Po praeivio mirties prie ligoninės – ikiteisminis tyrimas

 • Teksto dydis:

Mirtimi Kaune pasibaigusi istorija, kai šalia ligoninės blogai pasijutus vyrui, ligoninės personalas nesutiko ateiti padėti praeiviams jį gaivinti, sulaukė ir teisėsaugos dėmesio. Kauno policija pradėjo ikiteisminį tyrimą.

„Vakar buvau apklausoje kaip liudytoja. Papasakojau lygiai tą patį, ką jau rašiau savo pirmajame įraše įvykio dieną“, – portalui kauno.diena.lt teigė Rūta Visočnik, praeivė, kuri tapo tragiškos istorijos liudininke, ir kuri bėgo pagalbos į ligoninę, bet jos taip ir nesulaukė.

„Manau, kad vargu, ar tyrimas baigsis kaltinimų pareiškimu. Čia daug svarbiau ne nubausti, o visuomenei pateikti aiškią Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) poziciją – ar medikai privalo reaguoti į pagalbos prašymus iki GMP atvykimo, ar juos ignoruoti“, – komentavo kaunietė.

Kauno policijos atstovė Justina Kazragytė portalui kauno.diena.lt patvirtino, kad dėl įvykio, kuomet sausio 18 d. 11.25 val. Kaune, Gedimino g., ant šaligatvio rastam gulinčiam 79-erių metų vyrui buvo konstatuota mirtis, pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą mirties priežasčiai nustatyti.

„Prokuroro pareiga tyrimą organizuoti taip, kad būtų nustatytos visos įvykio aplinkybės. Prokurorui įžvelgus baudžiamosios ar administracinės atsakomybės įvykyje dalyvavusių asmenų atžvilgiu, bus nedelsiant priimami proceso sprendimai“, – komentavo Kauno apygardos prokuratūros atstovė spaudai Izabelė Bočkienė.​

Vidaus darbo taisyklės – ne pasiteisinimas

Sveikatos apsaugos ministerijos pozicija – vienareikšmė. „Belieka dar kartą apgailestauti dėl tokios situacijos. Suprantame, kad medikai vadovavosi savo vidaus darbo taisyklėmis, vis tik įstatymas numato, kad gydytojai privalo teikti skubiąją pagalbą. Be to, kiekvienas medikas duoda Hipokrato priesaiką bei savo darbe vadovaujasi Lietuvos gydytojo profesinės etikos kodeksu. Šiame etikos kodekse taip pat numatyta, kad gydytojas negali atsisakyti gydyti paciento, kai turi būti teikiama būtinoji medicinos pagalba“, – kalbėjo SAM Spaudos tarnybos patarėja, laikinai vykdanti vedėjo funkcijas, Alina Žilinaitė.

Čia daug svarbiau ne nubausti, o visuomenei pateikti aiškią SAM poziciją – ar medikai privalo reaguoti į pagalbos prašymus iki GMP atvykimo, ar juos ignoruoti.

Ji dar pridūrė, kad „šiuo metu SAM planuoja kreiptis į gydymo įstaigas ir priminti joms apie medikų teises ir pareigas“.

Pagalbos nubėgo į ligoninę

Sausio viduryje kaunietė R. Visočnik pasidalijo šokiruojančia, jos vertinimu, patirtimi, kai netoli Kauno klinikinės ligoninės skyriaus, esančio Gedimino g., žmogus prarado sąmonę. Kol vieni praeiviai ėmėsi vyrą gaivinti, vadovaujant greitosios pagalbos medikų nurodymais, duodamais telefonu, ji nubėgo pagalbos ieškoti į ligoninę. Ten ji, kaip teigia, sulaukė akibrokšto.

R. Visočnik pasakojo, kad penktadienį jos, einančios į darbą, dėmesį patraukė būrelis žmonių. Paaiškėjo, kad jie buvo apsupę sniege gulintį vyrą, kuris, kaip buvo manoma, jau nerodė gyvybės ženklų. „Veidas – prisirpusios mėlynės spalvos, ant sniego kraujas (žmogus griuvo veidu į žemę). Greitajai pagalbai nesirodant, vienas iš praeivių ėmėsi gaivinimo. Greitosios ekipažas procedūrai vadovavo telefonu“, – aprašė R. Visočnik.

Rūtos Visočnik nuotr.

Pašnekovės teigimu, veiksmas vyko šalia Kauno klinikinės ligoninės Skubios pagalbos ir traumų skyriaus, esančio Gedimino g. „Nulėkiau į registratūrą prašyti medikų pagalbos. Registratūroje buvo nurodyta eiti į 129 ar 139 (tuo metu dėl skubėjimo ir įtampos buvau lyg transe, tad dabar jau nebepamenu) kabinetą. Registratūros darbuotoja nepalydėjo, koridorių raizgalynėje kabineto teko ieškotis pačiai, nors kiekviena sekundė galėjo būti lemiama. Radau 129 (139)-tą. Jame kelios moterys gėrė kavą. Prašymas padėti personalo nesujaudino. Sako, kvieskit greitąją. Aš: „Kvietėm, bet kol atvažiuos – gal galite padėti praeiviui, gaivinančiam mirštantį žmogų“. Atsakymas: „Mes negalime, juk greitoji iškviesta“, – dėstė kaunietė. 

