Mugės organizatoriai ragino ne tik įsigyti naujų augalų sodinukų, o ir pasinaudoti proga pasivaikščioti po parką, gėlynus ir oranžeriją.
Neskubėdami, pasitardami mugės lankytojai ėjo nuo vieno prie kito augalus išsidėsčiusio pardavėjo. „Aš tik nešuliams čia esu“, – šyptelėjo jaunas vyras, rankoje laikydamas ginkmedžio krūmą ir mostelėjo ranka į kitus augalus ir gėles apžiūrinėjančią žmoną.
Vyras prisipažino neprieštaraujantis sutuoktinės pasirinkimams pirkti vienus ar kitus sodinukus, nes tai būtų beprasmiška. Laiminga žmona įbruko dar vieną nešulį ir atsiduso. „Gal reiktų sustoti, bet sunku. Labai gražu“, – juokėsi Gintarė.
Augalus ir gėles prie namų puoselėjamai aplinkai moteris sakė derinanti spalviniai. Jos želdynuose nerastume geltonais ar oranžiniais žiedais žydinčių augalų, o štai violetinė, alyvinė, rožinė spalva atgaivina dūšią.
„Nereikia jokių terapijų, grįžusi po darbo išeinu į kiemą ir ilsiuosi tai nuvytusius ar nudžiūvusius žiedus karpydama, tai ramstydama“, – atviravo Gintarė.
Panašiai prisipažino ir dvi aleksotiškės Marija ir Nastazija. Į mugę moterys sakė atėjusios pasivaikščiodamos. Ir nors prie namo jau net nelabai yra kur sodinti, tačiau tikino sunkiai susilaikančios ir tuščiomis niekada neišeinančios.
O ir investicija į augalus, pasak moterų, yra prasminga. „Kainuoja, tai kainuoja, bet atsiperka. Kai sužydi viskas, tai širdis dainuoja“, – prisipažino Marija.
Nesiskundė ir augalų pardavėjai. Tiesa, pripažino, kad šiandienos gėlynų mados tendencijos gerokai pakitę. „Labai pamėgtas natūralistinis apželdinimas“, – besisukiodama tarp miskantų ir smilgų aiškino Eugenija.
Pasitikslinau, ar tai ko ne šabakštynas. Šyptelėjusi moteris pripažino: „Panašu. Visko prisisodini. Tolėliau aukštesni augalai, arčiau žemesni, kurių per daug ilgainiui išrauni ir gražu.“ Tačiau, rudens karalienė – hortenzija – vis dar neapleidžia populiarumo viršūnės, tai bene labiausiai perkami šio meto augalai.
Šalia vis dar žydinčių gražuolių buvo siūlomas ir gausus pasirinkimas vaismedžių, vaiskrūmių, ankstyvą pavasarį gražumu džiuginančių bijūnų, vasariškų viendienių, braškių, aviečių, o praalkusiems medaus.
Mugė „Pakalnutės uoga“ vyks ir sekmadienį.
Naujausi komentarai