Girtuokliu, benamiu kaimynų vadinamas kaunietis už 250 tūkst. litų įsigijo akcijų, kurias pardavė aštuonis kartus brangiau. Tačiau milijonierius ir toliau gyvena lyg neturėtų nė skatiko kišenėje. Tyrėjai įtaria aferą, bet mįslės kamuolio dar neišvyniojo.
Gyvenimas nepasikeitė
Antanas Gruodis, pasak kaimynų, girtuoklis, neturintis nuolatinės gyvenamosios vietos, septynis kartus teistas už vagystes, plėšimus, chuliganizmą, pasipriešinimą policijos pareigūnams. Gyvena A.Gruodis vieno medinuko Savanorių pr., esančio atokiau nuo gatvės, antro aukšto kambaryje. Ar A.Gruodis namie, ar iškeliavęs savais reikalais – jo kambario durys visada atviros.
Nesibaimina šitaip atvirai gyventi žmogus, kurio rankose geometrine progresija auga šlamantieji. A.Gruodis leido sau už 250 tūkst. litų įsigyti akcinės bendrovės "Tauras" akcijų iš Dariaus Brilio ir jo sutuoktinės. Keletą dienų pasidžiaugęs pirkiniu, A.Gruodis akcijas pardavė bendrovei "Talda". Pelno būta saldaus. Už akcijas jis gavo 2 mln.litų.
Beveik prieš dvejus metus pelningą sandorį prasukusio A.Gruodžio gyvenimas niekuo nepasikeitė. Jo kambario durys vis dar atrakintos. "Kad čia nėra ką vogti", – galvą kyštelėjusi į A.Gruodžio apartamentus išpyškino kaimynė. Pats A.Gruodis, kaip ir anksčiau, anksti rytą palieka namus. "Gal šiaip kur išėjo, o gal pas Lodienę darbuojasi", – užsiminė kaimynė.
Pagrindinė herojė?
Vijolitos Lodienės vaidmuo A.Gruodžio gyvenime gana reikšmingas. Kambarys, kuriame gyvena vyras, priklauso V.Lodienės dukrai. Kaimynų pasakojimu, A.Gruodis nepakeičiamas ūkio darbininkas V.Lodienės namuose Ramučiuose. "Tai kas, kad jis geria, bet žolę nupjauti, medžius apgenėti, kiemą sutvarkyti ar dar kokį darbelį padaryti gali", – dėstė kitas to paties medinuko gyventojas Antanas Gestautas.
Šio vyro vaidmuo istorijoje taip pat ne antraeilis. Jis gyvena medinuko kitoje antro aukšto pusėje su žmona ir teigia butą nuomojantis iš V.Lodienės, bet per firmą. Tiksliau paaiškinti nuomos fakto sutuoktiniai negalėjo.
Visi šie medinuko antro aukšto gyventojai mažiau ar daugiau susiję ne tik su gyvenamosios vietos nuoma. Jų pavardės atgulė teisėsaugą sudominusio bendrovės "Tauras" akcijų pirkimo-pardavimo tyrime.
Taigi, A.Gruodis pirko "Tauro" akcijų už 250 tūkst. litų ir jas skubiai pardavė bendrovei "Talda". Tik pardavęs akcijas už 2 mln. litų, A.Gruodis susimokėjo jas pardavusiam D.Briliui. Tada dalį pinigų išsigrynino, o 1,7 mln. pervedė kaip paskolą A.Gestautui – medinuko, kurio kambario durų nerakina, kaimynui.
Teisėsauga įtarė, kad pardavimas gali būti fiktyvus, siekiant iššvaistyti bendrovės "Talda" didelės vertės – 2 mln.litų – turtą.
Tariami milijonieriai
Norint įminti mįslę šių trijų veikėjų pavardžių tikrai nepakanka. Jau vien dėl to, kad A.Gestautas pats savo banko sąskaitos nevaldė. Pagal įgaliojimą jo sąskaitą Šiaulių banke tvarkė Valentina Becevičienė.
