Pakaunėje užfiksavo retą vaizdą: iš dangaus pažiro adatos

  • Teksto dydis:

Socialiniuose tinkluose moteris pasidalijo neįprastu vaizdu. 

„Tokias snaiges mačiau pirmą kartą. Kauno oro uosto zona“, – šeštadienio popietę feisbuko grupėje „Orų entuziastai“ rašė Regina.

Šviečiamojo pobūdžio informaciją hidrometeorologine ir aplinkosaugine tematika skelbiančioje feisbuko grupėje „Orai ir klimatas Lietuvoje“ vaizdžiai rašoma, kad iš dangaus krito adatos.

„Vaikystėje visi piešdavom ir karpydavom iš popieriaus snaiges. Jos dažniausiai atrodydavo kaip susikryžiavę trys ar keturi brūkšneliai. Daugelis būtent taip įsivaizduojame tą klasikinę snaigę. Tokia snaigės forma turi pavadinimą – dendritas. Vis dėlto, gamtoje snaigių formų pasitaiko visokių. Nuo įvairiausių plokštelių, stulpelių (kurie mums primena dribsnius/grūdus/granules) iki adatų. Taip, taip, adatų. Tokios irgi kartais iškrenta, nes tai yra tos pačios snaigės tik susiformavę prie kitokių oro temperatūros ir prisotinimo (drėgme) sąlygų“, – rašė specialistai.

Anot jų, krintanti sąlyginai apvali snaigė gali pradėti tirpti ir vėl užšalti, persiformuoti į sniego dribsnius, granules, gniutulus. Snaiges sudaro arba taisyklingi ledo kristalai (plokštelės, stulpeliai, žvaigždutės), arba kristalų kompleksai (ežiai, sąsagos).

Feisbuko grupės „Orai ir klimatas Lietuvoje“ nuotr.

„Vien apie snaiges ir jų formavimąsi galima daug ir ilgai kalbėti“, – rašė specialistai.

Sekmadienį didžiojoje šalies dalyje sninga, vietomis stipriai, tik vakarinėje šalies dalyje ir Utenos apskrityje be kritulių. Oro temperatūra nuo 1 iki 5 laipsnių šalčio, pajūryje – apie 1 laipsnis šilumos.


Šiame straipsnyje: oraisniegassnigo adatomis

NAUJAUSI KOMENTARAI

Valdzia proletariatui

Valdzia proletariatui portretas
Viskas cia aisku. Cia gejai, konservatoriai, zydai ir liberalai kalti.

Geoinzinerija

Geoinzinerija  portretas
Gerai dirba

tai

tai portretas
pasidomekit kas priestai praskrido ir ka barste nes pasekmiu be priezasties nebuna ta zino visi ???===
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių