Vaikų gynimo dieną – balionai iš medikų rankų

Tarptautinę vaikų gynimo dieną – balionai mažiesiems pacientams ir medikų priminimas tėvams, kad neatidėliotų profilaktinės kasmetės sveikatos patikros. Registruokitės jau dabar.

Ketvirtadienio rytas ne visiems prasidėjo pamokomis. Kai kuriems vaikams teko kulniuoti pas medikus. Tiesa, jei būtų žinoję, kas jų laukia, greičiausiai su savimi būtų pasikvietę brolius, seses ir visus draugus.

„Pažiūrėk, kiek balionų!“ – dar prieš kelias akimirkas stipriai spaudęs mamos ranką, septynerių Rokas pasileido link Kauno miesto poliklinikos Kalniečių padalinio darbuotojų.

Pakako vos vieno baliono ir trumpo priminimo apie šios dienos svarbą, kad mažasis pacientas pamirštų savo baimes, o procedūrinio link žygiuotų su šypsena.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Netikėta staigmena Kalniečių padalinio prieigose praskaidrino ir keturiolikmetės Liucijos nuotaiką. Ankstų rytą drauge su mama paauglė  atvyko į profilaktinę kasmetę vaikų sveikatos patikrą.

„Kelis kartus jau esame pasimokiusios, todėl einame dabar, kad vasara būtų rami. Be to, pažymos reikės stovyklai, į kurią važiuosiu liepos viduryje“, – mosuodama baltu balionu, Liucija dingo koridoriaus gale.

Minėdama Tarptautinę vaikų gynimo dieną, Kauno miesto poliklinika paruošė kone pusę tūkstančio balionų. Jie išdalyti Dainavos, Kalniečių, Šilainių, Centro ir Šančių padaliniuose. Simboliškomis dovanomis, kurios asocijuojasi su nerūpestinga vaikyste, medikai norėjo pasveikinti mažuosius, palinkėti jiems saugios ir smagios vasaros, o tėvelius – paraginti jau dabar pradėti registruotis pas šeimos ar vaikų ligų gydytoją ir gydytoją odontologą profilaktinei kasmetei vaikų sveikatos patikrai. Tvarka išlieka ta pati – darželinukams ir moksleiviams atliekami įprasti kraujo ir šlapimo tyrimai, paaugliams tiriamas gliukozės kiekis kraujyje. Būsimiesiems pirmokams užrašoma elektrokardiograma, atliekami tyrimai dėl helmintų. Daugumai vaikų atliekamas tuberkulino mėginys, siekiant išsiaiškinti galimą užsikrėtimą tuberkulioze. Esant indikacijų, šeimos ar vaikų ligų gydytojas siunčia į gydytojų specialistų konsultaciją.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Beje, nenustebkite, jei sulauksite skambučio iš Kauno miesto poliklinikos registratorių! Užuomaršoms tėvams jos primena apie sveikatos pažymos galiojimo pabaigą ir užregistruoja naujiems vizitams pas šeimos gydytoją ir odontologą.NAUJAUSI KOMENTARAI

gerai kad

gerai kad portretas
ne is pediku ranku
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių