Rotušės aikštėje pradedama montuoti kosminė Kalėdų eglė

Likus savaitei iki pagrindinės miesto Kalėdų eglės įžiebimo darbai persikelia į Rotušės aikštę, kur ir stovės šventinio laikotarpio Kauno pažiba. Penktadienį pradedami eglės montavimo Rotušės aikštėje darbai. 

„Jau kraunami įtvirtinimai ir bus vežami į Rotušės aikštę“, – pasakojo šiųmetinės Kalėdų eglės koncepcijos sumanytoja tekstilininkė Jolanta Šmidtienė.

Per savaitgalį planuojama spėti pastatyti karkasą, ant kurio ir bus formuojama eglė.

Iki trečiadienio karkasas jau bus apipavidalintas eglišakėmis ir rankų darbo kosminės eglės detalėmis, tuomet prasidės puošybos darbai, bus kabinamos dekoracijos, lemputės.

Jau kraunami įtvirtinimai ir bus vežami į Rotušės aikštę.

Anot J. Šmidtienės, viskas vyksta pagal planą, tačiau kaip ir kiekvienais metais eglės kūrimo komandai tenka plušėti „dieną naktį“. Menininkė kalbėjo, kad nebuvo kilę jokių didesnių netikėtumų, kliūčių, tačiau tikslas – labai ambicingas, tad reikalauja daug jėgų ir laiko.

„Daug rankų darbo“, – pridūrė J. Šmidtienė. Ir „daug“ reiškia beprotiškai daug.

Laimio Steponavičiaus nuotr.

Šiųmetinei eglei bus naudojami perdirbti šiaudeliai, kuriais puošta pernykštė eglė. Jie specialiomis mašinomis buvo smulkinti, išlydyti, o iš gautos masės, prieš tai atsirinkus reikalingą spalvą, buvo gaminama plėvelė dekoracijoms.

Pučiant pramoniniais džiovintuvais arba stipresniais šildytuvais iš spalvotos plėvelės formuojamos figūros, kuriomis bus puošiama eglė ir kalėdiniai nameliai.

Portalas kauno.diena.lt jau yra rašęs, kad pagrindinė miesto eglė ir ją supantis miestelis skraidins į kosmosą ir privers išlaisvinti fantaziją. Šiųmečio kalėdinio miestelio vizija pradėta piešti dar pavasarį.

Organizatorių nuotr.

„Šių metų Kalėdas lydės ryškiaspalviai kosminiai kūnai ir ypatinga tema – „Paslaptinga planeta“, – teigė menininkė, palyginusi, kad prieš metus Kalėdos buvo ant žemės, o šios pakylės į kosmosą.  

Lapkričio 30 d. 18 val. Rotušės aikštėje laukia Kalėdų eglės įžiebimo šventė su Kalėdų seneliu.

Žadama, kad šventinis koncertas suburs garsiausias muzikos pasaulio žvaigždes. Įspūdingoje šventėje pasirodys Justinas Jarutis, Vaidas Baumila ir Monique, Jurijus Veklenko, Giedrė ir kitos scenos žvaigždės. NAUJAUSI KOMENTARAI

Žiūrovė

Žiūrovė portretas
Pagaliau šiai Kauno beskonybei atėjo galas. Kai nuėmė baisius draiskalus,tai pasirodė tikras eglės grožis,būtų pakakę ją gražiai apšviesti ir saikingai papuošti.Tai tikrai būtų buvęs Kosmosas,o ne Cirko klounas kaip dabar.

Kaunas

Kaunas portretas
Jėga, bet rotušė švaka. Kuo toliau nuo brangaus plastikiniai kičo

Kauniete

Kauniete portretas
Daug gražiau kai eglė yra naturali,o ne montuojama.
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių