„Maisto banko“ akcijoje Kaune dosniausi buvo senjorai

Į „Maisto banko“ organizuojamos akcijos vežimėlius šeštadienį miestiečiai žėrė dovanas – ilgesnio galiojimo maisto produktus ir higienos prekes. Senjorai, patys sau neretai perkantys besibaigiančio galiojimo produktus, buvo dosniausi.

Dalyvavo moksleiviai

142-jose šalies „Maximos“ parduotuvėse „Maisto banko“ ambasadoriai pabiro dar penktadienį. Pirkėjus su tuščiais krepšeliais, savanoriai ragino aukoti negendančius maisto produktus ir nuoširdžiai tikėjo, kad bent trečdalis jų prieš išeidami lauk, stabtelės prie specialia gerumo akcijos atributika ženklintų vežimų.

„Po penktadienio žmonėms sunkiau keltis, bet panašu, kad jau renkasi. Kol kas užpildėme vieną vežimą, tačiau tikiu, iki kol išeisime bus bent keli“, – pro duris virstančius srautus stebėjo „Vyturio“ gimnazijos socialinė pedagogė Irma.

Moteris tikino akcijoje dalyvaujanti jau ne pirmus metus, o su savimi kaskart atsivedanti būrį naujų moksleivių. Šįsyk į Savanorių pr. esančią parduotuvę Irma taip pat atėjo ne viena. Šalia jos su segtuvu ir rašikliu stovėjo devintokas Deividas.

„Norėjau padaryti gerą darbą ir padėti nepasiturintiems žmonėms“, – gimnazistas prasitarė, kad tai pirmas kartas, kai jis savanoriauja, tačiau tikrai ne paskutinis. 

Jaunimas aukojo pasyviau

Kiek tolėliau nuo Irmos ir Deivido palinkusios prie vežimėlio produktus dėliojo dar dvi gimnazistės.

„Apie galimybę dalyvauti akcijoje man pranešė socialinė pedagogė, o aš šia žinia pasidalinau su drauge“, – „Vyturio“ gimnazijos septintokė Saulė šeštadienio rytą nusprendė skirti ne miegams, o kilniam tikslui.

Praėjusiais metais paauglė lankėsi „Maisto banko“ sandėliuose ir stebėjo produktų rūšiavimo procesą, šiemet gi nusprendė įsilieti į savanorių gretas. Paraginta Saulės, specialia akcijos prijuoste su geltonu obuoliuku, savaitgalį pasipuošė ir jos bičiulė Gabija.

„Kažkada abejojau, ar maistas patenka į skurstančiųjų rankas, tačiau dabar pakeičiau savo nuomonę“, – septintokė neslėpė apmaudo, kad tebemanančių taip, kaip ji anuomet, vis dar yra. Todėl priėję prie akcijos vežimėlių, į pastaruosius skeptikai deda ne maisto produktus, o lieja savo tulžį.

„Nesiveliame į diskusijas, o tiesiog palinkime geros dienos“, – Saulė su Gabija mieliau buvo linkusios kalbėti apie geradarius. Tuos, kurie nesitikėdami padėkos, iš pirkinių maišelių traukė aliejų, miltus, cukrų, konservus, įvairias kruopas, makaronus ir higienos priemones.

„Aktyviausi – vyresni žmonės. Po jų – šeimos su vaikais“, – merginos vylėsi, kad jaunimui buvo priimtinesnis kitas aukojimo būdas – akcijos skrajučių kodas. Nuskenavę jį, visi norintys galėjo skirti pinigų nepasiturinčiųjų maitinimui.

Pirmoji pagalba skurstantiems

Kaunietis Gerardas Majauskas prie akcijos nusprendė prisidėti ne 2 eurais, o produktais, kuriems išleido kone trigubai daugiau.

„Cukrus, aliejus, įvairios kruopos ir uogienė, kad gyvenimas būtų saldesnis, – Paklaustas, kodėl tai daro, garbaus amžiaus miestietis nespjovė į likimą. – Niekada nežinai, kas tavęs ateityje laukia. Gal ir pats kada nors pristigsiu duonos kąsnio.“

Dvi sausų pusryčių pakuotes į vežimą dėjo ir pensininkė Veronika. Būtų paaukojusi daugiau, tačiau piniginėje teturėjo penkis eurus  batonui, pienui ir kiaušiniams.

„Sausiems pusryčiams buvo akcija, todėl nei euro neišleidau“, – senjora vylėsi, kad jos menkas indėlis pradžiugins bent kelis mažuosius smaližius.

Pasibaigus „Maisto banko“ akcijai surinkti maisto produktai bus išdalinti daugiau nei 350 ne pelno siekiančių organizacijų, kurios rūpinasi įvairiomis socialiai pažeidžiamomis gyventojų grupėmis: daugiavaikėmis šeimomis, mažas pajamas gaunančiais neįgaliaisiais, senoliais, bedarbiais, vienišomis motinomis, socialinėje krizėje atsidūrusiais asmenimis.


Šiame straipsnyje: akcijamaistasrenka

NAUJAUSI KOMENTARAI

Justas

Justas portretas
Parodija, kad lenkiškų makaronų pakelis išmaitins neturtinguosius. O vaikai, kurie išnaudojami šioje akcijoje pratinami prie elgetavimo kultūros

KAUNIETIS.

KAUNIETIS. portretas
O kur pasiturintieji,valdžiažmogiai? ir kti gerai firmas įsukūrę,jei jie padėtų,tai alkanų nebūtų - ypač prekybos centrai,bet turtuolisb alkano neužjaučia,bet kai ateis laikas.labai gailėsis.

"Sekso operatorei" Annai

"Sekso operatorei" Annai portretas
Maisto bankas ir prostitucija... Tai kažkaip nesiderina. Kai žmogus alkanas, jis galvoja tik apie duoną, o ištvirkavimas -- tai persisotinusiųjų turtuolių hobis. Juk ne veltui sakoma: gera duona šikną drasko. Taigi, mergužėle, galvok, kam siūlai savo "prekę".
VISI KOMENTARAI 37
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių