Pereiti į pagrindinį turinį

Liučiūnų bibliotekos permainos džiugina bendruomenę

2024-11-18 09:53
DMN inf.

Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka (KRSVB) jau daug metų džiaugiasi dideliu padalinių, plačiai pasklidusių visoje pakaunėje, skaičiumi. Kai kitose miestų ir rajonų savivaldybėse bibliotekų filialų tolydžio mažinama, Kauno rajone bibliotekos sklandžiai tęsia įvairias edukacines, profesionaliosios kultūros sklaidos ir kitas bendruomenių pageidaujamas, gyventojams naudą teikiančias veiklas.

Trauka: kiekvienas lankytojas, nepriklausomai nuo amžiaus, gali bendrauti, skaityti, dalyvauti edukacijose, kitose įdomiose veiklose. Trauka: kiekvienas lankytojas, nepriklausomai nuo amžiaus, gali bendrauti, skaityti, dalyvauti edukacijose, kitose įdomiose veiklose.

Siekis sukurti jaukią, įtraukią erdvę, kurioje literatūra tampa gyva ir prieinama kiekvienam, paskatino ir Liučiūnų bibliotekos rekonstrukciją. Liučiūnai – nedidelis kaimas Kauno rajone, 6 km nutolęs nuo Čekiškės, tačiau net ir nedidelėse bendruomenėse gali rastis gausus būrys knygų mėgėjų ir skaitytojų.

„Džiaugiuosi Liučiūnų darbuotojos Gretos Demenienės puikiu, inovatyviu darbu. Jos dėka biblioteka tęsia anksčiau kūrybiškai dirbusios Zinos Gudaitienės veiklas, kurios subūrė Liučiūnų ir aplinkinių kaimų bendruomenę, prisidėjo prie aktyvaus skaitymo. Knygų klubas „Knygų rajos“ entuziastingai renkasi jau keturiolika metų. Matant lankytojų norą aktyviai, įdomiai, kūrybiškai leisti laiką bibliotekoje, kilo idėja išplėsti bibliotekos patalpas, įrengti bendravimo erdvę. Kiekvienas į biblioteką užėjęs lankytojas, nepriklausomai nuo amžiaus, gali bendrauti, skaityti, dalyvauti edukacijose, kitose įdomiose veiklose. Patalpos sutvarkytos bibliotekos biudžeto lėšomis, kurių skyrė Kauno rajono savivaldybė“, – sakė KRSVB direktorė Irena Viktorija Stančiauskienė.

Pasak ilgametės bibliotekininkės Z. Gudaitienės, daugiau kaip prieš pusmetį skaitančioji šio krašto bendruomenė šventė Liučiūnų bibliotekos 70 metų veiklos jubiliejų. Per šį laikotarpį net keliolika kartų kraustytasi iš vienų patalpų į kitas, kol 1992 m. bibliotekos fondai sugulė į lentynas naujai pastatytame didžiuliame ir erdviame pastate.

Organizatorių nuotr.

„Bibliotekos patalpos buvo nuolat remontuojamos ir atnaujinamos, o fojė, kurioje vykdavo didesni renginiai, edukacijos, vaikų užimtumo veiklos – ne. Skirtumas tapo akivaizdus. Jubiliejinėje šventėje I. V. Stančiauskienė pažadėjo liučiūniečiams per artimiausius metus atnaujinti ir šias patalpas. Ne tik pažadėjo, bet ir ištesėjo! Dabar bibliotekos lankytojus pasitinka šviesi, erdvi patalpa, nauji baldai pritaikyti veikloms. Jaukiomis patalpomis ypač džiaugiasi mažiausi lankytojai ir aktyviausios skaitytojos, klubo „Knygų rajos“ narės“, – tvirtino Z. Gudaitienė.

Matant lankytojų norą aktyviai, įdomiai, kūrybiškai leisti laiką bibliotekoje, kilo idėja išplėsti bibliotekos patalpas, įrengti bendravimo erdvę.

Liučiūnų bibliotekoje šiuo metu dirbanti vyr. bibliotekininkė Greta sakė, kad po remonto erdvė labai pasikeitė, permainos – ne tik estetinės, bet ir emocinės: „Žmonėms dabar jauku, malonu, gera lankytis bibliotekoje. Anksčiau jie ilgai neužsibūdavo, o dabar, kai nebeliko tamsaus, niūraus koridoriaus, biblioteka juos traukia lyg magnetas: kas laikraštį varto, kas knygą skaito, kas mezga, kas su vaikais žaidžia, kas per kompiuterį mokymų kursą klauso. Atnaujintas bibliotekos inventorius, sensorinių priemonių, stalo žaidimų ir kitų daiktų gausa ir įvairovė traukia lankytojus dažnai pas mus sugrįžti.“

Atnaujintoje Liučiūnų bibliotekoje, kaip ir kituose padaliniuose, aktyviai praktikuojami sensoriniai skaitymai – palyginti nauja skaitymo metodika, atverianti duris į ypatingą literatūros pasaulį, kur pasakojimai atsiskleidžia ne tik per žodžius, bet ir per lytėjimą, kvapus ir garsus. Tokia unikali skaitymo patirtis ypač vertinga bendruomenės nariams, turintiems specialiųjų poreikių. Sensoriniai skaitymai organizuojami naudojant priemones, įsigytas iš bibliotekos projekto „Atver[s]k“, finansuojamo Lietuvos kultūros tarybos, lėšų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų