Vasara – tai metas, kai norisi pasididžiuoti nepriekaištingai atrodančiomis pėdomis. Bet ar visos moterys tokias turi? Apsiavus atviras basutes kuo puikiausiai matyti, kiek skiriama dėmesio savo pėdų grožiui. Nors dažniausiai dailiosios lyties atstovės apsiriboja klasikinio pedikiūro paslaugomis, tačiau vien tik jos kartais neišsprendžia sudėtingesnių problemų.
Suskeldėję ir suragėję kulnai, nuotrynos, grybelio pažeisti ar įaugę nagai bei kiti diskomfortą keliantys pėdų pažeidimai dažnai priverčia atverti pėdos priežiūros specialisto kabineto duris. Šios srities profesionalams veiklos niekada netrūksta, o vasarai atėjus prasideda pats darbymetis. Apie apsilankančių klientų poreikius, nugalėtus kompleksus ir teikiamas paslaugas kalbamės su pėdos priežiūros specialiste Irina Klimčuk.
– Dėl kokių pėdų problemų žmonės dažniausiai kreipiasi į pėdos priežiūros specialistą?
– Vasarą ypatingai padaugėja moterų ir merginų, kurios nori tiesiog susitvarkyti problemišką pėdų odą, pašalinti kulnų suskeldėjimus ir suragėjimus. Dažnai varginanti problema yra įaugę, pažeisti, grybeliu užkrėsti nagai. Teikiame pagalbą ir diabetinei pėdai. Senyviems žmonėms dėl amžiaus atsiranda papildomos problemos. Nagai kietėja, jiems sunku juos nukirpti. Problemos labai įvairios ir mūsų specialistų teikiamų paslaugų spektras yra nepalyginamai platesnis nei klasikinio pedikiūro meistro. Mes atliekame pėdos diagnostiką, įvertiname jos anatomiją, galime patarti avalynės klausimais, nukreipti pas ortopedus ir dermatologus.
– Kaip reiktų prižiūrėti pėdas, kad minėtų problemų išvengtume?
– Pirmiausia, tai pėdomis, kaip ir visu kūnu reikia rūpintis nuolatos. Idealiausia būtų pėdų priežiūrai atrasti laiko kiekvieną dieną, naudoti tinkamas kojoms kosmetikos priemones bei avėti kokybiškus batus. Dažniausiai dėl netinkamos avalynės ir pėdų deformacijos atsiranda daugiausia problemų – įaugę nagai, suragėję ir suskeldėję kulnai bei nuotrynos. Taip pat nereiktų laukti vasaros pedikiūrui pasidaryti. Tai turi tapti įpročiu kiekvieną mėnesį. Gydomasis - higieninis pedikiūras užkirstų kelią rimtesnėms problemoms ateityje ir suteiktų žmogui nuolatinį pasitikėjimo jausmą.
– Kokias priemones privalome turėti namuose pėdų priežiūrai?
– Galima rinktis iš gausybės specializuotų kremų kojoms pagal jus varginančią problemą. Kita būtina priemonė – pemza kulnų šveitimui.Turėtume atsisakyti metalinių ir naudoti keramikines. Šveitimas taip pat neturėtų būti intensyvus ir kasdienis. Po šveitimo pemza pėdų tepimas kremu yra privalomas. Rekomenduotinos ir atpalaiduojančios voneles kojoms su eteriniais aliejais, kurios pašalina nuovargį ir atgaivina.
– Pėdos priežiūros paslaugos populiariausios tarp moterų?
– Tikriausiai moterims rūpintis savo grožiu yra jau įgimta, tad jos pagrindinės mūsų klientės. Tačiau džiugu, kad vis dažniau kabineto duris praveria ir vyrai. Turime nuolatinių klientų, kuriems gydomasis - higieninis pedikiūras labai įprstas. Į pėdos priežiūros specialistą vyrai kreipiasi drąsiau nei į klasikinio pedikiūro meistrą grožio salone. Be to ir mūsų sprendžiamų problemų spektras daug platesnis. Pagal amžiaus kategoriją klientai taip pat labai įvairūs – nuo vaikų iki senolių.
– Ar užtenka vieno apsilankymo pas pėdų priežiūros specialistą, kad problemos būtų išspręstos?
– Tai priklauso nuo problemos. Pavyzdžiui, nagų grybelis reikalauja ilgesnio kompleksiško gydymo, tačiau vizualinis nagų vaizdas pagerėja jau po pirmojo apsilankymo. Didžiausią džiaugsmą mūsų darbe kelia tai, kad po paslaugų žmogus išeina jau nugalėjęs kompleksus, pasitikintis ir laimingas. Visos problemos yra sprendžiamos ir iššsprendžiamos. Svarbiausia ne kompleksuoti ir kentėti, o kreiptis pagalbos.
– Ar norint tapti pėdų specialistu reikalingas specialus išsilavinimas?
– Žinoma. Pėdos priežiūros paslaugos teikėjo kvalifikacija būtina norint dirbti šį darbą. Kauno Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre yra tokia programa, mokslai trunka tik 1,5 metų, svarbu turėti vidurinį išsilavinimą. Dažniausiai visi baigę šią programą dirba pagal specialybę ir nesiskundžia darbų trūkumu.
Naujausi komentarai