Ji pateikė bankui užsakymą išgryninti A.Gestauto sąskaitą papildžiusius 1,7 mln. litų. Tačiau banko darbuotoja paprašė pagrįsti šių pinigų kilmę. Išgryninimas buvo sustabdytas.
A.Gestautas neva pats savo iniciatyva rado kitą išeitį ir beveik 700 tūkst. litų pervedė kaip paskolą Liudmilai Andrijanovai. Šį pavedimą A.Gestautas motyvavo taip: esą grąžina anksčiau jam suteiktą paskolą. Neatmetama prielaida, kad paskola galėjusi būti fiktyvi.
L.Andrijanova pinigus padėjo kaip indėlius banke. A.Gestautas, net ir grąžinęs galimai fiktyvią skolą, lieka vis dar milijonieriumi.
Tačiau milijonas sąskaitoje, kaip ir pelningas sandoris A.Gruodžiui, A.Gestauto gyvenimo nepakeitė. Abu tariami turtuoliai gyvena tame pačiame medinuke. A.Gestautas kasdien kulniuoja į darbą, dirba slankiuoju grafiku. Abu vyrai lipa senais laiptais, kuriuos paženklino pavasarį vykęs gaisras.
Akcijų pirkėjas
Bendrovė "Tauras" gamina vyrišką ir moterišką avalynę, galanterijos dirbinius ir užsiima avalynės taisymu. Skelbiama, kad bendrovės metinė apyvarta pastaruosius penketą metų siekia iki 500 tūkst. litų. O Dariaus Miškinio atstovaujama "Talda" "Tauro" akcijų įsigijo už 2 mln.litų. Kodėl? Sentimentai "Taurui"? Alfonsas Miškinis buvo ilgametis "Tauro" direktorius. Telefonu "Kauno dienai" D.Miškinis atsisakė aiškinti, kokie giminystės ryšiai sieja juos su A.Miškiniu. Sutapimas ar ne, tačiau A. ir D. Miškiniai dalyvauja teniso varžybose atskirai ir dvejetuose.
2 mln. litų D.Miškiniui taip pat nenukrito iš dangaus. Teisėsaugai D.Miškinis paaiškino, kad 800 tūkst.litų akcijoms pirkti gavo kaip tikslinę paskolą iš banko, o likusius sukrapštė iš asmeninių santaupų.
Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) duomenimis, bendrovė "Tauras" deklaruoja turinti nekilnojamojo turto beveik už 6 mln. litų. Gautas trečiojo asmens pasiūlymas pirkti akcijas po 19 litų už vieną. Remiantis VMI informacija, buvo padaryta išvada, kad akcijos nupirktos rinkos kaina.
Tyrėjai tyli
Kauno apygardos prokuratūros prokurorė Jolanta Dedelienė vis dar ieško atsakymo, domisi galimu sukčiavimu. Tačiau prokurorė bendrauti su žurnalistais atsisakė. Todėl liko neatsakyti klausimai, kokie įtarimai krenta ant A.Gruodžio, A.Gestauto, V. Lodienės ir kitų šios istorijos veikėjų pečių.
Prokuratūroje šios pavardės minimos ne viename galimo nusikaltimo epizode, o Kauno Žaliakalnio policija tiria kitą ne mažiau įdomią situaciją – medinukas, kuriame gyvena du jau minėti akcijų pirkimo herojai – šį pavasarį du kartus degė. Abiem atvejais ugniagesių tyrėjai nustatė, kad namas buvo padegtas tyčia.
Gaisro versijos
Skirtingai nei istoriją su akcijomis, gaisrus anksčiau minėti herojai komentavo itin noriai. Pirmąjį kartą degė namo kampas iš išorės, o antrąjį – koridorius į Kauno savivaldybei priklausantį socialinį būstą.
Nors tyrimas policijoje dar nebaigtas, gyventojai įsitikinę, kad namas buvo padegtas tyčia, bet kodėl – tiksliai atsakyti negalėjo. Viena versija – namą norėta supleškinti, kad būtų lengviau įsigyti aplinkines žemes, kita – dukart ją padegė socialinio būsto gyventojos dėl to, kad gautų geresnį būstą geresniame name.
A.Gestautas linko prie pastarosios. Esą socialinio būsto gyventojos seniai stengėsi gauti erdvesnį ir geresnį būstą, po pirmojo gaisro jos užsiminė, kad namas vėl degs. A.Gestauto sutuoktinė pasakojo, kad socialinio būsto gyventojos kilus gaisrui atidarė duris, kad liepsna gautų daugiau deguonies.
Anot A.Gestauto ši apgaulė liko neišaiškinta, nes niekas per daug ir nesirūpino. "Policija apklausė du vaikus ir dvi girtas bobas. Kokius jie liudijimus galėjo pateikti", – sakė jis. A.Gestauto sutuoktinė dar iki šiol gydosi per antrąjį gaisrą patirtus stuburo sužalojimus. Moteris nebepakėlė karščio, nebelaukė atvykstant ugniagesių-gelbėtojų ir šoko pro langą.
Prasitarė apie pinigus
Savanorių pr. esantis namas – gardus kąsnelis. Nors bakūžė sukiužusi, bet žemė po ja vertinga, investuojų apsčiai. Tarp jų ir V.Lodienė, kuri medinuko gyventojų kalboje vis iškyla kaip savininkė. A.Gestautas pripažino, kad V.Lodienė geidžia žemės, bet išsijuosęs tiek ją gynė, kad išsižiojo ir atskleidė detalių, kurių tikrai turėjo neatskleisti.
"Lodienė nori tos žemės, bet tikrai negalėjo manęs deginti. Jos pinigai mano sąskaitoje yra, tai jai mane deginti nėra jokio tikslo", – galimai apie akcijų aferą prasitarė gero šeimininkei norėdamas A.Gestautas. Paprašytas patikslinti, kodėl moters pinigai jo sąskaitoje, vyras susigriebė ir ėmė mykti.
Apie gaisrus noriai kalbėjo ir pati V.Lodienė. Moteris neslėpė susipykusi kone su visais aplinkiniais gyventojais. V.Lodienė siūlėsi nelaimėlio medinuko pirmo aukšto gyventojoms parduoti jai tuos butus. Tačiau pastarosios atsisakė. V.Lodienei nepasisekė tapti vienvalde medinuko Savanorių pr. savininke.
Kerštas ar interesai?
Dar ryškiau ir išsamiau V.Lodienės paveikslą papuošia faktas, kad šalia medinuko yra išdygęs naujas trijų aukštų mūrinis namas. V.Lodienė patvirtino, kad tai jos namas, tačiau ėmus kalbą sukti apie akcijas, atvirumas baigėsi – moteris išsisuko nuo tiesaus atsakymo.
V.Lodienės pavardę galima rasti kaip bendrovės "Sibela" direktorės, tačiau kuo užsiima bendrovė, nenurodyta.
"Taip, tie gaisrai galėjo būti kerštas man. Na, taip, aš esu susipykusi su Kalpoko g. kaimynais ir kito namo savininkais", – lėtai dėstė moteris. Aiškindama, kad anksčiau namo statybai davę sutikimą kaimynai vėliau persigalvojo, kiti iš karto buvo nusiteikę priešiškai, prasitarė apie interesų šiai vietai turinčią farmacijos bendrovę "Medikona".
Pasak V.Lodienės, Savanorių pr. jos namo kaimynystėje esantis sklypas neva priklauso būtent šiai bendrovei. Moteris ėmė aiškinti apie teismuose įstrigusią jos ir farmacininkų bylą, tačiau taip ir neišsidavė, kokį ginčą sprendžia teismas.
Naujausi komentarai