančių ar nepriteklių patiriančių šeimų atžalos. Maždaug trečdalis stovyklų nuotykiauti kartu su kitais vaikais kvies negalios paliestus mažuosius kauniečius.
Dėmesys – saugumui ir atskirties mažinimui
„Mūsų siekis – kokybiškas ir saugus vaikų užimtumas. Norime, kad kiekvienam Kauno mažamečiui būtų prieinamos prasmingos edukacinės ir smagios poilsinės veiklos, visi jie turėtų tinkamas galimybes saviraiškai, nepriklausomai nuo šeimos finansinių galimybių, sveikatos būklės ar kitų aplinkybių”, – apie vaikų užimtumui keliamus tikslus kalbėjo Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Eglė Andriuškienė.
Siekiame, kad vaikai kaip reikiant pailsėtų – susirastų draugų, laisvalaikį leistų gryname ore, o ne prie kompiuterių ekranų.
Pasak jos, miestas daliniam arba pilnam stovyklų finansavimui yra numatęs per 185 tūkst. eurų. Užsiėmimų metu ypatingai daug dėmesio bus skiriama socialinės atskirties mažinimui, vaikų bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžių gerinimui, emocinės sveikatos bei fizinių gebėjimų stiprinimui. Tikimasi, kad sportinėse, kūrybinėse ir kitose veiklose dalyvaujantys vaikai, prižiūrimi specialistų, drąsiau reikš savo nuomonę ir idėjas, improvizuos, ugdysis kritinį mąstymą, toleranciją ir kitas charakterio savybes.
Pirmą kartą penkių dienų stovykla vyks Kauno tardymo izoliatoriaus-pataisos namų „Aitvaro“ mokyklos mokiniams. Laisvės atėmimo bausmę atliekantys nepilnamečiai galės gilinti mokslines žinias per atliekamus įdomiuosius eksperimentus, dalyvauti krepšinio, futbolo ir kitų sporto šakų turnyruose, išgirsti įkvepiančių asmenybių istorijas.
Stovyklas nedidelėmis grupėmis, valdant srautus bei užtikrinant kitas saugumo priemones, planuojama organizuoti ne tik Kaune, bet ir Birštone, Klaipėdoje, Zarasų, Molėtų ir Kelmės rajonuose. Didžioji dalis organizatorių veiklas planuoja taip, kad esant poreikiui būtų galima greitai prisitaikyti prie pakitusios pandeminės situacijos – užsiėmimus perkelti į atviras erdves ar nuotolį.
Naujausi komentarai