Nieko nepešusi moteris grįžo atgal į nelaimės vietą. Atvykę greitosios medicinos pagalbos medikai, anot jos, perėmė gaivinti žmogų, jį įsikėlė į automobilį.

Kauno greitosios medicinos pagalbos stoties atstovai portalui kauno.diena.lt patvirtino, kad tądien teko vykti į iškvietimą, kai prie Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčios blogai pasijuto vyras. „Deja, jo gyvybės išgelbėti nepavyko“, – apgailestavo stoties atstovai. 

Medikai: būtume užtrukę ilgiau

Kauno klinikinės ligoninės atstovai, pateikdami situacijos komentarą, išsakė užuojautą mirusiojo artimiesiems ir teigė, kad kaunietė pateikė netikslias aplinkybes.

„Užjaučiame mirusiojo artimuosius ir suprantame jų savijautą bei reakciją ekstremalaus įvykio akivaizdoje. Ligoninės vadovybė kalbėjosi su tą dieną dirbusiais medikais ir norime patikslinti aplinkybes. Tuo pat metu, kai moteris pasakė apie įvykį gatvėje medikams, ten jau buvo atvykusi greitoji medicininė pagalba“, – tvirtino Kauno klinikinės ligoninės Komunikacijos specialistas Saulius Tvirbutas. 

Etikos kodekse taip pat numatyta, kad gydytojas negali atsisakyti gydyti paciento, kai turi būti teikiama būtinoji medicinos pagalba.

Jis dėstė, kad „medikai mėgino paaiškinti, kad jie kuo nors labiau pagelbėti nei greitosios medicinos pagalbos darbuotojai negalės – mūsų darbuotojai būtų daug ilgiau užtrukę, kol surinktų reikiamus prietaisus ir atbėgtų iki įvykio vietos nei ligonis būtų atvežtas su greitąja pas juos.“

Ligoninės atstovas akcentavo, kad priėmimo skyriuje medikai visada pasirengę priimti ligonius, suteikti tolesnę pagalbą bei gydymą. „Kauno klinikinės ligoninės miesto centre esančio Priėmimo, skubios pagalbos ir traumų skyriaus darbuotojai ne kartą savo iniciatyva yra išbėgę su neštuvais ir suteikę pagalbą žmonėms su sutrikusia sveikata. Tačiau šiuo atveju greitoji atvyko labai greitai ir buvo pasikliaujama jų kvalifikacija“, – teigė S. Tvirbutas.

Dar viena liudininkė

Dar viena įvykių liudininkė portalui kauno.diena.lt yra pasakojusi, kad kai atvyko medikai, ji paskambino R. Visočnik, o ši jau buvo begrįžtanti iš ligoninės.

„Kai toji moteris išėjo pagalbos, medikų dar nebuvo“, – sakė kaunietė. R. Visočnik patikslino, kad greitosios medikus pamatė tada, kai išėjo iš ligoninės po pokalbio su jos darbuotojais.

„Tuo metu greitosios automobilis suko iš Kęstučio g. į Gedimino g., ir po kiek laiko sustojo prie Nepriklausomybės aikštės, kitoje Soboro pusėje negu pati įvykio vieta. Greitosios pagalbos žmonės per aikštę nuėjo į nelaimės vietą, o greitosios automobilis nuvažiavo ir į įvykio vietą privažiavo iš kitos pusės“, – aiškino kaunietė.

Nebėgo pas priepuolio ištiktą mergaitę

Žiniasklaida yra paviešinusi ir atvejį, kai sausio pabaigoje prie pat Elektrėnų ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus mergaitę ištiko priepuolis, tačiau atbėgus kviesti ligoninės medikų jie liepė skambinti 112 ir laukti greitosios medikų, galų gale rekomendavo patiems pristatyti pacientę į Priėmimo skyrių. Elektrėnų ligoninės administracija žiniasklaidai tuomet paaiškino, kad medikai elgėsi teisingai, taip, kaip reikalauja vidaus tvarkos taisyklės.NAUJAUSI KOMENTARAI

bele parekaut

bele parekaut portretas
idomu,ar galima palikti darbo vieta ir lekti i gatve? o butu isleke,dabar po teismus tampytu.

tebūnie

tebūnie portretas
Pagarba Rūtai Čilinskaitei Viskončik už tokį poelgį ir už tai, kad nepalieka užmarštyje tokių niekšių kavos gėrikių. Nors buvau smarkiai nusivylęs Rūta, šis poelgis gerokai sušvelnino mano požiūrį į ją.

...

... portretas
"Nėra pakišos, nėra ir pagalbos" ('Žinokit, runkeliai, kas jūsų ligoninėje laukia jei darmai bandysit prasisukt, ten juk net liudytojų nėra')
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių