Prie Vytauto paminklo pakurtos krosnies sukamas šakotis – kepant pertraukėlės negalimos. Kol vieni prieina pasišildyti ir pasmalsauti, kiti į krepšius kraunasi jau iškeptus skanumynus. Penktadienį iki pietų oras buvo lietingas, nelepino žvarbus vėjas, bet lankytojų mugė nestokojo.
Kiek tolėliau – palapinė su gurmaniškomis jūrų gėrybėmis. Mažieji violetiniai aštuonkojai, didžiųjų aštuonkojų čiuptuvai, sepijos, krevetės, midijos. Proga paragauti ir artišokų. 100 g visų jūrų gėrybių – 6 eurai.
„Kaunui kaip visada pasiruošėme daug visko. Štai čia mūsų šios dienos paletė. Labai patogu, kad mugė tęsiasi iki 20 val.“, – sakė klaipėdietė Aida, „Bakalėjos gurmanams“ atstovė.
Ne vienam mugės dalyviui sunku praeiti pro papuošalų ir pro sūrių palapines. „Karvių ir ožkų pieno sūriai su įvairiausiais priedais. Fermentiniai su grybo fermentu, be laktozės, be konservantų. Su kmynais ir česnakais, su ožragėmis, česnakais ir bazilikais, su saldžiosiomis paprikomis ir česnakais, su ciberžolėmis, su moliūgų sėklomis, pomidorais, petražolėmis ir mėtomis. Mergaitės ir moterys šiuos labai mėgsta. Medžiotojų sūris. Rikotos sūrelis“, – vardijo prekybininkas.
Mugė – puiki vieta ne tik įsigyti, ko širdis geidžia, bet ir praplėsti žinių akiratį.
Tautodailininkė Laima Paksaitė, kaip ir kiti mugės dalyviai, buvo gerai nusiteikusi. Juo labiau negąsdino pasitaikiusios oro sąlygos.
„Einu kūrybos ir edukacijos keliu“, – sakė moteris. Ji pina juostas, kuria linines deives, žirgelius, laimės angelus.
Palapinėje ji įkurdino gausią savo kolekciją, kurioje – ir nedidukė Eglė žalčių karalienė, šeimos ir židinio deivė Gabija, Saulė, iškilminga, graži Ragana (reginti moteris) ir kt. Šis kelias prasidėjo tada, kai susidomėjo juostų pynimu ir pradėjo galvoti, ką galėtų sukurti dovanų anūkei Kalėdų proga. Taip gimė pirmoji tautodailininkės lininė lėlė. Daugiausia pirkėjų dėmesio sulaukia žirgeliai.
Apie žirgus, deives, lietuvių tautosaką, sąsajas ir jų atspindžius kitose kultūrose L. Paksaitė galėtų pasakoti valandų valandas.
Naujausi komentarai