Per Lietuvą nuvilnijusi žinia apie Ignalinos rajone aptiktą afrikinį kiaulių maro židinį, atrodo, neišgąsdino nei Kauno pirkėjų, nei prekybininkų. Dauguma kalbintų kauniečių tvirtino nė kiek nebijantys toliau pirkti ir valgyti kiaulieną.
Kauno stoties turguje šiandien sutikta anglų kalbos mokytoja Vida teigė, kad kiaulių marui skiriama per daug dėmesio.
„Visas šis reikalas per daug išpūstas. Kiaulienos aš šiaip ar taip neperku, o jei ir pirkčiau, tai nemanau, kad šis įvykis turėtų kažkokios įtakos. Nėra taip blogai“, – kalbėjo kaunietė.
„Ko čia bijot? Juk žmonėms ta mėsa nekenkia", – jai antrino apsipirkti atėjęs Rimantas.
Tuo metu banko darbuotoja Jolita ir jos šeima kiaulieną valgo retai ir kol kas neketina jos pirkti. „Kiaulienos šiomis dienomis nepirkau ir abejoju, ar pirksiu“, – sakė ji, pridūrusi, kad žinia apie afrikinio kiaulių maro užkratą Lietuvoje įkurtame danų ūkyje jai kelia nerimą.
Prekybininkai, kitaip nei pirkėjai, į ilgas kalbas apie kiaulių marą nelabai norėjo leistis.
„Kol kas prekyboje pokyčių dėl maro tikrai nepastebiu. Pirkėjams daugiau įtakos turi sezoniškumas. Dabar labai karšta, šiaip ar taip žmonės nelabai perka mėsą, juk vasarą norisi lengviau pavalgyti“, – kalbėjo kiauliena prekiaujanti Rima.
Kaunietė Alytė, ne pirmus metus prekiaujanti įvairiais mėsos gaminiais, yra įsitikinusi, kad jos mėsa kokybiška. „Žmonės kaip pirko mėsytę, taip ir perka. Aš nesibaiminu, kad mėsa, kuria prekiauju, yra užkrėsta. Ją patikrina, o tik po to siunčia į prekybos vietas. Gaminiai tikrai švieži ir kokybiški“, – užtikrintai kalbėjo pašnekovė.
Afrikinis kiaulių maras – žmonėms nepavojinga, tačiau šernams ir kiaulėms mirtina virusinė liga. Gydymo nuo jos nėra, sergantys gyvūnai naikinami. Anot specialistų, jei žmogus ir suvalgytų afrikiniu kiaulių maru užkrėstos mėsos, pavojaus jo sveikatai nekiltų.
Naujausi komentarai