Pabendrauti ir pasižvalgyti
Greta – ir daugybė maisto gaminių, prieskonių, sveikatinimo priemonių, verbos ir kt. Čia pat rūkoma žuvis, siūloma duonos, mėsos gaminių, vyksta įvairių gėrimų degustacijos ir kt. Bendrauti mėgstantys kauniečiai taip pat liks nenusivylę – mugės dalyviai pasiruošę pakonsultuoti, atsakyti į įvairius rūpimus klausimus ar šiaip pabendrauti.
Vieni tradicinių mugės prekeivių – bitininkai. Kauno rajone, Vandžiogaloje, bitininkaujantis Artūras Babraitis sakė, jam asmeniškai skaniausias liepų ir rapsų medus. „Kiekvieno augalo medus – visiškai kitoks, bet nauda visokio yra neabejotina. Viskas, kas susiję su bite, yra sveikata ir gyvybė“, – sakė vyras, prekiaujantis ne tik medumi, bet ir bičių duonele, pikiu. Pastarojo naudoja užpiltinę. „Galiu pasakyti iš patirties – gyvenimo kokybė, savijauta tikrai pagerėja“, – kalbėjo bitininkas. Bičių duonelė, anot jo, gali pakeisti maisto papildus.
„Ką mes siūlom? Pačias geriausias arbatas, pačius kokybiškiausius prieskonius ir apskritai gerą nuotaiką pas mus čia bendraujant. Tai viena geriausių vietų, kur galite išleisti pinigus“, – gaminius ir atmosferą gyrė „7 Ievos namų“ atstovas Augustinas.
Pabendravimo poreikį išsakė ir ne vienas mugės lankytojas. „Nieko nepirksiu. Viską turiu. Gal kam dovanų? Artimieji labai išrankūs, sunku įtikti. Atėjau tik pasižvalgyti, pasižmonėti, pasivaikščioti“, – sakė viena lankytojų.
Kitos moters krepšelyje jau buvo riestainių ir pyragas. „Jau apsipirkau, bet dar norisi pasivaikščioti, pabendrauti“, – teigė kaunietė.
Vilmanto Raupelio nuotr.
Atvažiavo pas tinginius
Paeiname toliau. „Kuriame savo mišinius ir natūralius prieskonius, spaudžiame šaltalankių aliejų“, – kalbėjo bendrovės „Pas bobutę“ atstovas Gytis Leliukas, be viso kito – ir būsimas diplomuotas papildomosios ir alternatyviosios sveikatos priežiūros specialistas, pabrėžęs tradicinės ir alternatyvios medicinos sinergijos naudą. Jo sukurtoje pluoštinių kanapių produktų linijoje – ne tik arbata ar baltymai, bet ir prieskonių mišiniai.
Pavaišinęs svarainių arbata, reaguodamas į pastebėjimą, kad svarainių namie auginame, bet daug darbo juos supjaustyti ruošiant sirupą, vyras, užsiimantis šeimos verslu, nusijuokė: „Dėl to ir atvažiavom – pas tinginius“.
Dažniausi klausimai, kurių jis sulaukia – dėl imuninės sistemos stiprinimo ir streso mažinimo priemonių. Tam jis rekomenduoja kanapių, šaltalankių produktus. „Daug visko turime. Konkrečiau parekomenduoti galime po pokalbio, bandant pasiaiškinti blogos savijautos priežastis. Taip nėra, ateik, duok penkis eurus ir eik“, – sakė G.Leliukas, priminęs, kad senovėje ne veltui populiariausi aliejai buvo šaltalankių, linų ir kanapių. Kanapių baltymai, anot jo, populiarūs tarp veganų, sportininkų – artimiausias pienui baltymas, o taip pat ir žarnyno šluota. Tinka į salotas, kokteilius, košes.
Tarp mugės dalyvių – ir dėl pavadinimo nuskambėjusio „Sviestas sviestuotas“ atstovai. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba šiai įmonei, gaminančiai riešutų kremą, buvę uždraudę taip vadintis, kad neklaidintų vartotojų.
„Dar nežinome, kuo viskas baigsis. Bet tai dažnas klausimas, kurio sulaukiame iš pirkėjų“, – sakė bendrovės atstovas. Klientų mėgstamiausių gaminių jis negalėjo išskirti, nes pasiūla labai įvairi. Jų galima tiesiog paskanauti čia pat mugėje. O gal esate ragavę karijų riešutų, anakardžių, kavos chalvos su lazdynų riešutais?
Vilmanto Raupelio nuotr.
Kūriniai su brangakmeniais
Keramiko Hilberto Jatkevičiaus viena vizitinių kortelių – balti moliniai angeliukai. Vienas toks netrukus buvo įsigytas – įkurtuvių dovanai. Pats kūrėjas sakė, kad mugės – proga prisidurti, nes per karantiną pablogėjusi finansinė situacija – vargana.
Anksčiau ypač gelbėjo užsienio turistai, dabar jų labai sumažėję. Kaunietis neslėpė, kad reikėtų kainas kelti bent jau dvigubai, nes medžiagos ir elektra, kurios daug suryja krosnis dirbiniams degti, pabrango drastiškai. „Tačiau gerai tai, kad esu viršininkas pats sau“, – sakė menininkas.
Per muges paaiškėja, kur būna nukeliavę jo kūriniai.
Verta užsukti ir į Miesto sode įkurdintą Dizaino palapinę. „Kas ten žino, kaip seksis. Tokie renginiai – neprognozuojami. Būna geras oras, bet žmonių nėra, būna blogas oras, pirkėjų – pasaka“, – kalbėjo vienas savo papuošalais čia prekiavusių kūrėjų – juvelyras Gražvydas Kasparavičius.
Brangiausias į šią mugę atsivežtas kūrinys – papuošalų komplektas – įvertintas 5,1 tūkst. eurų. Didelę kainą lemia ne tik meninė vertė, bet ir panaudotas išskirtinis akmuo – labradoritas. „Beveik visos moterys mėgsta puoštis, tik papuošalų kategorija skiriasi. Vieniems reikia meno kūrinių, kitiems užtenka ir blizgesio. Aišku, visa tai atsiremia ir į finansus“, – kalbėjo juvelyras.
Fotografui pasiteiravus, ar mugėje kas nors perka tokius brangius meno kūrinius, jis teigė, kad daug labai gerų dalykų nutinka būtent gatvėje, pavyzdžiui, pažintis, atnešusi pasiūlymą, lėmusį didelį šuolį karjeroje.
Prie jo stendo užsukdavo ir vyrai, ir moterys. Vienas, ieškojęs dovanų antrai pusei, nusižiūrėjo apie 300 eurų vertės papuošalą.
Vilmanto Raupelio nuotr.
Laukia aukcionas ir koncertas
Pildosi aukciono, vyksiančio šeštadienį, palapinė, esanti Miesto sode. Į šią specialiai pažymėtą palapinę mugės dalyviai nuo ryto neša savo dirbinius, kūrinius, gaminius, kurie kitą dieną bus parduodami aukcione, tačiau jau šiandien palapinėje veikia aukų Ukrainai dėžė.
Norintiems paaukoti nebūtina laukti šeštadienio. Be aukciono rytoj vyks ir „Didysis koncertas Ukrainai paremti“. Mugėje suaukoti pinigai bus pervesti „Stiprūs kartu“ ir „Blue Yellow“ organizacijoms.
Naujausi komentarai