Rugsėjo 1-ąją vėl streikuos dalis troleibusų vairuotojų (papildyta)

Rugsėjo 1-ąją vėl streikuos dalis troleibusų vairuotojų (papildyta)

2009-09-03 14:36
Rugsėjo 1-ąją vėl streikuos dalis troleibusų vairuotojų (papildyta)
Rugsėjo 1-ąją vėl streikuos dalis troleibusų vairuotojų (papildyta) / Antano Slavinsko nuotr.

Rugsėjo 1-ąją dalis „Autrolio“ vairuotojų vėl ketina dalyvauti netermintuotame streike.

Vietoj troleibuso - autobusas

Miesto valdžia viliasi, kad dėl streiko miesto gyventojai nepatirs didelių nepatogumų. „Svarbiausia atkreipti dėmesį į tai, kad kai kuriuos troleibusų maršrutus aptarnaus autobusai. Dalyje maršrutų kursuos ne įprasti miesto autobusai, o tarpmiestinio tipo „Kauno autobusų“ ir „Kautros“ autobusai. Labai prašome keleivių būti atidžiais ir sekti informaciją, skelbiamą ant autobusų“, - aiškino Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Paulius Keras.

Pirmąjį neterminuotą streiką dalis „Autrolio“ vairuotojų buvo paskelbę rugpjūčio 24 dieną.

Troleibusų vairuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Petras Balčaitis pasakojo, kad prieš savaitę surengtame neterminuotame streike iš 112 ryte turėjusių išvažiuoti troleibusų į miesto gatves pajudėjo apie 50, popietiniu laiku - 42 transporto priemonės.

Iš viso „Autrolyje“ dirba apie 370 vairuotojų. Teigiama, kad pirmajame neterminuotame streike dalyvavo du trečdaliai visų vairuotojų.

Troleibusų vairuotojai piktinasi, kad įmonės vadovybė vienašališkai nusprendė sumažinti atlyginimus. Be to, profesinė sąjunga, vienijanti troleibusų vairuotojus, tvirtina, kad valdžia ketina sužlugdyti „Autrolį“.

Atleis darbuotojus

Šiais metais „Autrolio“ vadovų atlyginimai buvo sumažinti 21-28 procentu. Atlyginimai sumažinti ir įmonės tarnybų viršininkams, kuriems darbo užmokestis sumažėjo 15-16 procentų.

Vairuotojų atlyginimai dar nebuvo mažinti, teigia „Autrolio“ vadovai. Vairuotojų atlyginimai per 2007 metus padidėjo 38 proc., tam skirta 3,5 mln. litų, o per 2008 metus algos padidėjo 29 proc. , papildomai skirti 3 mln. litų. Šiemet vidutinis išmokėtas vairuotojų atlyginimas - 1989 litai.

Bendrovės valdyba nutarė mažinti darbuotojų atlyginimus 15 procentų. Nuo liepos 15 d. pradėti dalinti įspėjimai darbuotojams dėl darbo užmokesčio sumažinimo nuo rugsėjo.

Rugpjūčio 28 dieną „Autrolio“ vadovai informavo profsąjungą, kad nebesutarus dėl 15 proc. atlyginimų mažinimo, ketinama iš viso atleisti 88 darbuotojus, iš jų apie 40 - vairuotojų.

Išlaidos didėjo

„Autrolio“ išplatintame pranešime teigiama, kad bendrovė gauna lėšas iš bilietų pardavimo ir kompensacijas pagal nuvažiuotus kilometrus, nes bilietų kainos nepadengia veiklos išlaidų. Nuo sausio mėnesio metinė rida sumažinta 12,2 proc., o nuo rugsėjo 1 d. - dar 4,7 proc. Tai sumažino bendrovės pajamas 800 tūkst. litų.

„Nuo sausio 1 dienos panaikintas lengvatinis 5 proc. ir nustatytas 19 proc. tarifas PVM transporto paslaugoms. Nuo rugsėjo 1 d. įsigalios naujasis 21 proc. PVM tarifas, tai vėl mažins bendrovės pajamas, kadangi bilietų kainos nesikeis, o bendrovė turės dar daugiau mokėti į biudžetą. Vien dėl šių faktų per metus įmonėje atsiras papildomas apie 12 mln. litų dydžio finansinis trūkumas“, - rašoma pranešime.

Bendrovė pagal 2006 metų sutartį su Europos rekonstrukcijos ir plėtros banku dėl paskolos naujiems troleibusams „Solaris“ pirkti bankui skolinga 39,6 mln. litų, kiekvieną ketvirtį bankui reikia sumokėti 1,564 mln. litų, kitaip bendrovės turtas pereitų bankui. Bendrovė įsipareigojusi kasmet investuoti į kontaktinio kabelinio tinklo remontą ir atnaujinimą 1,4 mln.lt. Šiemet šis įsipareigojimas dar neįvykdytas. 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų