Pereiti į pagrindinį turinį

Naujasis KTU garbės daktaras: Lietuva turi didelį potencialą

2017-10-16 07:39
DMN inf.

45-uoju Kauno technologijos universiteto (KTU) garbės daktaru tapo Pasaulio ekonomikos forumo, tarptautinės organizacijos, inicijuojančios viešojo ir privataus sektorių bendradarbiavimą, steigėjas ir valdybos pirmininkas profesorius Klausas Schwabas. Garbės daktaro regalijos iškiliam asmeniui buvo įteiktos spalio 13 d.

Klausas Schwabas (viduryje) Klausas Schwabas (viduryje) Klausas Schwabas (viduryje) Klausas Schwabas (viduryje) Klausas Schwabas (viduryje) Klausas Schwabas (viduryje) Klausas Schwabas (viduryje) Klausas Schwabas (viduryje) Klausas Schwabas (viduryje) Klausas Schwabas (viduryje) Klausas Schwabas (viduryje) Klausas Schwabas (viduryje) Klausas Schwabas (viduryje) Klausas Schwabas (viduryje)

Pristatydamas naująjį KTU garbės daktarą prof. K. Schwabą, KTU Senato pirmininkas Rytis Krušinskas pažymėjo, kad šis neeilinis įvykis – dar vienas svarbus žingsnis į priekį Lietuvos švietimo revoliucijoje.

Priimdamas regalijas, prof. K. Schwabas kalbėjo: „Man didelė garbė vadintis KTU garbės daktaru. Nors tai nėra pirmasis garbės daktaro laipsnis mano gyvenime, tačiau KTU man suteiktą garbės daktaro vardą vertinsiu ypatingai“, – patikino jis.

Iškilus mokslininkas Lietuvą įvardijo kaip šalį, kuri turi didelį potencialą ir kuri, jo nuomone, daug dėmesio skiria švietimui.

Lietuvos ir universiteto ambasadorius

Tyręs ir aprašęs ketvirtąją pramonės revoliuciją, prof. K. Schwabas sakė: „Populiarus pramonės revoliucijos apibūdinimas – robotų kova su žmonėmis. Laimėsime šią kovą, jei nuolat prisiminsime savo šaknis ir tai, kas iš tikrųjų mus daro žmonėmis. Viena iš sudedamųjų dalių – kūrybingumas, kurį šiandien mačiau ir Universitete.“

Prof. K. Schwabas džiaugėsi, jog jo įsteigtas Pasaulio ekonomikos forumas nuo 1990 m. galėjo prisidėti prie Lietuvos integracijos į Europą bei jos įtraukimo į įvairius darbus ir veiklas globaliu mastu.

„Tai buvo diena, kurios niekada nepamiršiu. Vadintis KTU garbės daktaru man yra didelė garbė ir atsakomybė. Viliuosi, jog būsiu geras Lietuvos ir KTU ambasadorius“, – sakė 45-asis Universiteto garbės daktaras.

KTU Senato pirmininkas taip pat pažymėjo, kad ši diena – labai įsimintina ir reikšminga Universitetui. „Gyvename labai dinamiškoje aplinkoje, kurioje esame priversti susidurti su ketvirtąja pramonės revoliucija. Mūsų šalies švietimas taip pat susiduria su revoliucija. Tikiuosi, kad, įgyvendindami pokyčius, galėsime laimėti kovą už geresnę Lietuvos ateitį“, – sakė R. Krušinskas.

Revoliucija švietime – neišvengiama

Iškilmėse taip pat dalyvavusio Lietuvos pramoninkų konfederacijos (LPK) prezidento ir KTU tarybos nario Roberto Dargio teigimu, prof. K. Schwabo tapimas Universiteto garbės daktaru – neeilinis įvykis Lietuvos padangėje.

„Vienas iš pasaulio lyderių profesorius Klausas Schwabas vakar dalyvavo „Metų ekonomikos forume ‘17“, o šiandien buvo pagerbtas KTU. Pagrindinė žinia, kurią jis šiandien neša yra ta, jog pasaulis keičiasi – žengiame į ketvirtosios pramonės revoliucijos amžių, kuri pasižymės ypatingai svarbiais dalykais: savo greičiu, apimtimi ir kompleksiškumu“, – vardijo R. Dargis.

Pasak jo, nebus srities, nepaliestos technologijos pokyčių, todėl visuomenei reikia atsakingai tam ruoštis: „Profesorius Klausas Schwabas pabrėžia, kad neįmanoma galvoti apie pokyčius be trijų svarbių dėmenų: verslo, mokslo ir visuomenės. Tik visų dalyvavimas kartu bendromis jėgomis gali padėti pokyčių laikotarpiu ir daryti mūsų šalį stipresne.“

LPK prezidento įsitikinimu, ne veltui šių metų ekonomikos forume tiek dėmesio buvo skirta švietimui, kuris yra šalies pagrindas: „Taip, kaip yra neišvengiama ketvirtoji pramonės revoliucija, taip yra neišvengiama ir revoliucija švietime.“

R. Dargis susirinkusiai akademinei bendruomenei linkėjo, kad KTU būtų stipriausias universitetas Lietuvoje savo idėjomis, stipriu akademiniu potencialu ir atvira akademine bendruomene, kuri keistų visuomenę, akademinį miestą Kauną ir visą Lietuvą.

Ketvirtoji pramonės revoliucija

Universiteto garbės daktaro vardas profesoriui Klausui Schwabui buvo suteiktas už ekonomikos žinių, pažangių koncepcijų plėtros bei socialinės antreprenerystės skatinimą, paramą jaunam verslui ir indėlį plėtojant ketvirtosios pramonės revoliucijos koncepciją.

Gimęs 1938 m. Ravensburge, Vokietijoje, profesorius taip pat buvo pirmasis, pradėjęs plėtoti privačios-viešos partnerystės, socialinės antreprenerystės, kompleksinio suinteresuotų grupių požiūrio bei kitas koncepcijas.

K. Schwabo ryšiai su Lietuva prasidėjo 1990 metais, kai Lietuva buvo pakviesta dalyvauti Pasaulio ekonomikos forumo renginyje. Jo nuopelnai Lietuvai buvo įvertinti 2009 metais, kuomet tuometinis Lietuvos Respublikos prezidentas Valdas Adamkus jam suteikė ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro kryžių.

Spalio 12 d. profesorius skaitė pranešimą „Metų ekonomikos forume ’17“. Renginyje taip pat buvo pristatyta jo knyga, tarptautinis bestseleris, „Ketvirtoji pramonės revoliucija“, kurią K. Schwabas parašė, tyrinėdamas ir plėtodamas ketvirtosios pramonės revoliucijos koncepciją.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų