Ramučių vaikams padeda tobulėti bendruomenės savanorės

Piliečių gynimo asociacija "Mūsų teisė", pasinaudojusi nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo planuose numatyta galimybe laimėti konkurso būdu lėšų pagal priemonę "Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse", gavo finansavimą projektui "Šviečiantis Ramučių kultūros židinys 2021".

Projektą sudarė dvi dalys, kurio antroji buvo skirta edukacinei stovyklėlei "Noriu tobulėti". Ji buvo planuota moksleivių rudens atostogų metu, bet, Vyriausybei paskelbus draudimą vykdyti edukacines veiklas mokyklose, teko ją nukelti vėlesniam laikui.

Lapkričio 24–28 d. naujame Ramučių kultūros centro pastate buvo surengti užsiėmimai 9–10 metų vaikams, užregistruotiems internetu pagal skelbimą. Penkių dienų stovyklėlė vaikams neprailgo, nes buvo pasiūlyta daug smagių veiklų keliose edvėse, tarp jų – ir atnaujintoje jaukioje Ramučių bibliotekoje. Vaikai susipažino su daugiakalbystės žemėlapiu, išmoko pasisveikinti – "Labas" – aštuoniomis kalbomis, pasigamino skaičių ir spalvų ratą (penkiomis kalbomis).

Dailės pamokėlių metu vaikams buvo atskleista, kas yra kubizmas, pointilizmas ir impresionizmas. Dramos pradmenų vaikai išmoko vaidindami. Per animaciją išgirdo pasaulio muzikos skambesių, o susipažinę su iliuzine fotografija nukeliavo į "Milžinų šalį", skaitė pasakas ir "keliavo" į Panamą. Buvo naudinga sužinoti, kas yra informacinės technologijos, kaip veikia mobilieji telefonai, kas yra "Bluetooth" ir Wi-Fi ryšiai. Pasibaigus stovyklėlei vaikams buvo įteikti diplomai.

Patiko: stovykloje "Noriu tobulėti" vaikams laikas neprailgo. / D. Merkšaičio nuotr.

Su vaikais dirbo Ramučių bendruomenės narės savanorės: LSMU docentė Vita Špečkauskienė ir VDU lektorė Vaida Misevičiūtė. Prie vaikų užimtumo prisidėjo ir Ramučių kultūros centro direktorė Živilė Jurgaitienė bei Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Ramučių skyriaus vadovė Vida Stavavojienė. Gavus tėvų sutikimą, vaikus fotografavo "Mūsų teisė" valdybos narys Darius Merkšaitis. Visas dienas po užsiėmimų gardžiais patiekalais vaikus vaišino Ramučiuose įsikūręs šeimos restoranas "Du".

Dėkodama visiems prisidėjusiems prie stovyklėlės "Noriu tobulėti" organizavimo, tikiu, kad tai ne pirma ir ne paskutinė sėkminga veikla Ramučiuose, įrodžiusi šios gyvenvietės žmonių bendruomeniškumą, mokėjimą dalytis patirtimis, puoselėti grožį ir santarvę.

Gruodžio 1-ąją išsipildė ir kita projekto dalis – "Šviečiantis Ramučių kultūros centras": įžiebtos iš projektui skirtų lėšų įsigytos kalėdinės langų dekoracijos. Visiems linkiu šviesių, ramių ir sveikų Šv. Kalėdų!NAUJAUSI KOMENTARAI

Ramuciu gyventojas

Ramuciu gyventojas portretas
Puiku.linkiu linksmų švenčių !
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių