Apie verslininkų investicijas į mokslininkų sukurtus sprendimus, kovą su nusirašinėtojais, galimybę sujungti visus Kauno universitetus diskutavo portalo kaunodiena.lt forumo svečias KTU rektorius prof. Petras Baršauskas.
Kaip planuojate kovoti su nusirašinėjimu?
Griežtai. Planuoju kartu su fakultetų dekanais kurti sistemą, kurios pagrindas būtų tokios studijų programos ir tokia atsiskaitymų tvarka, kurioms galiojant, apskritai nebūtų nei prasmės, nei galimybės nusirašinėti. Pavyzdžiui: atsiskaitinėjant, jei įmanoma, leisti naudotis visais šaltiniais; klausimus formuluoti taip, kad studentai pateiktų ne tiek iškaltus atsakymus, kiek išmąstytus. Tuo tarpu visi egzaminai turi būti tokie, kad iš principo būtų įmanoma juos išlaikyti nenusirašinėjant. Tai įgyvendinus, universitete turėtų būti sukurtas visiškas nepakantumas nusirašinėjimui ir tik tuomet už tai taikomos griežčiausios bausmės tiek studentams, kurie nusirašinėja, tiek dėstytojams, kurie leidžia nusirašinėti.
Gerb. rektoriau, kurios, Jūsų nuomone, Universiteto sritys labiausiai taisytinos (arba reikalauja padidinto dėmesio), kad KTU taptu veržliu, inovatyviu ir patraukliu tiek būsimiesiems studentams, tiek darbdaviams, tiek kitų šalių mokslininkams, universitetu?
Studijų ir mokslo veikla (tai apima studijų sistemą, studijų programas, prioritetinių mokslo sričių nustatymą, rėmimą ir pan.), tarptautiškumas, universiteto valdymas bei organizacinė struktūra, žmonių išteklių valdymas ir ugdymas, ryšiai tarp universiteto, visuomenės, verslo ir kitų suinteresuotų pusių.
Kokių skatinimo priemonių imsitės, kad verslininkai kuo daugiau investuotų į mokslininkų sukurtus sprendimus?
Pirma, reikia kiek įmanoma labiau juos įtraukti į studijų programų pertvarkymą. Antra, iš principo peržiūrėti mokslinių tyrimų prioritetus, įvertinant, kurie iš tyrimų domintų ir į kuriuos investuotų verslininkai (relevant research), juos vykdyti prioritetine tvarka.
Apskritai, verslininkų investicijos į mokslinius tyrimus turėtų būti skatinamos ne vien iš universiteto - turi veikti abipusiai interesai. Iš dalies tai bus susiję su ekonomikos atsigavimu.
Iš Jūsų susitikimų su studentais kalbos girdėjau, kad planuojate studentų bendrabučius paversti europinio lygio, kada tai bus padaryta ar bent jau pradėti darbai?
Sunku atsakyti, kada konkrečiai. Iki šiol iš struktūrinių fondų buvo renovuoti tik 2 bendrabučiai, tačiau šis traukinys jau nuvažiavo. Šiuo metu iš principo bendrabučių renovacijoms reikia ieškoti papildomų lėšų iš išorinių šaltinių. Tą bandysim spręsti planuodami ateinančių metų biudžetą.
Ar tikrai planuojate Kaune visus universitetus sujungti į vieną? Ir koks tai bus universitetas?
Universitetų sujungimas nėra rektoriaus kompetencija, tačiau šią idėją palaikau. Logiška būtų Kaune turėti vieną stambų klasikinį universitetą, apimantį visas pagrindines mokslo sritis, bei keletą specializuotų nišinių universitetų.
Naujausi komentarai