Medžiuose – lizdai, bet šakos genimos?

Kauniečiai suabejojo, ar dabar tinkamas metas genėti medžius, kai jau išsprogę lapai, o dalis paukščių susisukę lizdus. Savivaldybės specialistai aiškina, kad jei medžiuose – lizdai, jų šakos laikinai nepjaunamos.

Į „Kauno dienos“ redakciją kreipėsi kaunietė Kristina ir išsakė savo abejones dėl medžių genėjimo. Pasak moters, šiuos darbus reikėjo padaryti ankstyvą pavasarį, o ne tada, kai sparnuočiai jau sugrįžę, pradėję kurtis, gal net ir perėti.

„Praėjusią savaitę stebėjau genimas šakas Savanorių prospekte. Buvo labai keista matyti, kad dabar pjaunamos šakos, nes jos jau sužaliavusios, kai kurie medžiai žydi. Manau, kad šakas darbininkai turėjo genėti maždaug kovą, o dabar jau vasara ant nosies, didžioji dauguma paukščių sugrįžę. Nesuprantamas toks darbas, nėra darnos“, – piktinosi ponia Kristina.

Darbai: medžių genėjimas Kaune tęsis dar kelias savaites. (Justinos Lasauskaitės nuotr.)

Miesto savivaldybės atstovai tikino, kad genėti medžių šakas esą galima visus metus, o jei tarp šakų paukščiai būna susisukę lizdus, genėjimo darbai atidedami.

„Neintensyviai genėti želdinius galima ištisus metus. Kada pradėti ir baigti šiuos darbus, nusprendžia tvarkymo darbus atliekantis rangovas, remdamasis teisės aktuose nustatyta tvarka. Susisiekus su darbus atliekančio rangovo atstovu buvo patikinta, kad iki šių metų gegužės 3 d. apgyvendintų paukščių lizdų nerasta.

Aptikus apgyvendintą paukščio lizdą, medis paliekamas ir genėjimo darbai atliekami po masinio paukščiu perėjimo periodo.

Aptikus apgyvendintą paukščio lizdą, medis paliekamas ir genėjimo darbai atliekami po masinio paukščiu perėjimo periodo, po rugpjūčio 1 d.“, – apie tai, kad Savanorių prospekte medžiai esą genėjami tinkamai, komentavo Kauno miesto savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė.

Ji aiškino, kad medžių šakų genėjimo darbus planuojama baigti dar šį mėnesį – per artimiausias kelias savaites.


Šiame straipsnyje: medžių genėjimasmedžiailizdaipaukščiaiskaitytojo naujiena

NAUJAUSI KOMENTARAI

Geriausias komearas “KAŽKOKIA KLAIKYBE”

Geriausias komearas “KAŽKOKIA KLAIKYBE” portretas
Paskaitykite visi sita komentarą.Tai šauksmas iš sielos gelmių.Pagarba zmogui ji parašiusiam.

p.Motiejau

p.Motiejau portretas
Aciu už komentarą.Gerai,kad paviesinote sita vandalizmo aktą.Jeigu kreipėtės į Aplinkos Ministerija tai kaltieji turejo būti nubausti.Gaila ulduku .Jie labai gražus ir taikus paukščiai.

Bus biokuras

Bus biokuras portretas
Uztat siltai gyvensim ziema .
VISI KOMENTARAI 36

Galerijos

Daugiau straipsnių