„Netflix“ trumpam prikėlė Kauno centrinį paštą

Penktadienį centrinis paštas ir vėl atvėrė duris. Tiesa, ne miestiečiams, o kino kūrėjams – šalia istorinio Kauno pastato pradėti švedų serialo „Clark“, skirto „Netflix“ platformai, filmavimo darbai.

Pavergė Kauno vaizdai

Po karantino, sustingdžiusio kino industriją, pirmieji filmavimai į Kauną grįžo dar vasarą – liepą kalbintas Kauno filmų biuro vadovas Aurelijus Silkinis, kartu su kūrybine komanda dėliojo paskutinius taškus Edmundo Jakilaičio prodiusuojamoje atkuriamosios dokumentikos kino juostoje „1920. Didžioji Diena“ ir intensyviai ruošėsi naujiems darbams.

„Negaliu kalbėti nei apie skaičius, nei apie režisierius ar aktorius. Toks sutarimas galioja, kol neprasidėjo darbai. Jei viskas bus gerai, o aš tikiu, kad taip ir bus, į Kauną atvažiuos du dideli projektai, o mes ir vėl kažkada sudrumsime miesto ramybę gerąja prasme“, – dar liepą A.Silkinio lūpose nuskambėję žodžiai išsipildė įpusėjus spaliui.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Vos prieš kelias dienas Kauno filmų biuras išplatino pranešimą apie laikinus nepatogumus mieste. Kaltininkas – „Netflix“ kompanija, pradėjusi naujo švedų serialo „Clark“ filmavimo darbus. „Projektas ilgai ieškojo tinkamos šalies. Lietuva dalyvavo dideliame konkurse, kur konkurentės buvo ir kaimyninės šalys, ir daug didelių projektų filmuojančios Vengrija ar Čekija. Visgi, pasirinkta Lietuva“, – A.Silkinis neslėpė, kad tokį sprendimą kūrybinė komanda priėmė ir dėl Lietuvos architektūros, ir dėl plačiai pasaulyje nuskambėjusio Kauno filmų biuro vardo, ir dėl sklandžios komunikacijos su Kauno miesto savivaldybe.

Lietuva dalyvavo dideliame konkurse, kur konkurentės buvo ir kaimyninės šalys, ir daug didelių projektų filmuojančios Vengrija ar Čekija. Visgi, pasirinkta Lietuva.

Kaustė praeivių dėmesį

Penktadienio vidudienį Kauno centrinio pašto teritoriją apjuosusi „Stop“ juosta, kūrybinė komanda apsisaugojo tik nuo atsitiktinių smalsuolių įsibrovimo į filmavimo aikštelę, bet ne nuo jų žvilgsnių.

Apspitę istorinį pašto pastatą miestiečiai traukė mobiliuosius telefonus iš kišenių ir stebėjo, kas vyks toliau. Po geros valandos pasigirdo sprogimas, o pro pagrindines centrinio pašto duris ėmė virsti dūmų kamuoliai. Kaip netrukus paaiškėjo, minėtoji scena vaizdavo sprogimą banke ir iš jo bėgančius panikos apimtus žmones.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

„Dalis filmavimo darbų vyko pašto viduje. Paskui viskas persikels į lauką“, – daugiau informacijos apie tolimesnę filmavimo eigą ir filmo scenarijų iš kalbinto kūrybinės grupės nario išpešti  nepavyko – „Netflix“ atstovai griežtai atsisakė teikti bet kokią informaciją ir bendrauti su žurnalistais. Dėl bendro susitarimo nedaugžodžiavo ir Kauno filmų biuro darbuotojai. Todėl tik iš senų lengvųjų automobilių ir būrelio persirengusių aktorių buvo galima spręsti, kad kino juosta, kurią išvys žiūrovai, laiką atsuks bent keliomis dešimtimis metų atgal.

Anot A.Silkinio, į filmavimo procesą įtraukta 120 žmonių, filmuosis daugiau kaip 1,2 tūkst. masuotės aktorių. Kino juostos biudžetas Lietuvoje sieks 5 mln. eurų.

Gyvena šia diena

Kitos savaitės pradžioje filmavimai numatyti prie Mykolo Žilinsko dailės galerijos ir LSMU Kauno ligoninės. Tikėtina, kad darbai tęsis ir lapkričio, ir gruodžio mėnesiais. Paklaustas, ar nesibaimina, kad kasdien augantys užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičiai ir vėl pakoreguos Kauno filmų biuro planus, A.Silkinis nesiėmė orakulo vaidmens.

„Jei pavyks nukonkuruoti Lenkiją, žiemą į Lietuvą atvyks dar vienas projektas su ypatingai garsiais vardais. Kaip matote, planų yra labai daug, bet gyvename šia diena. Niekas nežino, kaip mus paveiks pandemija. Aišku tik viena, jei užsikrės bent vienas komandos narys, procesas bus stabdomas“, – Kauno filmų biuro vadovas vylėsi, kad minėtam scenarijui nebus lemta išsipildyti.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Dėl to filmavimo komanda laikosi visų Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijų – dėvi kaukes, naudoja dezinfekantus, matuoja temperatūrą.

„Visi rūpinasi ir savo, ir aplinkinių saugumu. Smagu, kad rodomas toks dėmesys“, – kalbėjo A.Silkinis.NAUJAUSI KOMENTARAI

V

V portretas
Ne tiek prikėlė, kiek prišiukšlino
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių