„Muziejų naktis“ Kaune: nuo arbatos skonio iki technikos galimybių

„Muziejų naktis“ Kaune šiemet kaip niekad daug pažėrė renginių. Iki skausmo miestiečiams pažįstami muziejai vis tiek sugebėjo atrasti dar neragautą raziną. Šeštadienį kauniečiai galėjo įkišti nosį ir į kiek primirštus muziejus.

Platus pasirinkimas

Šiais metais Kaune įsikūrę muziejai kvietė lankytojus panaktinėti ir atrasti dar nematytas Kauno paslaptis bei praverti tas duris, kurios įprastai būna užvertos. Kauniečiai ir miesto svečiai šiemet galėjo rinktis iš plataus muziejų sąrašo ir apsilankyti ten, kur dar nėra buvę arba paskutinį kartą lankėsi nebent vaikystėje.

Muziejų nakties metu siūlyta apsilankyti visuose Kauno miesto muziejaus skyriuose, atrasti požemiuose pasislėpusius vaiduoklius ar pabūti didžėjais, kurie groja liaudies muzika. Valstybiniuose muziejuose taip pat netrūko veiksmo. Štai Karo muziejus pasiūlė pažinti savanorių kelius, kuriuos prieš 100 metų įveikdavo tik patys drąsiausi. Taip pat nuotaiką kūrė ir magijos prisilietimai.

Maironio lietuvių literatūros muziejuje buvo galima prisijungti prie įvairių ekskursijų ar pasidaryti asmenukes prie specialiai įrengtos sienelės. M.K.Čurlionio muziejaus padaliniuose pakvipo išskirtinėmis parodomis.

Lietuvos švietimo istorijos muziejus svetingai pasitiko lankytojus ir supažindino su Montessori mokymo metodika. Lankytojai galėjo išbandyti įvairiausias komunikacijos priemones: nuo žąsies plunksnos iki Brailio rašto rašomosios mašinėlės bei pasitikrinti savo žinias interaktyviose erdvėse.

Farmacijos kvapai

LSMU Lietuvos medicinos ir farmacijos muziejus surengė kelias ekskursijas ir supažindino lankytojus su arbatos galia. Kauniečiai prisipažino, kad ne visų arbatų skoniai jiems buvo žinomi.

XIX a. pab.–XX a. vid. skirtoje muziejaus ekspozicijoje „Species“ lankytojams „Muziejų nakties“ metu pristatyti indai, skirti vaistingųjų augalų mišiniams, arbatoms. Atsakyta, kokius mišinius gydytojai išrašydavo receptuose, kokius augalus žmonės naudodavo vietoje importuojamų arbatžolių bei kokios paslaptys slypi arbatų gamybos tradicijose. Smalsiausi lankytojai galėjo patys pajausti arbatžolių skonį.

„Pristatėme apie senąją vaistininkystę, supažindinome, kaip buvo gaminami vaistai. Ekskursiją baigėme muziejaus kiemelyje, kur vaišinome nakties arbata. Jos receptas paimtas iš senųjų archyvų. Pagrindinius ingredientus gali rasti ir dabar. Jie turi vitaminų, skatina geresnę savijautą. Tačiau bet kokia arbata neveiks, jei žmogus pats nesidžiaugs gyvenimu ir nesišypsos“, – tikino muziejaus kultūrinės veiklos vadybininkė Kristina Plauskienė.

Medicinos ir farmacijos muziejuje surengtos keturios ekskursijos. Žmonės laisvas vietas užtvindė akimirksniu. Šis objektas į „Muziejų nakties“ programą sugrįžo po kelių metų pertraukos, tad patys lankytojai tikino, kad norėjosi šį kartą būtinai apsilankyti.

„Man šis muziejus nebuvo žinomas, tikrai tik dabar atradau. Buvo įdomi ekskursija, pamačiau, kaip vaistinė atrodė prieš kelis šimtmečius. Tikrai verta apsilankyti“, – kalbėjo muziejuje sutikta Milda.

Paskutinis pasirodymas?

Kauno istorinės technikos muziejuje surengtas paskutinis vakaras. Šio muziejaus atstovai tikino, kad tai pabaiga, nes teks išsikelti iš esamų patalpų, tad šį kartą norėjosi lankytojams parodyti viską, ką turi geriausio.

„Pirmą kartą apsilankėme šiame muziejuje ir esame labai patenkinti. Man patiko ekskursija, nes žmonės taip entuziastingai pasakojo, daug įdomių faktų papasakojo. Po to šiaip po teritoriją pavaikščiojom, pažiūrėjom, kokiomis priemonėmis vaikystėje važinėjom, kokias esam seniau matę“, – įspūdžiais dalijosi Asta.

Senosios technikos entuziastai pakvietė kauniečius įsėsti į transporto priemones, kurios mena jų vaikystę ir pavažinėti miesto gatvėmis. Senaisiais autobusais ir sunkvežimiais lankytojai vežioti po vakarinį ir naktinį Kauną. Mažiausiems dalyviams pramogų taip pat netrūko, juos istorine technika vežiojo muziejaus kieme.

„Važiuoti buvo labai smagu. Dar ir į spūstį papuolėm. Važiuojant tikrai krato. Aš jau antrą kartą važiavau, tai nebuvo taip baisu. Pirmą kartą labai bijojau, nes prie krašto sėdėjau, o ten borteliai labai maži, buvo baisu iškristi“, – tik išlipusi iš atviro sunkvežimio kalbėjo Ramunė.

Istorinis lėktuvas

Lietuvos aviacijos muziejus taip pat sulaukė šimtų lankytojų. Suaugusieji domėjosi techninėmis lėktuvų galimybėmis, o mažiesiems kauniečiams buvo smalsu viską paliesti. Pagrindiniu akcentu šį kartą tapo atkurto Antano Gustaičio lėktuvo „ANBO 2“ nusileidimas.

Didžiulio susidomėjimo sulaukę muziejaus skrydžių imituokliai ir šiemet vėl kvietė visus „Muziejų nakties“ akcijos dalyvius išbandyti savo jėgas pilotuojant virtualius orlaivius bei naujai įsigytą parasparnio imituoklį.

Apžiūrėjus viduje esančią ekspoziciją muziejaus atstovai pakvietė išeiti į lauką ir pakelti galvas į viršų. Kaip tik virš galvų praskrido istorinis lėktuvas „ANBO 2“. Tiesa, tai nebuvo tas pats lėktuvas, kurį sumeistravo lėktuvų entuziastas A.Gustaitis. Kauno S.Dariaus ir S.Girėno aerodrome nusileido istorinio lėktuvo kopija, atkurta kaip įmanoma tiksliau.

Šį lėktuvą lankytojai pasitiko gausiais plojimais. Iš lėktuvo išlipusi įgula taip pat perkėlė į senuosius laikus, mat apranga priminė pirmųjų lakūnų uniformas.

Muziejaus kiemelyje veikusioje improvizuotoje lauko kavinėje organizatoriai lankytojus pakvietė stebėti saulėlydį, pasimėgauti koncertu, o vakaro pabaigoje dangų turėjo nušviesti fejerverkas.


Šiame straipsnyje: Muziejų naktiskaunasrenginiai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių