Nelikti abejingais dėl miestą niveliuojančios stiklinės architektūros kvietė megafoną ir aliuminius puodus pasitelkęs menininkas, prie Kauno miesto savivaldybės pietų metu surengęs „Akciją stikliniams anstatams“.
Rengdamas protestą prie pastato, pažymėto Laisvės al. 90-uoju numeriu, pagarsėjusio dėl prieštaringai vertinamos rekonstrukcijos, kaunietis Jaras Ramūnas teigė norėjęs „pagirti“ stiklinį anstatą bei pasiūlyti, kaip būtų galima pasielgti su kitais istoriniais Kauno pastatais. Pavyzdžiui, stikliniais anstatais „patobulinti“ Prisikėlimo bažnyčią, Kauno Rotušę, Karo bei M.K.Čiurlionio muziejus, Perkūno namus.
Savo idėjas Jaras Ramūnas (prieš metus pats sukeitęs savo vardą su pavarde) skelbė per megafoną, naujus darinius su stikliniais anstatais demonstruodamas savo sukurtuose fotomontažuose, kurių mažesnes kopijas dalijo praeiviams.
Menininkas, kaip įprastai savo veidą paslėpęs po kauke, akcijos metu naudojo muzikinius intarpus - grojo aliuminiais puodais ir dangčiais, nes, pasak muzikanto, poeto, įvairių performansų autoriaus, šie instrumentai atitinka anstato problematiką.
„Galėtume ant Kauno Rotušės taip pat sukurti stiklinį anstatą, o šalia jo prilipdyti stiklinį meškiuką. Kadangi jis būtų stiklinis, į jį galėtų užeiti turistai ir apžiūrėti miesto panoramą. Dar daugiau – meškiukas galėtų mušti valandas, išleisdamas garsą „i“ (priklausomai kiek valandų, tiek meškiukas išstenėtų tų „i“). Tokį patį meškiuką būtų galima prilipdyti ir stikliniu anstatu papuoštą skulptūrą „Žmogus“ (menininkas siūlė stiklo kūrinį uždėti ant „Žmogaus“ galvos), jis taip pat leistų panašius garsus ir taip susišauktų su kitais Kauno meškiukais“, – ironizavo Jaras Ramūnas stabtelėjusiems miestiečiams.
„O kaip aš galėčiau prisidėti?“ – neatlyžo viena kaunietė, pritarianti menininko pastangoms nenurimti ir nesitaikstyti su Kauną okupuojančia abejotinos vertės stiklo architektūra. „Gerais darbais ir maldomis“, – atsakė menininkas, pasiūlęs Laisvės al. 90 pastato anstatui sukurti dar vieną, o ant jo – dar ir kitą.
Naujausi komentarai