Įvairiaspalviai kardeliai, pirmokų šypsenos, graudulio neslepiančios mamos ir pedagogės – taip kauniečiai pasitinka Rugsėjo 1-ąją.
Rugsėjo 1-oji – naujųjų mokslo metų pradžia visose Lietuvos mokymo įstaigose: pagrindinėse, vidurinėse, aukštesniosiose ir aukštosiose.
Rugsėjo 1-ąją į Kauno mokyklas ateis 2803 pirmokai. „Šiemet turėsime 119 daugiau pirmokų nei pernai“, - džiuginančius skaičius vardija Švietimo ir ugdymo skyriaus vedėjas Antanas Bagdonas.
Tačiau bendras mokinių skaičius Kaune sumažėjęs – šiemet iš viso į mokyklas ateis 39 tūkst. 687 moksleiviai (1856 mokiniais mažiau nei pernai).
Kaune veikia 182 švietimo įstaigos, iš jų - 11 gimnazijų. Švietimo įstaigose iš viso dirba 3534 pedagogai.
Šiek tiek istorijos:
Lietuvoje rugsėjo 1-oji iškilmingai pradėta švęsti nuo 1980-ųjų, kaip ir kitose Tarybų Sąjungos, kuriai Lietuva tuo metu priklausė, šalyse. Šią dieną mokiniai tradiciškai susirikiuoja, gėlių puokštėmis pasveikina mokytojus.
Kodėl mokslo metai pradedami būtent rugsėjo 1-ąją? Ši tradicija į Rusiją, o vėliau ir į visas Tarybų Sąjungos šalis, atėjo iš Bizantijos, kur rugsėjo 1-oji buvo ir Naujųjų metų pradžia. Ten buvo manoma, kad būtent šią dieną Dievas pradėjo kurti pasaulį. 1492 m. caras Ivanas III-asis, vedęs paskutinę Bizantijos princesę, rugsėjo 1-ąją paskelbė Naujųjų metų pradžia. Tik 1700 m. Petro didžiojo įsakymu metų pradžia paskelbta sausio 1-oji. Beje, senovės Judėjoje rugsėjo 1-oji buvo švenčiama kaip diena, kai Išganytojas pirmą kartą kreipėsi į žmones.
Rugsėjo 1-oji mokslo metams nuo seno buvo palanki ir todėl, kad šiuo metu baigiasi visi lauko darbai, kuriuos nudirbti žmonėms padėdavo ir vaikai. Taigi rudenį jie vaikus jau galėdavo išleisti į mokslus. Kitose šalyse mokslo metų pradžiai neskiriama tiek daug dėmesio. Pvz., Ispanijoje ar Prancūzijoje vaikai į mokyklą atvedami apytikriai rugsėjo-spalio mėnesiais. JAV mokslo metai prasideda pirmąjį rugsėjo antradienį.
Naujausi komentarai