Lietuvos aviacijos muziejuje – nauja veikla

  • Teksto dydis:

Lietuvos aviacijos muziejuje (LAM) startuoja nauja veikla – ekskursijų ciklas „Aviacija nepriklausomoje Lietuvoje“. 

Kaip praneša organizatoriai, ekskursijos skirtos ne tik aviacija, bet ir mūsų šalies istorija besidomintiems miestiečiams ar miesto svečiams, šeimoms su vaikais, jaunimui. Tiesa, tai tik projekto dalis, kurią rudenį papildys interaktyvios priemonės, kuris leis laiką muziejuje paversti tikrai išskirtiniu.

Muziejaus lankytojams – naujas projektas

Ekskursijų metu dalyviai turės galimybę susipažinti su mūsų šalies aviacijos raida tarpukariu ir atkūrus nepriklausomybę. Atėjusieji išgirs istorijų apie Lietuvos aviacijos pradžią muziejaus kaimynystėje įsikūrusiame S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome, aviacijos suklestėjimą prasidėjus lietuviškų orlaivių konstravimui, transatlantinius skrydžius.

Su pastarojo 30-mečio Lietuvos aviacija dalyviai susipažins per LAM lauko ekspozicijos eksponatus, kurie liudija svarbius valstybingumo raidos momentus: Baltijos kelią, atgimusias savadarbystės tradicijas, pirmąsias taikdariškas misijas, gelbėjimo operacijas. Lauko ekspozicijoje savo akimis bus galima pamatyti lėktuvą biplaną An-2R, iš kurio tą neužmirštamą 1989 m. rugpjūčio 23-iąją, Baltijos kelio dieną ant gyva rankų grandine susikibusių tautiečių krito gėlių žiedai.

Ekskursijos vyks kasdien rugpjūčio 9-12, 16-19, 23-26 d. nuo 12 valandos. Ekskursijos trukmė – 1 valanda. Beje, atėjusieji dar turės galimybę apžiūrėti ir tebeveikiančią parodą „Kauno oro uosto keleivių terminalui – 50“.

Rudenį lauks ir virtualūs gidai

Šios ekskursijos yra projekto „Išmaniosios edukacinės veiklos „Aviacija nepriklausomoje Lietuvoje“ įvadinė dalis, kuri nuo rudens peraugs į interaktyvių sprendimų diegimą muziejaus lauko ekspozicijoje ir edukacines veiklas šalies moksleiviams. Projektas iš dalies finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos.

„Keičiasi laikai, keičiasi ir lankytojai. Stengdamiesi atliepti šiuolaikinio žmogaus poreikius, ieškome šiuolaikiškų sprendimų, kaip informaciją lankytojams perteikti jiems patraukliu būdu. Taigi, rudenį lauko ekspozicija bus labiau įveiklinta interaktyviomis priemonėmis. Dalis priemonių jau sukurtos, vyksta diegimo darbai“, – sakė projekto vadovė Živilė Juodėnė.

Mobilioji aplikacija, padalinta į dvi dalis: per ekspoziciją vedantis video-audio gidas, kuriuo naudosis suaugę lankytojai; ir viktorinos principu per skirtingus ekspozicijos patyrimo elementus vedanti aplikacija, skirta vaikams, šeimoms.



NAUJAUSI KOMENTARAI

K

K portretas
Pirmam. Pasidomėk tarpukario Lietuvos aviacijos istorija. Tada suprasi kokia aviacija buvo Lietuvoje ir po to pamąstyk kas galėtų būti buvę jei ne sovietų okupacija. Lituvia buvo ir gal dar yra labai gabi, bet deja nyųkstanti tauta.

tik

tik portretas
kokia dar aviacija ? jei jos 1 egzempliorius randasi kauno KM o skraidantys virs galvu jav nato priemones rusu atgrasymui jei ne puolymui /neduokd ieve/ ===
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių