Ramina dėl situacijos Raudondvario plente: pavojaus sveikatai nėra

  • Teksto dydis:

Pirmadienio rytą sulaukus pranešimo dėl jaučiamo aitraus kvapo Raudondvario plente esančiame įmonių kieme, institucijos ir tarnybos ėmėsi visų reikalingų priemonių saugumui užtikrinti – evakavo darbuotojus ir aptvėrė teritoriją.

Į vietą atvykę Aplinkos apsaugos departamento atstovai ore užfiksavo padidėjusią ksileno koncentraciją teritorijoje, paėmė mėginius iš kanalizacijos šulinių. Departamentas tuo pačiu pradėjo neplaninius įmonių patikrinimus, kurios galimai savo gamyboje naudoja nustatytas chemines medžiagas.

Antradienį teritorijoje ir jos prieigose atlikti pakartotiniai oro taršos tyrimai. Šįkart aplinkosaugininkai cheminių medžiagų normų viršijimų nenustatė. Dėl šių priežasčių priimtas sprendimas mieste neskelbti ekstremalios situacijos. Galima tarša vamzdynais nukeliavo tiesiai į valymo įrenginius ir pavojaus aplinkinių sveikatai neliko.

„Šiandien aplinkoje žmogaus sveikatai pavojingų medžiagų nerasta, teritorija saugi. Liko klausimas tik dėl patalpų. Atnaujinti veiklą rekomenduojama tik įsitikinus darbuotojų saugumu. Mūsų rekomendacija gamybinių patalpų savininkams – kreiptis į akredituotas laboratorijas ir atlikti tyrimus.

Skaitytojo nuotr.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras rytoj tyrimus atliks visuomeninės paskirties patalpose. Rezultatus tikimės turėti per artimiausias dvi paras nuo mėginių paėmimo. Apie tai vietos įmonių atstovus informuosime“, – sakė Kauno savivaldybės administracijos direktorius Tadas Metelionis.

Atnaujinti veiklą rekomenduojama tik įsitikinus darbuotojų saugumu.

Aplinkos apsaugos departamentas ir policija atlieka tyrimą taršos šaltiniui nustatyti, kad ateityje panašių atvejų nepasikartotų. Lygiagrečiai vyksta ir ikiteisminis tyrimas. Už taršą ir jos sukeltas pasekmes atsakys ieškomas kaltininkas.NAUJAUSI KOMENTARAI

tam Jo

tam Jo  portretas
pavardink prasau kur ligonines perpildytos ?ka tau vieta visad ziegzdriu durkej rezervuota .

AD

AD portretas
Tai buvo komunikacinis KOŠMARAS. Sveikata svarbu, bet svarbu ir informacija. Visos įmonės, verslai negavo jokios informacijos. Jokios!! Tarnybos dirbo 8-17 val ir jiems dzin. Nuostoliai žiaurūs dėl pačios situacijos ir dėl visiško komunikavimo nebuvimo.. Toks švelniai žiaurus pasityčiojimas tiek iš verslo (pačios įmonės teritorijoje, jų tiekėjai, klientai, partneriai) tiek iš žmonių (dirbančių ir aplink gyvenančių).

Stebėtojas

Stebėtojas portretas
Tik antrą dieną, galva skauda
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių