Kontrolierė: apsnigtų šaligatvių nevalymas yra gyventojų su negalia diskriminacija

 • Teksto dydis:

Lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė įspėjo Kauno miesto savivaldybę dėl gyventojų su negalia diskriminacijos. Savivaldybės administracija žiemą neužtikrino, kad asmenys su judėjimo negalia galėtų saugiai naudotis šaligatviais.

Atlikusi tyrimą kontrolierė konstatavo, kad sausio–vasario mėnesiais dalis Taikos prospekto šaligatvių buvo užsnigti, valymo ir barstymo darbai nebuvo atliekami, todėl skundą pateikusi pareiškėja su negalia negalėjo saugiai judėti ar kirsti gatvės. Pėstieji galėjo praeiti išmintu siauru taku, kuris gyventojams su ribotu judumu buvo neįveikiamas (pareiškėja teigė, kad bandydama eiti skaudžiai susitrenkė kelį, jai teko eiti važiuojamąja kelio dalimi).

Minėta šaligatvių atkarpa buvo rekonstruojama, kelio danga išardyta, todėl nebuvo įtraukta į valomų šaligatvių sąrašą. Savivaldybės administracija, gavusi pareiškėjos skundą, nuo vasario vidurio inicijavo prospekto atkarpos sniego valymo ir barstymo paslaugas. Anot pareiškėjos, sniego valymo darbai prasidėjo per vėlai, kai sniegas jau buvo suledėjęs, todėl saugumas iki galo nebuvo užtikrintas.

Pareiškėjos nuotr.

Pagal sutartį su savivaldybe, prospekto rekonstrukcijos darbus vykdė AB „Kauno tiltai“. Statybų įstatyme įtvirtinta rangovų pareiga nepažeisti gyventojų gyvenimo ir veiklos sąlygų.

Kontrolierė nustatė, kad savivaldybės administracija netinkamai kontroliavo, kaip vykdomos sutartimi bendrovei perduotos viešosios erdvės priežiūros funkcijos.

„Džiugu, kad savivaldybės administracija atsižvelgė į pareiškėjos situaciją, tačiau tai nepanaikina fakto, kad dalį žiemos asmenys su negalia, tėvai su vežimėliais bei kiti judėjimo apribojimų turintys gyventojai negalėjo saugiai naudotis šaligatviais ir taip patekti į vietas, kuriose jiems reikėjo būti. Sudarius sutartį su statybos darbus vykdančia įmone savivaldybės pareiga užtikrinti viešųjų erdvių prieinamumą niekur nedingsta“, – sako lygių galimybių kontrolierė.

Birutė Sabatauskaitė

Pagal Lygių galimybių įstatymą, paslaugų teikėjai (šiuo atveju, Kauno miesto savivaldybė) visiems vartotojams privalo sudaryti vienodas sąlygas gauti tokias pat paslaugas nepaisant asmenų lyties, amžiaus, negalios ir kitų asmens tapatybės požymių.NAUJAUSI KOMENTARAI

Dariukas

Dariukas portretas
Sniegas čia jau vyšnia ant torto. Kaunas tvarko tik "pagrindinius" takelius, kurie eina šalia gatvės O kiemai ir vidiniai takeliai pūva nuo sovietmečio, tokiais takeliais ir sveikas būdamas gali išsilaužyti kojas... Bet jų tvarkymą stumdo vieni kitiem ko pasekoje jų nieks ir netvarko... #KaunasNesitvarko

Tik dabar atsibudo kai jau senai sniego nebėra

Tik dabar atsibudo kai jau senai sniego nebėra portretas
O kodėl rašo tik apie Taikos pr? Kodėl nepatikrino kontrolierė , ir ką ji veikė , ir už ką gauna atlyginimą jeigu tik vieną gatvę patikrino. Kodėl nepatikrino Prancūzų g , kurios šaligatvių niekada niekas nevalo nuo sniego. Kiek buvau skambinus į Kauno savivaldybės Gatvių tvarkymo skyrių , vis pažadėdavo kad nuvalys sniegą bet taip ir niekas nevalė nuo pirmojo didžiojo snygio pakol pats nenutirpo kai pašvietė saulutė. Ačiū saulutei, o Kauno savivaldybei sėdi tinginiai, net neistengia duot įsakymą kad nuvalyt sniegą nuo Prancūzų g šaligatvio.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių