Rugsėjo 12 d., penktadienį, Kauno prekybos ir laisvalaikio centre „Mega, o rugsėjo 26 d. – Vilniuje parodų rūmuose „Litexpo“ duris atvers jau penktoji „Mamų mugė“.
Organizatoriai turi gerų žinių: rudens mugės plotai bus dvigubai didesni, tad jie galės priimti dar daugiau tėvelių norimų parduoti išaugtų vaikų drabužėlių ir kitų nebereikalingų daiktų. Plėsti mugę organizatoriai ryžosi sulaukę rimtos talkos. Mamų mugėje darbuosis šimtai moksleivių ir studentų savanorių. Juos šiam darbui subūrė savanorystę Lietuvoje propaguojantys Jurga ir Mindaugas Vidugiriai.
M. Vidugiris yra lektorius, karjeros ir asmeninio tobulėjimo konsultantas, apie savanorystę jau vedęs daugiau nei 200 paskaitų ar užsiėmimų Lietuvos bei užsienio mokymo įstaigose.
„Savanorystė – tai vis dar keistai suvokiamas žodis Lietuvoje. Kol kas tai labiau panašu į barterinius mainus – aš tau, tu man. Didžioji visuomenės dalis savanorystę vis dar suvokia kaip mados klyksmą ar laiko švaistymą. Tad dirbu todėl, kad savanorystė Lietuvoje taptų norma – lyg valgymas ar alsavimas. Kad žmogus neatlygintinai skirtų savo laiko savanoriškai veiklai“, – sakė M. Vidugiris.
Mamų mugės pradininkė Lietuvoje Jurga Barbora Jauniškienė teigė, kad jaunimo pagalba mugei tiesiog neįkainojama, o tai, kad tiek moksleivių panoro savanoriais padirbėti mugėje, vadina fenomenaliu reiškiniu Lietuvoje. Iš Marijampolės pasisiūlė kone visa mokykla atvykti ir padėti mugėje surinti prekybinę įrangą, išrūšiuoti, iškabinti drabužius ir darbuotis pačioje mugėje.
„Iki šiol mamų mugėje savonorėmis būdavo pačios mamos, tačiau dabar suprantu, kad iki tos tikrosios savanorystės mums buvo dar toli. Ne paslaptis, kad daugelis mamų savanoriaudavo tuo tikslu, kad turės galimybę tapti ir pirmosiomis pirkėjomis. O štai jaunimas savanoriaus turėdamas kitą motyvaciją – pasitarnauti idėjai. Tapdami savanoriais jie mokosi dirbti dideliame kolektyve, pasiskirstyti darbais ir netgi patiems pasisiūlyti dirbti kitus darbus“, – džiaugėsi J. B. Jauniškienė.
J. Vidugirienė, auginanti tris atžalas, sakė, kad jai priimtina mugės idėja, skatinanti protingą ir saikingą vartojimą. „Vaikui augant reikia labai daug daiktų. Nuolat pirkti tik naujus, kai jie tik taip trumpai naudojami – ir neracionalu, ir neekonomiška, ir netgi neatsakinga“, – sakė moteris.
Šiemet pavasarį Mamų mugėje dalyvavo apie 1 500 šeimų. Mugės asortimentas mušė rekordus. Tėveliai mugėje panoro parduoti net 137 000 įvairių drabužėlių, batelių, knygų, žaislų, žaidimų, vėžimėlių, lovelių ir kitų vaikus auginti reikalingų prekių. Organizatoriams per kelias mugės dienas išrūšiuoti, išeksponuoti prekes tapo rimtu iššūkiu, tad jei ne jaunimo savonorystė, mugės plėtra būtų tiesiog nebeįmanoma.
Vilniuje vyksiančiai mugei savanoriai dar renkami. Daugiau informacijos – www.musumuges.lt.
Naujausi komentarai