Naujausios žinios iš Rotušės aikštės: tikimasi, kad jau kitą savaitę eglutė sužibės naujai

  • Teksto dydis:

Šiąnakt buvo padegta Kauno Kalėdų eglė. Kol policija aiškinasi įvykio aplinkybes, eglę kūrusi komanda jau nuo nakties pluša bandydama atkurti apdegusius papuošimus. Darbai vyksta sklandžiai, tikimasi, kad jau kitą savaitę eglutė sužibės naujai.

Naujausią informaciją iš Kauno rotušės aikštės feisbuko paskyroje pranešė Kauno miesto savivaldybės atstovai.

„Apie 11 val. Kalėdų eglutės puošybos komanda grįžo iš dirbtuvių prie savojo kūrinio ir įsibėgėja su jos atstatymu. Nurinktos paskutinės apdegusios detalės, pakeltas bokštelis – konstrukcija pradedama dengti naujomis eglių šakomis. Vykstant darbams, nedidelis plotas atribotas apsaugine tvora“, – rašoma socialiniame tinklalapyje.

Gerumas kauniečius suvienija: praeiviai vaišina darbininkus karšta arbata, o keletas atvykusių geradarių patys pasiprašė būti priimti į talką.

 

 

Menininkė Jolanta Šmidtienė tikisi, kad jau kitą savaitę eglutė sužibės naujai.

„Manau, kad sutvarkius, eglė atrodys lygiai taip pat, kaip buvo prieš tai. Dabar elektrikai aiškinasi situaciją, kiek dar reikės nuimti nesudegusių detalių, kad atstatytume elektros instaliaciją ir visą apšvietimą. Kitą savaitę tikriausiai vėl turėsime įžiebtą eglutę.

Darbuotojai čia sukasi jau nuo 3 val. nakties. Kai tik gavau žinutę, jog dega eglė, iškart persiunčiau ją kolegoms ir netrukus visa komanda suvažiavome čia. Buvo tik ką užgesinta.

Sunku paskaičiuoti žalos dydį, bet kol kas tai labiau moralinis skaudulys.

Pirmiausia nurinkome visas sudegusias dekoracijas ir išvežėme į dirbtuves taisymui. Apie 60 vienetų apdegusių šviečiančių smilgų išvežėm nuvalyti, perdažyti ir sudėti naujas lemputes. Komanda dirba kaip vienas kumštis, tad neabejoju, kad per parą šį darbą padarys. Drugelius teks užsakinėti, kad gamintų papildomai.

Didžiausias iššūkis bus su girliandomis – jos visos tarpusavyje persipynusios. Ugnies apimtoje vietoje likęs „randas“, kuriame visiškai sudegė lemputės, bet reikės dar aplink ieškoti, kurios yra sugadintos ir visa tai teks keisti. Naujos girliandos jau pakeliui į Kauną. Turėsime jų pakankamai, kiek tik prireiks.

Pajutome didžiulį palaikymą, sulaukėme daugybės pagalbos siūlymų ne tik iš Kauno, bet ir visos Lietuvos. Žmonės ateina ir klausia, kuo gali padėti – šakomis, maistu ar dar kuo nors. Siūlosi stoti į talką ir pagelbėti darbais. Čia yra ta tikroji kalėdinė dvasia.

Pirmą kartą taip... Sunku paskaičiuoti žalos dydį, bet kol kas tai labiau moralinis skaudulys. Šiuo metu nėra kažkokio pykčio ar liūdesio, bet daugiau adrenalinas, kad nėra to vaizdo, o žmonės vis tiek čia renkasi, ateina pažiūrėti, todėl norisi ir tos kalėdinės dvasios jausmo. Stengsimės išdegusį „randą“ kuo greičiau panaikinti“, – kalbėjo eglės kūrėja.

Primename, kad Rotušės aikštės pažiba užsiliepsnojo šiąnakt. Įtariamasis iš įvykio vietos spėjo pasišalinti, tačiau pareigūnai jį pasivijo ir sulaikė. Kitais metais 40-metį švęsiančiam vyrui gresia iki penkerių metų nelaisvės.

Beje, sulaikomas vyras priešinosi, sužalojo 21 metų pareigūną.

Kauno policijos pateiktais duomenimis, padegėjas prie eglės privažiavo apie 1.40 val. Jis vairavo „Mitsubichi ASX“. Šia transporto priemone atsivežė degaus skysčio. Juo apipylė eglę ir padegė.

Feisbuko nuotr., stop kadras

Po šio „žygdarbio“ sėdo į automobilį ir spruko. Tačiau nuvažiavo ne itin toli. 1.57 val. A. Juozapavičiaus pr. buvo sulaikytas. Per sulaikymą sužalotas pareigūnas gydosi namuose, prieš tai jam prireikė medicininės pagalbos.

Naujausiais policijos duomenimis, kilus įtarimams dėl sulaikytojo sveikatos būklės, jis pristatytas į gydymo įstaigą.

Įtariamajam pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamąjį kodeksą dėl turto sunaikinimo ar sugadinimo visuotinai pavojingu būdu, kai dėl to galėjo nukentėti žmonės. Už tai gresia bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Dauguma,

Dauguma, portretas
čia komentuotoju, labai "pasigėrę:, bet ko, nepasakė...

Anonimas

Anonimas portretas
Tiktai iš tų lbgt ištvirkėlių narkomanų gaujos.Jiems nėra nieko švento.Štai ir pasekmės iš Laisvės partijos,jie kovoja už įteisinimą lbgt ištvirkavimą,narkotikų, alkoholio naudojimą kitaip ir nėra.Laikas jau rimtai susiimti dėl tokių valdžios norų ir užkirsti kelią,nes jie nepakaltinami,o žalos gali pridaryti labai daug.

Rodé per tv

Rodé per tv portretas
Grynai toks šeimanaršinis riaušininkas čikenfektori
VISI KOMENTARAI 13

Galerijos

Daugiau straipsnių