Šilainių darželinukai Mokytojų dieną siekė rekordo

Tarptautinę mokytojų dieną švenčia ir darželinukai. Antradienį vaikų lopšelyje-darželyje ,,Rasytė“ šia proga netgi buvo siekiama rekordo.

Entuziazmas pranoko lūkesčius

Į šią iniciatyvą, kaip pasakojo „Rasytės“ vadovai,  vaikai įsitraukė labai entuziastingai. „Kiek jie pripiešė daug piešinėlių! Patys stebėjomės! Aktyviai piešė ir patys mažiausieji. Nesitikėjome, kad ši iniciatyva bendruomenėje sulauks tokio atgarsio!“ – portalui kauno.diena.lt sakė „Rasytės“ kolektyvas.

Lopšelio-darželio direktorė Rita Vaškelienė papildė, kad azartu užsikrėtė ir vaikai, jų broliai, sesės, tėveliai. „Iš pradžių apie rekordo siekimą niekas net nekalbėjo. Net netikėjome, kad bus toks piešinių populiarumas. Bet kai pamatėme, kad yra toks užsidegimas, tokia komanda, taip gerai sekasi…“ – kalbėjo R.Vaškelienė.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Nusitaikyta pagerinti Lietuvos vaikų rekordų knygoje užregistruotą ilgiausios piešinių voros pasiekimą. Dabartinis rekordas – 145 metrų ilgio 302 piešinių sąstatas. Šilainiškių voros ilgis – 200 metrų 3 cm.

Net netikėjome, kad bus toks piešinių populiarumas. Bet kai pamatėme, kad yra toks užsidegimas, tokia komanda, taip gerai sekasi…

Rekordo siekiama su 452 sujungtų gėlėtų piešinių, mažųjų kūrėjų nupieštų pasirinkta technika.

Piešiniai pritvirtinti ant kartono lakštų ir sujungti į vieną vagonų sąstatą, pavadintą „Kad visos dienos žydėtų, kaip gėlės“. Šis sąstatas – mobilus. Jis, sveikindamas darželio kolektyvą, gali puškuoti ir kieme. Piešiniai rekordinei vorai piešti ir rinkti apie šešias savaites, dar vasarą.

Pakili diena

Pakiliai nusiteikę ne tik vaikai, bet ir personalas. „Oras geras, nuotaikos geros“, – kalbėjo pedagogai.

Pieštos gėlės mokytojams laikysis kur kas ilgiau nei tikrosios. Rekordinis sąstatas vėliau kaip parodos dalis keliaus į kitus vaikų darželius, taip pat ir į biblioteką. Piešiniuose greta gėlių – ir pačių mokytojų, šeimos narių, mylimų keturkojai atvaizdai.

R.Vaškelienė akcentavo, kad piešimas, spalvinimas yra veikla, lavinanti smulkiosios motorikos įgūdžius, stimuliuojanti kalbos centrus, teigiamai veikianti vaiko kalbos raidą.

„Rasytė“ kitą savaitę švęs 35 metų jubiliejų. Įstaigą lanko 216 vaikų. Darželio logopedė Eglė Žičkuvienė ir meninio ugdymo mokytoja  Kristina Geišienė yra pelniusios Kauno metų mokytojų titulą.

Naująją auklėtinių kartą pedagogai vadina labai smalsia, imlia ir kūrybiška. „Neturime kada nuobodžiauti. Pavyzdžiui, to, kas susiję su informacinėmis technologijomis, vaikai pamoko ir mokytojus, kur ką paspausti. Beveik visoms grupėms ugdymo procesui paįvairinti yra nupirktos interaktyvios lentos. Nesitikėjome, kad vaikai bus tokie kūrybiški“, – dėstė mokytojai.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Mokytoja rekordininkė

Darželio direktorė, dėkodama kolektyvui ir vaikams už susikurtą Mokytojų dienos atmosferą,  negalėjo nepaminėti idėjos iniciatorės mokytojos Jonesos Drumstienės.

„Ji yra neišsemti lobiai, turtas“, – mokytoją apibūdino R.Vaškelienė.

Prieš kelerius metus kartu su Kauno specialiosios ir kelių kitų mokyklų vaikais bei pedagogais J.Drumstienės iniciatyva iš vaikų surinktų ir išdžiovintų žolelių buvo surišta aukščiausia Lietuvoje verba – 12,4 metro.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Pernai Kauno specialiojoje mokykloje buvo sudėta gulbė iš 710 tūkst. detalių. 5,05 m pločio ir 2,6 m aukščio origami sparnuotis į Lietuvos rekordų knygą įtrauktas kaip didžiausios apimties lankstinių junginys. Šį kūrinį kartu su J.Drumstiene įgyvendino daugiau kaip 400 moksleivių iš penkių savivaldybių.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių