Iš renovuojamo Zoologijos sodo – svarbios naujienos

 • Teksto dydis:

Netekti tarptautinės narystės vienoje didžiausių zoologijos sodų ir akvariumų asociacijų pasaulyje? Prarasti žmonių pasitikėjimą dėl korupcijos skandalų? Stoti į akistatą su dviejų metų renovacija ir laikinu uždarymu? Taip, Lietuvos zoologijos sodas tai patyrė, bet šiandien nesižvalgo atgal ir juda tik pirmyn, rašoma pranešime spaudai.

Praradus EAZA (Europos zoologijos sodų ir akvariumų) pilnateisio nario statusą 2013 metais, siekiame susigrąžinti jį su kaupu. Esame po EAZA padidinamuoju stiklu, bet tai padeda tobulėti, viršyti visų lūkesčius ir tapti didžiausiu gamtamoksliu centru Kauno širdyje.

Šių metų liepos 18-20 dienomis Lietuvos zoologijos sode lankėsi EAZA paskirtas mentorius Tom de Jongh iš Burgers zoologijos sodo, esančio Olandijoje. Mentorius vertino vykstantį renovacijos projektą, gyvūnų kolekcijos planą, negailėjo gerosios patirties patarimų bei įžvalgų kelyje į Lietuvos zoologijos sodo atsinaujinimą.

Lietuvos zoologijos sodo nuotr.

Pagrindiniai klausimai, kurie kėlė didžiausius nuogąstavimus, buvo ne tik aptarti, bet ir įvertinti. Mentorius ypač teigiamai atsiliepė apie renovacijos eigą, gyvūnų laikymo sąlygų gerinimą ir atitikimą aukštus EAZA standartus, betarpišką bendradarbiavimą su Aplinkos ministerija, profesionaliai bei atsidavusiai dirbantį personalą. Vis dar turime kur pasitempti, bet kaip patikino pats T. de Jongh, tikrai sugrįšime į pilnateisio EAZA nario statusą, kurio suteikiamos privilegijos Lietuvos zoologijos sodą afišuos kaip modernų zoologijos sodą.

Lietuvos zoologijos sodo nuotr.

Praėjus beveik metams nuo laikino Lietuvos zoologijos sodo uždarymo teigiami pokyčiai jau daugiau nei matomi. Kuriama palankesnė aplinka gyvūnams, aukšti specialistų standartai, naujų technologijų taikymas tvarkant Lietuvos zoologijos sodą iš pagrindų, anot mentoriaus, parodo, jog vykstantis progresas veda mus tiesiausiu keliu į tikslą – tapti EAZA pilnateisiais nariais ir aukščiausio lygio gamtamokslio švietimo centru.

Lietuvos zoologijos sodas duris atvers jau 2023 metų vasarą.NAUJAUSI KOMENTARAI

To "Ernestui"

To "Ernestui" portretas
Šitas padaras , matomai iš kokio narvo ištrūkęs - kliedi .Reikia jam psichiatrinės pagalbos.

eaza

eaza portretas
Sodo tobulinimas ir pertvarkymas yra puikūs žingsniai tiek lankytojų, tiek gyvūnų atžvilgiu. Tik ta "viltis" skamba kaip garsas iš vaikų darželio. Manau, kad niekam neįdomu apie tą kažkokį susivienijimą girdėti.

Rymas

Rymas portretas
Suprantama, jog blogai. gerai negali būti iš principo.
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių