Kauno apygardos prokuratūra vakar į laisvę paleido tris pirmadienį sulaikytus "Kauno vandenų" darbuotojus, kurie kartu su technikos direktoriumi Valiu Venslovu įtariami kyšininkavimu.
Belangės durys atsivėrė
"Bus imtasi priemonių nušalinti juos nuo pareigų ir skirti nesusijusias su laisvės apribojimu kardomąsias priemones", – patvirtino prokuratūros atstovė spaudai Vaida Kibirkštytė.
"Kauno vandenų" Tinklų skyriaus viršininkas Vytautas Rudys, Siurblinių skyriaus viršininkas Egidijus Dūda ir statybos techninės priežiūros inžinierius Stasys Jagelavičius trečiadienį prieš pietus buvo paleisti iš areštinės.
"Kauno diena" rašė, kad Kauno apylinkės teismas antradienį leido suimti dešimčiai parų Kauno miesto tarybos Socialdemokratų frakcijos seniūną, bendrovės "Kauno vandenys" technikos direktorių V.Venslovą. Jis ir dar trys jo kolegos iš "Kauno vandenų", įtariami korupcija, buvo sulaikyti pirmadienio popietę.
Kaip sakė ikiteisminiam tyrimui vadovaujantis Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Valentinas Alekna, šių asmenų atžvilgiu taikytos švelnesnės kardomosios priemonės.
"Inicijuosime, kad įtariamieji prisidėję prie nusikalstamų veikų darymo, būtų nušalinti nuo pareigų. Bus taikomos ir kitos kardomosios priemonės pagal ikiteisminio tyrimo aplinkybes: nebendravimas su tam tikrais asmenimis, neišvykimas iš tam tikrų objektų, draudimas lankytis tam tikruose objektuose", – aiškino prokuroras.
Pasiteiravus, kodėl V.Venslovas suimtas tik dešimčiai dienų, prokuroras užsiminė, kad niekas nedraudžia pratęsti kardomosios priemonės taikymo terminą.
Kyšiai nebuvo atsitiktiniai?
Pasak V.Aleknos, visi keturi "Kauno vandenų" darbuotojai teisėsaugos akiratin pakliuvo dėl įtariamų padarytų korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų, būtent kyšininkavimo.
"Įtariame, kad "Kauno vandenų" technikos direktorius imdavo iš tam tikrų įmonių, susijusių tam tikrais komerciniais ryšiais su "Kauno vandenimis" direktorių ar atitinkamų tų įmonių atstovų pinigus, kuriuos po to tam tikrais atvejais dalydavosi su kitais įmonės darbuotojais. Toks yra principas, o panašaus pobūdžio veikų yra ne viena. Negalima tvirtinti, kad buvo įsigaliojusi sistema, bet turbūt nesuklysiu pasakydamas, kad tai nebuvo pavienės ir atsitiktinės nusikalstamos veikos", – paaiškino V.Alekna.
Jo teigimu, daugiau "Kauno vandenų" darbuotojų ar valstybės tarnautojų statusui prilygintų asmenų, dirbančių bendrovėje, nėra nei sulaikyta, nei suimta.
"Yra įmonių, kurios turėjo ryšių ir, įtariama, papirkinėdavo "Kauno vandenų" atstovus, darbuotojų sulaikymo faktų", – prasitarė prokuroras, tačiau plačiau nekomentavo motyvuodamas tuo, kad ikiteisminis tyrimas dar tik pradėtas.
Ieško, kaip išteisinti
Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) vadovybė kol kas tebelaukia oficialios informacijos iš teisėsaugos struktūrų ir sprendimo dėl V.Venslovo priimti neskuba.
LSDP Kauno skyriaus pirmininkė Orinta Leiputė šiuo metu sveiksta po operacijos ir žada įvertinti situaciją tik tada, kai gaus oficialios informacijos.
"Nuolatiniai tendencingi ir netendencingi puolimai prieš socialdemokratus verčia galvoti, kad tai susiję su kažkieno rinkimų kampanija", – bandė įžvelgti O.Leiputė.
Anot jos, partijos statutas aiškiai numato, kad partijos nario narystė stabdoma, jeigu jam pareikšti įtarimai padarius nusikalstamas veikas.
V.Venslova – ne pirmas Kauno socialdemokratas, įsipainiojęs į skandalingą istoriją. Neseniai visiškai girtas darbe buvo aptiktas Kauno vicemeras Vasilijus Popovus, o prieš dvejus metus pareigūnams įkliuvo kitas socialdemokratas – Kęstutis Kriščiūnas. Jis tuo metu užėmė Kauno vicemero pareigas. K.Kriščiūno byla šiuo metu nagrinėjama teisme.
Naujausi komentarai