Kauno rajone pas pacientus skubės moderniausi greitosios pagalbos automobiliai

Kauno rajono greitosios medicinos pagalbos stoties parką papildė du nauji greitosios medicinos pagalbos (GPM) automobiliai. Juos įstaiga už beveik 180 tūkst. eurų įsigijo savomis lėšomis.

Siekia atvykti greičiau nei per 25 min.

"Pagrindinis mūsų įstaigos darbo tikslas – kuo operatyviau pasiekti bet kurią atokiausią Kauno rajono vietą. Nepriklausomai nuo to, kur atsitiko nelaimė, pacientą Kauno rajone GMP brigados pasiryžusios pasiekti greičiau nei per 25 min. nuo kvietimo registravimo telefonu ir suteikti jam reikiamą pagalbą.

Mūsų įstaigos finansavimas yra lygiai toks pat, kaip ir visos Lietuvos greitosios medicinos pagalbos įstaigų. Tačiau nei pernai, nei šiemet negavome automobilių iš Sveikatos apsaugos ministerijos. Tvarkomės, kaip mums atrodo teisinga, planuojame ir taupome, nes automobiliai greitai sensta. Vidinius resursus skiriame aparatūrai atnaujinti, darbuotojų darbo sąlygoms gerinti", – sakė Nelita Gudžiūnaitė-Bybartienė, Kauno rajono greitosios medicinos pagalbos stoties direktorė.

"Kauno rajonas nuo šios dienos bus pavyzdys ne tik Lietuvai, bet ir kaimyninėms šalims. Taip sukomplektuotų automobilių mūsų šalyje iš viso nėra, o Baltijos šalyse kažką panašaus rastume Estijoje, kuri labai rūpinasi kokybe", – akcentavo minėtų automobilių tiekėjos, pirkimo konkurso laimėtojos "Autojutos" komercinio transporto skyriaus vadovas Airidas Zapolskis.

Džiaugiamės, kad šių automobilių švyturėliai yra visiškai integruoti į stogą ir apsaugoti nuo medžių šakų, pro kurias dažnai tenka važiuoti Kauno rajone soduose, siaurais miško keliukais.

Automobiliuose sumontuota moderni gaivinimo aparatūra. Jie išskirtiniai ir tuo, kad paciento skyrius yra vientiso liejimo, dėl to automobilio saloną bus daug paprasčiau dezinfekuoti. Neštuvai pacientui – aukštos kokybės, patogūs naudoti, jų keliamoji galia didesnė net 67 kg (iki šiol turėtais neštuvais buvo galima kelti iki 160 kg).

"Automobiliai yra gerai, bet labiausiai džiugina tai, kad Kauno rajono greitosios medicinos pagalbos stotyje dirba kvalifikuoti specialistai, gydytojai. Mūsų postai yra Domeikavoje, Sitkūnuose, Girionyse ir kitose vietovėse, ir tai užtikrina galimybę pacientą pasiekti per trumpiausią laiką ir greičiausiai suteikti pagalbą ištikus bėdai", – pabrėžė Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas.

"Džiaugiamės, kad šių automobilių švyturėliai yra visiškai integruoti į stogą ir apsaugoti nuo medžių šakų, pro kurias dažnai tenka važiuoti Kauno rajone soduose, siaurais miško keliukais. Bus komfortiška dirbti mums, o pacientams galėsime suteikti kokybiškiausias paslaugas. Netgi šių automobilių valstybiniai numeriai yra simboliniai: LIV juk, išvertus iš anglų kalbos, reiškia gyventi", – pastebėjo vienas iš keturių naujųjų automobilių vairuotojų paramedikas Gytis Kliučinskas.

Įvertinimas: Kauno rajono meras V.Makūnas džiaugėsi, kad Kauno rajono greitosios medicinos pagalbos stotyje dirba kvalifikuoti specialistai, gydytojai. Kartu juostelę kerpa stoties direktorė N.Gudžiūnaitė-Bybartienė.

Vėl atsinaujinti planuoja kitąmet

Kauno rajono greitosios medicinos pagalbos stoties parką sudaro vienuolika specialiosios paskirties GMP automobilių: septynių eksploatacijos laikas yra iki ketverių metų, o kiti keturi jau naudojami penkerius–aštuonerius metus. "Per visą eksploatacijos laiką GMP automobilis nuvažiuoja apie 600 000 km, o tai yra beveik penkiolika kartų aplink Žemės rutulį. Toks intensyvus GMP automobilių naudojimas mus įpareigoja nuolat skirti didelį dėmesį ir nemenkus materialinius išteklius GMP automobilių remontui ir parkui atnaujinti", – sakė N.Gudžiūnaitė-Bybartienė.

Siekiant pakeisti seniausiai eksploatuojamus ir šiuo metu labiausiai nusidėvėjusius GMP automobilius, vienas iš naujų automobilių skirtas Vilkijos krašto, o kitas – Karmėlavos, Girionių, Ringaudų, Zapyškio ir aplinkinių gyvenviečių gyventojams aptarnauti.

Vėl atnaujinti parką bent vienu automobiliu Kauno rajono greitosios medicinos pagalbos stotis planuoja kitų metų pradžioje arba viduryje.

Rekordas – 800 km per parą

Kauno rajono greitosios medicinos pagalbos stotis pagalbą teikia apie 100 000 Kauno rajono gyventojų. Pastaraisiais metais pakaunės gyventojų skaičius žymiai išaugo, auga ir toliau. Gausėjant naujakurių, gausėja ir rajone gyvenančių galimų pacientų skaičius.

Per metus Kauno rajono greitosios medicinos pagalbos stotis sulaukia iki 19 tūkst. iškvietimų. Per dieną pakaunės medikams pas pacientus tenka skubėti apie 20 kartų. "Mūsų įstaigos rekordas – vienas ekipažas, viena komanda per parą nuvažiavo 800 km", – sakė N.Gudžiūnaitė-Bybartienė.NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
VENKIT tų velnio gy** - pribaigs!

nuomone

nuomone portretas
TAI KUR TIE AUTOMOBILIAI?

Anonimas

Anonimas portretas
geriau Bolt.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių