„Partizanų gatvėje trūko vamzdis“, – šeštadienio pavakarę socialiniame tinkle pranešė kaunietis.
Prie savo įrašo jis dalijosi ir vandeniu užtvindytos minėtos gatvės vaizdais. Juos pamatę internautai neslėpė nuostabos:
„Kas čia darosi su tais vamzdžiais? Šaltuko vos -17 ir jau trūkinėja. Kasė, keitė vamzdynus, griovė visą gatvę. Nepraėjo dešimt metų, o pradėjo trūkinėti. Pamatysime paslėptų darbų ir vamzdžių kokybę. Beveik kiekvienais metais toje pačioje vietoje. Dar bus, kai pradės sniegas tirpti“,– spėjo kauniečiai.
Beveik kiekvienais metais toje pačioje vietoje.
Kai kurie rašė, kad sausio 31-ąją vamzdžiai trūko ne tik Partizanų gatvės pradžioje, bet ir pabaigoje. „Visur dabar jie trūkinėt pradėjo – jau ne pirmas. Esmė ta, kad tie šuliniai jau savaime būna pilni vandens ir vamzdžiai – paskandinti gal tik metro gylyje. Ko tikėtis?“ – retoriškai klausė kai kurie komentatoriai.
„Tai kas čia per vamzdžiai? Kas tokius padarė, kad jau ketvirtas vamzdis mieste per kelias dienas trūko? Tai gal pirmadienį visi vienu metu susprogs?“ – liūdną scenarijų po šalčiausios nakties prognozavo kiti.
Sekmadienį Dainavos mikrorajono gyventojai feisbuke pasidalijo dar vienu vaizdu iš probleminės vietos. Šį kartą – kitos gatvės. „Draugystės gatvėje 6–8 namai. Vanduo jau netoli gatvės, avarinės neatsiliepia. Bus dar vienas karšto vandens fontanas“, – rašė kaunietė, taip pat pasidalydama vaizdu iš įvykio vietos.
„Kadangi daug kur darė remontus, įdomu, ar vamzdynai atlaiko šaltį iki 30 laipsnių? Gal sudėjo kokius, kur šiltiems kraštams tik tinka. Žmonės dabar smegenų neturi. Žiema atėjo netikėtai. Laukia, kol geizeris šaus“, – plūdo prie įrašo komentavę žmonės.
Kai kurie sekmadienio pavakarę pranešė sulaukę informacijos, kad vasario 2-ąją visam namų kvartalui Draugystės gatvėje bus atjungtas šildymas, nes atvykę avarinės tarnybos atstovai vykdys suplanuotus darbus. „Ruoškite elektrinius šildytuvus“, – patarė gyventojai.
Dėl susiklosčiusios situacijos skirtingose Kauno gatvėse portalo kauno.diena.lt žurnalistai uždavė klausimus bendrovės „Kauno vandenys“ atstovams.
– Kas žinoma apie šias situacijas ir kaip jos išspręstos/sprendžiamos? Ar Kaune pastarosiomis dienomis dar kokiose nors gatvėse buvo fiksuota ši ar panaši problema?
– Informuojame, kad pastarąjį savaitgalį bendrovės „Kauno vandenys“ Avarinė tarnyba sulaukė aštuonių pranešimų dėl įvykusių avarijų skirtingose Kauno miesto vietose. Didesni vandentiekio linijų trūkimai fiksuoti V. Krėvės prospekte, Partizanų ir Draugystės gatvėse. Į visus gautus pranešimus Avarinė tarnyba reagavo nedelsiant. Šiuo metu dar yra nesutvarkyta trūkusi vandentiekio linija ties Spaustuvininkų gatve. Artimiausiu metu rangovas pradės vykdyti žemės kasimo darbus ir likviduoti avarijos padarinius. Darbus planuojame atlikti iki vasario 2 d. 17 val. Pirmadienį didesni vandentiekio linijų trūkimai fiksuoti Gėlių, Alsėdžių bei Vėtrungės gatvėse.
– Kokios pagrindinės to priežastys?
– Avarinės tarnybos duomenimis, savaitgalį fiksuotos avarijos įvyko dėl šiuo metu vyraujančių šaltų orų, kurie didina vamzdynų trūkimo riziką. Pastaruoju metu pastebimas maždaug 50 proc. avarijų skaičiaus padidėjimas, palyginti su nešaltuoju laikotarpiu.
– Kokios galimos pasekmės gyventojams?
– Avarijų likvidavimo metu dalis gyventojų laikinai patyrė vandens tiekimo sutrikimus. Atkreipiame dėmesį, kad vandens drumstumas po rekonstrukcijos ar avarijų likvidavimo tinkluose darbų – sustabdžius ir atnaujinus vandens tiekimą senuose vandentiekio tinkluose – yra gana dažnas ir neišvengiamas padarinys. Nors didžioji dalis susidrumstusio vandens po atliktų darbų ir yra išleidžiama pro vandens hidrantus, tačiau nedidelė dalis sudrumsto vandens gali patekti ir į gyventojų čiaupus.
Bendrovės „Kauno vandenys“ Avarinė tarnyba šiuo metu dirba sustiprintu režimu ir nuolat stebi situaciją mieste. Avarijų šalinimo darbus apsunkina įšalas, kuris kai kuriose vietose siekia daugiau nei metrą – tokiomis sąlygomis būtina naudoti specialią techniką. Specialistai taip pat atkreipia dėmesį, kad pavasarį, pradėjus atitirpti įšalui ir judėti grunto paviršiniam sluoksniui, avarijų skaičius gali nemažėti, o kai kuriais atvejais net padidėti.
Primename, kad bendrovė „Kauno vandenys“ kasmet informuoja vartotojus apie būtinybę pasirūpinti vandens įrenginių priežiūra šaltuoju sezonu. Siekiant išvengti vandens įrenginių užšalimo, būtina užsandarinti patalpas, vamzdžius ir skaitiklius apsaugoti termoizoliacinėmis medžiagomis bei reguliariai patikrinti vandens skaitiklių būklę.
Šalčiui nesitraukiant, gali užšalti ir vandentiekio įvadai, todėl rekomenduojama juos apsaugoti termoizoliacinėmis medžiagomis. Specialistų teigimu, neūkiškumas ir atsainus požiūris kasmet sukelia nemažai problemų bei nuostolių, kurių nesunku išvengti imantis prevencinių priemonių.
Naujausi komentarai