Žiauriai sumuštos paauglės tėvas: dukra gynėsi, o jis sakė, kad ją užmuš

Jurbarko rajone stipriai sumušta nepilnametė šiandien išleidžiama iš Kauno klinikų. Tačiau tai dar nereiškia, kad gydymas baigtas.

Trumpoje spaudos konferencijoje situaciją pristatė mergaitę operavęs Kauno klinikų Veido ir žandikaulių chirurgijos klinikos gydytojas dr. Marijus Leketas.

„Operacija pavyko gana gerai. Ji buvo daroma per burną, todėl pjūvių veide nebuvo, tad ir randų nebus“, – gydytojas mano, kad plastikos chirurgų pagalbos nereikės.

Dr. M.Leketas informavo, kad šiuo metu papildomai jokių operacijų neplanuojama.

„Buvo išmuštas vienas dantis, kiti šiek tiek sutrenkti, bet jie atliks savo darbą. Vieną dantį reiks atstatyti, tai bus daroma po pusmečio“, – tolesnį gydymo planą dėstė gydytojas.

Marijus Leketas

Pacientei numatyta mėnesio reabilitacija. Pirmas pasimatymas su gydytojais planuojamas po dviejų savaičių, dar po kelių savaičių gydytojai spręs, kada nuimti žandikaulio sutvirtinimą.

Laukia ilgas gydymas

M.Leketas neslėpė, kad pooperacinis laikotarpis nusimato gana sunkus. Mergaitė jaučia skausmus, negali išsižioti, valgyti, kalbėti.

Jai teks laikytis numatyto režimo ir vartoti tik skystą maistą.

Dukra gynėsi, šaukė. Kai ji gynėsi, tai jis sakė: „Užmušiu“.

„Kakle taip pat buvo nustatytas sužeidimas. Poliežuvinis kaulas buvo sužalotas. Išskirtinio gydymo tam nereikėjo. Skausmas jaučiamas, bet rijimo funkcijos neriboja“, – paaiškino gydytojas.

Pasak M. Leketo, tokie sužalojimai nėra dažni, tačiau jų pasitaiko: tiek dėl smurtinių nusikaltimų, tiek dėl eismo nelaimių ar įvykių darbe.

„Tai tikrai nėra įprastiniai sužalojimai. Dvigubas apatinio žandikaulio lūžimas yra gana sudėtingas sužalojimas“, – sakė jis.

Mergaitę operavęs gydytojas nesiryžo vertinti sužalojimų stiprumo. Tai, pasak jo, turi spręsti medicinos ekspertai.

Tik atvežtos į klinikas mergaitės gydytojas nematė. Ne iš karto buvo galima ją ir operuoti. Intensyvios terapijos skyriuje buvo stebima bendra jos būklė.

Klinikose sumuštai mergaitei buvo teikiama psichologinė pagalba. Ji numatyta ir reabilitacijos laikotarpiu.

Vėliau su žurnalistais sutikęs pabendrauti mergaitės tėtis atviravo, kad dukra jaučiasi kiek geriau, tačiau dar pilnai neatsistatė: sunkiai vaikšto, svaigsta galva. Tėtis neslėpė, kad psichologiškai mergaitė dar toli gražu ne tokia, kokia buvo. 

„Tebėra išsigandusi. Jai nėra lengva. Bijo dar. Nesako, dėl ko nerimauja. Liūdi. Reikia psichologų pagalbos. Prisimena kažkiek, kas įvyko tą naktį. Prisimena užpuoliką, pažino“, – teigė tėvas.

Grasino užmušti

Vyras sakė per daug neklausinėjantis dukros apie kraupios nakties įvykius bei tai, kas išprovokavo tokį mušeikos elgesį.

„Dukra gynėsi, šaukė. Kai ji gynėsi, tai jis sakė: „Užmušiu“. Grasino ją užmušti“, – prisiminimų nuotrupas minėjo paauglės tėvas.

Tėvas leido suprasti, kad kuo daugiau mergaitė gynėsi, tuo stipriau užpuolikas ją talžė. 

Vyras prisipažino nenorintis susitikti su dukrą sumušusiu vyruku ar jo šeima. Tiesa, jie, pasak tėvo, ir nebandė susisiekti.

Vyrą stebina, kad mergaitei padaryti sužalojimai yra vertinami kaip nesunkūs. Jo nuomone, sužalojimai yra sunkūs.

Ikiteisminis tyrimas dėl nepilnametės sužalojimo ir galimo pasikėsinimo išžaginti pradėtas gegužės 26 dieną, gavus pranešimą, kad Tauragės rajone esančiame Keterių kaime, sodyboje, vaikinas smurtavo prieš nepilnametę.

Įtariamasis buvo neblaivus – po nusikaltimo jam nustatytas 1,12 promilės girtumas.

Pagalbos prašę merginos iš Jurbarko artimieji socialiniame tinkle skelbė, jog nusikaltimas įvykdytas klasės vakarėlio metu.

Prokurorai teigė, jog merginai padaryti sužalojimai bent preliminariai kvalifikuojami kaip nesunkūs.

Nusikaltimu įtariamas vaikinas buvo sulaikytas, o vėliau paleistas iš laikinojo sulaikymo paskyrus kelias kardomąsias priemones.

Vis dėlto paaiškėjus, kad jis po įvykio grasino nukentėjusiajai, prokurorų prašymu jam paskirtas namų areštas ir intensyvi priežiūra.NAUJAUSI KOMENTARAI

Tas

Tas portretas
Patspertapati

Visi

Visi portretas
Diskutuoja apie vaikeli,kodel uzmirso jo tevelius,juk jis lyg dar nepinametis kodel nekelia bylos, seimynelei kurioje atsirado sis invalids,juk jie pagrindiniai sio ivikio uzsakovai.

...

... portretas
Negi nėra norinčių taip 'nesunkiai' su tuo galviju pasitreniruot? :/
VISI KOMENTARAI 42

Galerijos

Daugiau straipsnių